Skocz do zawartości

Canon czy nikon?


spammer

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

 

Przymierzam się do kupna swojej pierwszej lustrzanki. Chciałbym w przyszłości kupić sobie telep SK 150/750. Chciałbym na nią wydać nie więcej niż 2,5 tys zł. Nie wiem jaką wybrać firmę. Z tych najczęściej polecanych to chyba Nikon i Canon. Moglibyście polecić jakiś konkretny aparat, i dlaczego właśnie jego?

 

Z góry dziękuję

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe Canon, bo ładniej wygląda :)))

 

a tak na poważnie to przydałoby się jakbyś odrobił zadanie domowe i choć troszkę poczytał o tym co chcesz kupić, bo każdy będzie ci inną odpowiedź dawał w zależności co ma.

Canony ogólnie mają lepszą opinie odnośnie astrofoto, ale pewnie zaraz użytkownik Nikona powie cis zupełnie odwrotnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o astrofoto z Nikonem, to problem jest latem. Przy temperaturach powyżej 12*C matryca szybko się nagrzewa i nie można lecieć z długimi czasami, np. 15, 20 minut.

 

Ekhmm... chciałbym zauważyć, że już od jakiegoś czasu Nikon wkłada matryce typu CMOS do swoich aparatów, podobnie jak Canon. Ja nie miałem żadnego problemu w swoim Nikonie z dłuższymi czasami. Inna sprawa, że może jakaś jednak dedykowana kamerka CCD do astrofoto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhmm... chciałbym zauważyć, że już od jakiegoś czasu Nikon wkłada matryce typu CMOS do swoich aparatów, podobnie jak Canon. Ja nie miałem żadnego problemu w swoim Nikonie z dłuższymi czasami. Inna sprawa, że może jakaś jednak dedykowana kamerka CCD do astrofoto?

 

Tak na prawdę i Nikon i Canon mają coś lekko lepszego od tego drugiego :) Główna różnica w przypadku astrofoto, to fakt, że chyba nikt nie robi zamienników do astrofoto dla oryginalnego filtra z Nikona, jak ma to miejsce w przypadku Canon'a. Problem z oryginalnym filtrem IR jest taki, że mocno przycina czerwień, a szczególnie H alfa.

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie chce wypowiadać sie który lepszy, który gorszy, bo nie nie mam doświadczenia z Canonami, natomiast jeśli miałbym kupić Canona i przerabiać go do astrofoto to czy nie lepiej po prostu od razu wejść w kamerę CCD dedykowana do astrofoto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie chce wypowiadać sie który lepszy, który gorszy, bo nie nie mam doświadczenia z Canonami, natomiast jeśli miałbym kupić Canona i przerabiać go do astrofoto to czy nie lepiej po prostu od razu wejść w kamerę CCD dedykowana do astrofoto?

 

kolega napisał:

 

Przymierzam się do kupna swojej pierwszej lustrzanki. Chciałbym w przyszłości kupić sobie telep SK 150/750.

 

czyli decyzja,że będzie to lustrzanka już zapadła... bo teleskop w przyszłości ... więc kolega nie chce za jakiś czas kupować czegoś dodatkowego i chyba go rozumiem, bo ze mną było podobnie. Swojego EOS350 przez kilka lat używałem z powodzeniem zarówno do fotografii dziennej jak i astro...

 

a co do meritum, to z wcześniej przedstawionych argumentów, jeśli jest prawdziwy, to łatwość wymiany filtra IR jest kluczowa (więc jeśli będziesz wybierał coś z Canona to zwróć uwagę czy jest to możliwe w danym modelu)

Pozdrawiam

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie chce wypowiadać sie który lepszy, który gorszy, bo nie nie mam doświadczenia z Canonami, natomiast jeśli miałbym kupić Canona i przerabiać go do astrofoto to czy nie lepiej po prostu od razu wejść w kamerę CCD dedykowana do astrofoto?

 

Lepiej mieć możliwość przerobienia niż nie mieć. Lepiej mieć wsparcie softu do astro niż nie mieć.

Docelowo kamerka, ale jeśli lustrzanka to Canon.

Kamerką dedykowaną nie zrobisz zdjęć na wakacjach i u cioci na imieninach :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.