Skocz do zawartości

StarParty Jodłów 2011


Rekomendowane odpowiedzi

. . . mam na myśli to ( jak już wcześniej pisałem ) że od jakiegoś czasu staram się o miejsce na zlocie ; i prawie wszystkie gwiazdy na niebie wskazują na to : że i tym razem posiedzę na łące nieopodal mojego domu z lornetką w jednej "ręce" atlasem w drugiej i puszką piwa przy nodze ( jedną puszką piwa ) :astronom: . Szczerze "mówiąc" nie byłem jeszcze na żadnym zlocie więc nie do końca są mi znane sprawy związane z takimi IMPREZAMI . Jeżeli dobrze zrozumiałem to jak przyjadę na miejsce znajdę zakwaterowanie zarejestruję się w odpowiednim miejscu ( oczywiście uiszczając umowną opłatę ) to otrzymam identyfikator upoważniający mnie do korzystania z wszelakich dobrodziejstw Starparty ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. . . mam na myśli to ( jak już wcześniej pisałem ) że od jakiegoś czasu staram się o miejsce na zlocie ; i prawie wszystkie gwiazdy na niebie wskazują na to : że i tym razem posiedzę na łące nieopodal mojego domu z lornetką w jednej "ręce" atlasem w drugiej i puszką piwa przy nodze ( jedną puszką piwa ) :astronom: . Szczerze "mówiąc" nie byłem jeszcze na żadnym zlocie więc nie do końca są mi znane sprawy związane z takimi IMPREZAMI . Jeżeli dobrze zrozumiałem to jak przyjadę na miejsce znajdę zakwaterowanie zarejestruję się w odpowiednim miejscu ( oczywiście uiszczając umowną opłatę ) to otrzymam identyfikator upoważniający mnie do korzystania z wszelakich dobrodziejstw Starparty ?????

 

 

 

Xinins, to może od początku bo się pogubiłem. Kilka pytań żeby wszystko uporządkować:

 

Gdzie jesteś zarejestrowany?

Czy udało Ci się zakupić karnet na zlot?

 

Jeśli Ci się udało to już Ci odpowiedziała Nadia w temacie identyfikatorów.

Jeśli Ci się nie udało zakupić karnetu to o jaki identyfikator pytasz?

 

Pozdrawiam

Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie/prośbę z innej beczki :)

 

Czy będzie ktoś jechał na zlot z lub przez Łódź lub Pabianice (ewentualnie: Zgierz, Łask, Sieradz, Brzeziny, Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, itp...)

 

Do zabrania na zlot jest ASTROBINO które niestety nie zmieści mi się już do samochodu. Do zabrania: bino + widły + statyw, jak na zdjęciach poniżej.

 

IMG_0207.jpg IMG_0208.jpg

 

Zajmuje toto dwa miejsca na tylnej kanapie.

Jeśli ktoś może pomóc w jego transporcie to pojawi się ono na zlocie. W przeciwnym wypadku będę musiał je zostawić w domu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. . . o rejestracji i identyfikatorze wspomniała organizatorka Nadia na poprzedniej str. ja po prostu coś źle zakumałem . Nikt niestety nie odpowiedział mi na pytanie , które jak widać nastręczyło komuś trochę problemu za co z góry przepraszam . Niestety nie udało mi się zakupić karnetu , ale nie tracę nadziei , bo bardzo mi zależy na tym zlocie

i wierzę że organizatorom także zależy na rozpowszechnianiu tego typu imprez . POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij PW lub maila do organizatora zlotu.

Dzięki Adamo :D

A poważnie - oficjalna lista rezerwowa nie istnieje. Piszecie, że bardzo byście chcieli jeszcze się załapać na zlot, ja czytam wszystkie posty i robię co mogę, ale póki co nie przyjmuję żadnych zgłoszeń.

W przyszłym tygodniu będzie możliwość wykupienia jeszcze kilku miejsc. Kiedy? Nie mogę powiedzieć. Jak zawsze będzie obowiązywała zasada: kto pierwszy ten lepszy. Musi być sprawiedliwie!

I żadne naciski, ani ponaglenia tutaj nie pomogą. Musicie być czujni i mieć trochę szczęścia...

Nadia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. . . załóżmy że będę czujny , ale zabraknie mi szczęścia ( a znając siebie to zabraknie ) , to czy mogę zorganizować sobie noclegi i posiłki we własnym zakresie nie będąc jednocześnie skazany na banicję przez organizatorów i uczestników , ( mam na myśli wspólne obserwacje itp. ) POZDRAWIAM WSZYSTKICH

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. . . załóżmy że będę czujny , ale zabraknie mi szczęścia ( a znając siebie to zabraknie ) , to czy mogę zorganizować sobie noclegi i posiłki we własnym zakresie nie będąc jednocześnie skazany na banicję przez organizatorów i uczestników , ( mam na myśli wspólne obserwacje itp. ) POZDRAWIAM WSZYSTKICH

I znowu ta sama odpowiedź - Najpierw rozdysponuję miejsca, które jeszcze będę miała, a potem będziemy szukać innych rozwiązań (opcji).

Nadia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadio, jeśli mogę Ci coś zasugerować to stwórz listę rezerwową na podstawie kolejności zgłoszeń i tyle.

Na tej podstawie będziesz mogła kolejno lokować rezerwowe osoby.

Dopóki będą miejsca dopóty będzie obowiązywała prosta zasada - kto pierwszy ten lepszy - bez wcześniejszej rezerwacji.

Później zobaczymy...

Nadia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. . . załóżmy że będę czujny , ale zabraknie mi szczęścia ( a znając siebie to zabraknie ) , to czy mogę zorganizować sobie noclegi i posiłki we własnym zakresie nie będąc jednocześnie skazany na banicję przez organizatorów i uczestników , ( mam na myśli wspólne obserwacje itp. ) POZDRAWIAM WSZYSTKICH

 

 

 

Podpisuję się pod każdym słowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Widzę " że nie jestem wyalienowany w opinii na ten temat , więc pociągnę jeszcze trochę wątek . Zależ ni na stosunkowo szybkiej odpowiedzi ponieważ u mnie w pracy SZEFOSTWO nie zapatruje się najlepiej na pracowników, którzy "z dnia na dzień" biorą wolne a DWA dni to już zakrawa na bezczelność . Więc gdybym znał odpowiedź na zadane wcześniej pytanie byłbym "W NIEBO WZIĘTY" :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam małe pytanko. Może się to wam wydać śmieszne, ale chciałbym zapytać was jaki tam mniej więcej jest zasięg mag nocą? 6m, 6,5m,, może nawet 7m. Czy duże tam jest LP itp. itd.

 

 

 

Powiem Ci Syriusz szczerze, że nie widzę niczego śmiesznego w twoim pytaniu , ale na 7m bym nie liczył ( chyba że przez słabą lornetkę ) nieuzbrojone ludzkie oko "wyciśnie" 6m może 6,5m przy " małym " zanieczyszczeniu i idealnych warunkach pogodowych. :astronomer2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mierzyłem, ale pewnie ktoś poda swoje "rekordy". Jodłów teoretycznie nie jest w idealnej strefie LP, ale... wyniesiony jest na sporą wysokość prawie 1000 m n.p.m., co drastycznie zwiększa zasięg i zmniejsza ryzyko zasyfienia nieba. Często w idealnych warunkach (brak LP) na wysokościach bliskich zeru wisi mgiełka i mocno zmniejsza zasięg. Przeżyliśmy to ostatnio na mazurach. Niby niebo super, a nie dało się obserwować, bo "coś zawisło", czego nawet na SAT nie było widać. Gdybyśmy wtedy mogli wznieść się na kilkaset metrów, to pewnie byłby kryształ ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy mogę przejąć rezerwację Tomka?

 

Pozdrawiam,

Jarek

 

 

 

Zwalniam swoją rezerwację.

 

Kurcze, nie mogę w tym roku przyjechać na tę Cudną Imprezę pod Gwiazdami.

 

Pozdrawiam,

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.