Skocz do zawartości

GSO 8" vs Sky-Watcher (Synta) 8" - LIVE


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawialiśmy się też, jakie znaczenie mogła mieć różnica w konstrukcji (pełna tuba vs niepełna) ...

Używaliście do synty jakiś gaci czy bez? Pytam, bo w Columbusie zimową porą różnica jest żadna na kontraście z gaciami czy bez ale teraz w białe noce to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 6 miesięcy temu...

Myślę, że spokojnie można się skupić na zagadnieniach mechanicznych i dołączonych akcesoriach. Jakość optyki jest najprawdopodobniej identyczna biorąc pod uwagę obserwacje miłośnicze. Warto jedynie sprawdzić czy GSO ma wyczernione LW i zewnętrzną część tulei wyciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 lat później...

Niby minęło prawie 7 lat od ostatniego wpisu pod tym tematem, ale chyba nic złego się nie stanie jeśli zapytam

 

Na 1.1.2020 lepszym wyborem jest GSO 8" czy Synta 8"?

 

Przymierzam się do zakupu (poczekam do marca na lepszą widoczność planet + zawsze parę groszy wpadnie) więc chciałbym wiedzieć który z nich jest sensowniejszy w zakupie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mkowalik napisał:

GSO 8" bo jest łożyskowany i wygodniej porusza się teleskopem po niebie, wygodniej i szybciej zakłada się tubę na montaż Dobsona. Synta też jest dobrym teleskopem. Szukaj używanej sztuki.

Chętnie bym kupił używkę, ale z dojazdem byłby spory problem. W grę wchodziła by ewentualnie wysyłka ale wątpię czy ktoś będzie chciał się bawiąc w wysyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bezel napisał:

Chętnie bym kupił używkę, ale z dojazdem byłby spory problem. W grę wchodziła by ewentualnie wysyłka ale wątpię czy ktoś będzie chciał się bawiąc w wysyłki

Proszę bardzo. Co prawda 10...

https:/m.olx.pl/oferta/teleskop-dobson-10-de-luxe-gso-CID767-IDCS05a.html#position=4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Syntę 8" i patrzyłem przez GSO 8". Większych różnic w jakości obrazu nie dostrzegłem, natomiast według powszechne opinii GSO jest nieco lepszy mechanicznie. Trudno mi to było jednak zweryfikować, ponieważ ja miałem w Syncie montaż Dobsona łożyskowany ATM, który dobrze się sprawował. Spotkałem się też z opiniami, że w GSO występują problemy z wyciągami, które lubią się rozregulowywać. W Syncie ponoć pod tym względem jest lepiej. Ja osobiście nie jestem fanem dużych Newtonów, ale gdybym miał jeszcze raz kupić taki teleskop, to chyba poszukałbym wersji rozsuwanej (flex), pod kątem możliwości używania z nasadkami bino bez konieczności stosowania soczewki Barlowa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.