Skocz do zawartości

Astrofoto kobiet


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, użyliśmy sobie a teraz poważniej:

chłopaki (i dziewczyny też) .

 

To ja znowy rozluźnię temat ale Janko zastanowił mnie nad jedną kwestią ( zaznaczył ją w nawiasie :) )

Czemu nie mogę znaleść astrofotek kobiet? Zastanawiał się ktoś?

 

Może słabo szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie pomyślałem o tej samej miłośniczce astronomii z tym, że ja pamiętałem to zdjęcie ;)

 

14PROMO.jpg

 

Wszystko pięknie, sprzęt też fajny, tylko buty mi się nie podobają :szczerbaty: Nie ten kolor :)

 

Te zdjęcia nie prezentują chyba odzieży do obserwacji dla kobiet?? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojejj, to kobiety w takich strojach przeprowadzają obserwacje?

Na zlocie w Jodłowie nie przypominam sobie takich "cudacznych" strojów :szczerbaty:

coś mi się wydaje, że te Nasze Panie wiedzą na czym polegają obserwacje ;)

 

to aż strach pomyśleć jak wygląda u tych kobiet przedstawionych na zdjęciach astrofoto :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Ania, którą znacie jako h-linkę :) zrobiła kiedyś z ciekawości fotkę drogi mlecznej, bodajże 15 klatek po 30 sekund. Wyszło sporo szumu, mało ostrości, pojechane gwiazdy, ale... udało się :) Droga mleczna widoczna! Całkiem mocno w Strzelcu. Nawet sama poskładała to w DSS, tylko jej pokazałem mniej więcej jak, sama sobie nawet w PS wyciągała na poziomach.

 

Mogłaby pokazać to zdjęcie, ale ona się go skrajnie wstydzi :D Jak tylko wspomniałem o tym temacie, to już się broni, haha. Ja jestem z niej dumny, że jej się chciało focić niebo i nawet kiedyś podstępnie wykradłem ową fotkę z jej kompa i wrzuciłem na facebooka na jej tablicę.

Może da się namówić, to wrzuci zdjęcie do tego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Ania, którą znacie jako h-linkę :) zrobiła kiedyś z ciekawości fotkę drogi mlecznej, bodajże 15 klatek po 30 sekund. Wyszło sporo szumu, mało ostrości, pojechane gwiazdy, ale... udało się :) Droga mleczna widoczna! Całkiem mocno w Strzelcu. Nawet sama poskładała to w DSS, tylko jej pokazałem mniej więcej jak, sama sobie nawet w PS wyciągała na poziomach.

 

Mogłaby pokazać to zdjęcie, ale ona się go skrajnie wstydzi :D Jak tylko wspomniałem o tym temacie, to już się broni, haha. Ja jestem z niej dumny, że jej się chciało focić niebo i nawet kiedyś podstępnie wykradłem ową fotkę z jej kompa i wrzuciłem na facebooka na jej tablicę.

Może da się namówić, to wrzuci zdjęcie do tego tematu :)

 

To ja wrzuce swoje zdjęcie specjalnie dla h-linki :rolleyes:

 

Zdjęcie było robione w Jodłowie więc w świetnych warunkach. Nigdy nie umiałam robić zdjęć(nawet nie astro) i dopiero na zlocie w tym roku młody188 pokazał mi jak mam ustawić mój aparat, by po skierowaniu na niebo było widać coś więcej niż czerń:)

Pojedyńcza klatka, straszne szumy, a do tego 60sek, więc gwiazdki staaaasznie pojechane :szczerbaty: Więcej prób nie było bo rozładował się aparat i ładować się nie chciało :rolleyes:

 

Dzisiaj stoczyłam, jak dla mnie uważam udany bój z księzycem :P

 

Twoje zjęcie h-linka na pewno jest lepsze więc się pochwal. Jak wcześniej nie chciałaś wstawić na forum to teraz jest idealna okazja :)

PA019135.JPG

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzuce swoje zdjęcie specjalnie dla h-linki :rolleyes:

 

Zdjęcie było robione w Jodłowie więc w świetnych warunkach. Nigdy nie umiałam robić zdjęć(nawet nie astro) i dopiero na zlocie w tym roku młody188 pokazał mi jak mam ustawić mój aparat, by po skierowaniu na niebo było widać coś więcej niż czerń:)

Pojedyńcza klatka, straszne szumy, a do tego 60sek, więc gwiazdki staaaasznie pojechane :szczerbaty: Więcej prób nie było bo rozładował się aparat i ładować się nie chciało :rolleyes:

 

Dzisiaj stoczyłam, jak dla mnie uważam udany bój z księzycem :P

 

Twoje zjęcie h-linka na pewno jest lepsze więc się pochwal. Jak wcześniej nie chciałaś wstawić na forum to teraz jest idealna okazja :)

 

Agatek, zmniejsz rozdzielczość :szczerbaty:

dużo mniejsza rozdzielczość i troszkę po przesuwane suwaki i trochę lepiej wygląda:

PA019135_1.jpg

 

Szkoda, że udało nam się zrobić tylko jedną klatkę, bo mogłabyś się "pobawić" troszkę. Pamiętam jak mi mówiłaś "Już robiłam zdjęcia z długim czasem, ale nic nie było widać", a nagle nastąpiła niespodzianka :szczerbaty:

 

Można? Można!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już to wrzucę swoje wypociny. Zdjęcie zrobione w Banicy, późną wiosną. Warunki były niezłe. Dokładnie nie pamiętam ale było to chyba z 10-15 klatek po 30s i 3 darki. Zdjęcie robione ze statywu nie na montażu więc pewnie i przesunięcie widać.

Droga mleczna w okolicy Strzelca.

 

droga_mleczna_strzelec.jpg

 

Twoję zjęcię bardzo mi się podoba. Gratulacje! Oby więcej takich fotek. Zostaw wimmera samego w domu i ruszaj w teren :szczerbaty:

 

A to mój księżyc z dzisiaj, pierwsza klatka z brzegu. Dla najlepszych klatek otwieram jutro swój pierwszy temat w astrofoto :szczerbaty:

ksiezyc.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatek, zmniejsz rozdzielczość :szczerbaty:

dużo mniejsza rozdzielczość i troszkę po przesuwane suwaki i trochę lepiej wygląda:

PA019135_1.jpg

 

Szkoda, że udało nam się zrobić tylko jedną klatkę, bo mogłabyś się "pobawić" troszkę. Pamiętam jak mi mówiłaś "Już robiłam zdjęcia z długim czasem, ale nic nie było widać", a nagle nastąpiła niespodzianka :szczerbaty:

 

Można? Można!

 

Hej super! Spokojnie jeszcze gdzieś w ciemności poszaleje z moim aparatem:) Nigdy nie korzystałam z żadnego programu do czegokolwiek :szczerbaty: do obróki zdjęć też nie. Dobrze, że teraz wiem, że jest taka możliwość, więc będę walczyć :flirt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie ma żadnych istotnych powodów żeby kobiety nie mogły robić równie dobrych zdjęć astro co mężczyźni. Co prawda astrofoto to też gmeranie w sprzęcie a mężczyźni mają podobno większą smykałkę do spraw techniczno-mechanicznych, ale za to kobiety mają podobno lepsze wyczucie smaku i większą wrazliwość na piękno itp. Problem jest w tym że niewiele pań się interesuje astronomią. Pojedyńcze przypadki to raczej wyjątki potwierdzające regułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.