Skocz do zawartości

Nowe okulary Meade 100*


angelscorpion

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z dość dużą ostatnimi czasy popularnością "szerokich pól", kolejny (po TeleVue, Explore Scientific, BST, Agena) producent wyszedł z ofertą 100-stopniowych okularów. Nowe Meadasy są w sprzedaży w następujących ogniskowych: 9 (299$), 14 (399$), 20 (499$)mm. Wygląda znajomo? Tak, wygląda na to, że chcą konkurować ze 100-stopniowymi ES-ami, które występują w identycznych ogniskowych (i kosztują odpowiednio 349, 399 i promocyjnie 399$). Z wypowiedzi niektórych forumowiczów wynika, iż nie są to klony ES-ów, gdyż są produkowane w innej fabryce. Firma Meade wyszła widocznie z założenia, że skoro wszyscy mają 100* - mam i ja! Jest tylko jeden mały, ale istotny szkopuł: WYGLĄD! Na Cloudynights okrzyknięto je najbrzydszymi okularami wszechczasów :yes: Zresztą oceńcie sami, oto one:

9: http://www.astronomics.com/main/product.asp/catalog_name/Astronomics/category_name/7KNU5BBG60WE8LQ67W7UG99532/product_id/M5XW09

14: http://www.astronomics.com/main/product.asp/catalog_name/Astronomics/category_name/7KNU5BBG60WE8LQ67W7UG99532/product_id/M5XW14

20: http://www.astronomics.com/main/product.asp/catalog_name/Astronomics/category_name/7KNU5BBG60WE8LQ67W7UG99532/product_id/M5XW20

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z dość dużą ostatnimi czasy popularnością "szerokich pól", kolejny (po TeleVue, Explore Scientific, BST, Agena) producent wyszedł z ofertą 100-stopniowych okularów. Nowe Meadasy są w sprzedaży w następujących ogniskowych: 9 (299$), 14 (399$), 20 (499$)mm. Wygląda znajomo? Tak, wygląda na to, że chcą konkurować ze 100-stopniowymi ES-ami, które występują w identycznych ogniskowych (i kosztują odpowiednio 349, 399 i promocyjnie 399$). Z wypowiedzi niektórych forumowiczów wynika, iż nie są to klony ES-ów, gdyż są produkowane w innej fabryce. Firma Meade wyszła widocznie z założenia, że skoro wszyscy mają 100* - mam i ja! Jest tylko jeden mały, ale istotny szkopuł: WYGLĄD! Na Cloudynights okrzyknięto je najbrzydszymi okularami wszechczasów :yes: Zresztą oceńcie sami, oto one:

 

dla mnie poza cena sa piekne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Meade nadal wypuszcza specyficzne wyglądowo szkła :szczerbaty: Dla mnie są nieco dziwne ale nie brzydkie i ciągle za bezkonkurencyjne pod względem brzydoty uważam pieczarki również od Meade:

1008463.jpg

Konstrukcja optyczna takie kształty wymusza, a po co mają na siłę dodawać na zewnątrz plastiku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.