Skocz do zawartości

PANORAMY


Rekomendowane odpowiedzi

Panorama portu i zatoki miasteczka La Ciotat. W tym mieście pod koniec XIX wieku narodziło się kino. To tu bracia Lumière nakręcili uznawany za pierwszy w historii kinematografii film "L'Arrivée d'un train en gare de La Ciotat" (Przyjazd pociągu na stację w La Ciotat). Tu się wszystko zaczęło. Od tego miejsca zaczęła się magia Spielbergów, Lucasów, Bertoluccich. W tym mieście znajduje się też najstarsze kino świata - Eden. Budynek istnieje, jako sala widowiskowa od 1889 roku. W 1896 bracia Lumière organizowali tu pierwsze na świecie publiczne pokazy swoich filmów. Na panoramie budynek l'Eden jest po lewej stronie.

 

PS. Mam jakiś problem z załącznikami. Spróbuję dodać panoramę w następnym poście

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama portu w La Ciotat (Lazurowe Wybrzeże).

 

La Ciotat.jpg

 

Na koniec jeszcze panorama robiona w Awinionie. Przedstawia ścianę budynku oklejoną plakatami z festiwalu teatralnego. Robiłem tę panoramę w sposób nietypowy. Nie stałem w miejscu obracając aparat, ale przesuwałem się prawie równolegle do ściany, robiąc kolejne zdjęcia na zakładkę. Dlatego największe zniekształcenia i "duchy" obiektów są na pierwszym planie. Zamysł lepszego odwzorowania ściany nie do końca się udał, bo wyszły niedoskonałości widzenia aparatu, m. in. dystorsja obiektywu. Dlatego ściana budynku jest lekko pofalowana.

 

Avignon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ściągnę go później w wersji 64 bitowej i popróbuję. Ja panoramy robię Autostitchem, który rewelacyjnie wyrównuje zdjęcia pod względem jasności i kontrastu, ale niestety to jest automat i nie daje możliwości poprawy geometrii obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozwolę sobie wrzucić panoramę obłoków srebrzystych z 28 czerwca br. (po kliknięciu full-res), zrobione w okolicach Redy (pomorskie):

 

sc1006282230.jpg

 

Canon EOS Digital Rebel, obiektyw kitowy 18-55mm, 5 x 15s, ogniskowa 55mm, ISO-400, F/10

Edytowane przez Leszek Szamocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiejsze panoramki i kilka kadrów na 500mm z Kopca Piłsudskiego.

Niestety widoczność nie pozwalała na to żeby obserwować Wierchy. Było widać na jakieś 40-50km i potem widoczność nagle znikała.

Ale i tak opłacało się wstać o wpół do czwartej rano...

 

Wyłaniające się blokowiska (Bronowice, Łobzów, Krowodrza, z tyłu Prądnik Czerwony):

panor_600.jpg

Widok w kierunku Jury K-Cz:

panor-(2)_600.jpg

Widok w kierunku K. Kościuszki

panor-(3)_600.jpg

 

i kilka na 500mm:

eckraków_600.jpg mariacki_600.jpg skawina_600.jpg szkieletor_600.jpg tenczynek_600.jpg wawel_600.jpg 600.jpg

 

kolejno: EC Kraków, Kościół Mariacki, El. Skawina, Szkieletor i Huta T. Sendzimira, Zamek w Tenczynku, Wawel, Kopiec Kościuszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że w Panoramio wprowadzono nową opcję: LookAround.

Można powiększyć dowolny fragment zdjęcia a szczegóły są zadziwiająco ostre.

Nie wiem tylko na jakiej zasadzie jest to robione - czy przypadkiem do moich zdjęć nie jest wklejony fragment innego zdjęcia. Detale są niezwykle ostre.

Próbka1 - pamorama z Zamku w Chęcinach

Próbka2 - katedra we Wrocławiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze panoramki i kilka kadrów na 500mm z Kopca Piłsudskiego.

Niestety widoczność nie pozwalała na to żeby obserwować Wierchy. Było widać na jakieś 40-50km i potem widoczność nagle znikała.

Ale i tak opłacało się wstać o wpół do czwartej rano...

Nie wiem czemu ten wpis umknął mojej uwadze i dopiero teraz znalazłem. Szczęka opada, gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i jeszcze dokładny opis:

busko_opis.jpg

 

Na tej panoramie można zauważyć, jak rozciągnięte są niektóre obiekty. Odległość między wieżami kościoła Bożego Ciała to ok. 30-40m. Park zdrojowy zaczyna się na prawo od Sanatorium Bristol i ciągnie praktycznie do końca kadru.

Odległość parku do masztu Emitela wynosi niecały kilometr.

Obiektyw "patrzył" mniej-więcej równolegle do linii blokowisk, co daje w przybliżeniu linię W-E

Na panoramie widać też mój blok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza gigapanorama :) Raz jeszcze niedzielny widok ze Skałki 502. Zdjęcie obejmuje Kraków, Beskid Wyspowy, część Makowskiego i Gorce. Odpuściłem sobie na razie obszary położone dalej na zachód bo nie wszystko było widoczne. Zdjęcie z opisem, złożone z 6 fotek. Łącznie z częścią pominiętą byłoby z 10. A problem pionowych białych plam, o którym kiedyś pisałem, wynikał po prostu z tego że za mało poszczególne zdjęcia na siebie nachodziły.

Uwagi do opisu mile widziane :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oknem widoczność 100m, władze ogłaszają pogotowie przeciwpowodziowe, więc jest dobry siedzieć przed komputerem i ćwiczyć obróbkę foto.

Tak więc proponuję poprawioną (mam nadzieję) panoramę z Dębowca. Tym razem bez opisu, gdyż ten wspólnie zrobiliśmy przy okazji poprzedniej panoramy z tego miejsca. Starałem się, aby ładnie wyszło oświetlone zachodzącym słońcem miasto, ale na horyzont też warto spojrzeć...

 

Debowiec_Panorama1-small.jpg

 

Te dwa fragmenty panoramy podobają mi się najbardziej:

 

Wilamowice, Oświęcim, Libiąż, Siersza

 

DSC6069-small-1024x680.jpg

 

 

Jaworzno III, Huta Katowice, KWK Piast II

 

DSC6072-1024x529.jpg

 

Byle do wiosny...

 

Wow... Poszło w pełnej rozdzielczości. Przepraszam. Spróbuje poprawić... już chyba poprawione.

Edytowane przez wolwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w takim razie ostry efekt przejścia kolorystyki tła na obu zdjęciach (z naturalnej zieleni do koloru niebieskiego na dalszym planie) to efekt tej obróbki, czy już na surówkach taka granica była widoczna? Ciekawa sprawa, bo to wygląda tak, jakby od pewnego miejsca dalej już świat byłw innych kolorach albo tam zaczynało się jakieś zamglenie. U Rafała też tak jest, ja nigdy nie mam tego na swoich zdjęciach i pytanie czy właśnie dlatego, że zdjęć nie obrabiam jakoś specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różna ekspozycja nie dotyczy, jak z resztą nazwa wskazuje, tonacji barw. Ta jest już taka na surowych plikach raw. Horyzont wychodzi zwykle bardziej niebieski. Najbardziej różnicę widać w słoneczny dzień, horyzont nawet w takie dni ma balans bieli pochmurnego dnia. Ma to na pewno wyjaśnienie fizyczne, ale chyba na tej lekcji byłem chory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różna ekspozycja nie dotyczy, jak z resztą nazwa wskazuje, tonacji barw. Ta jest już taka na surowych plikach raw. Horyzont wychodzi zwykle bardziej niebieski. Najbardziej różnicę widać w słoneczny dzień, horyzont nawet w takie dni ma balans bieli pochmurnego dnia. Ma to na pewno wyjaśnienie fizyczne, ale chyba na tej lekcji byłem chory :)

Mam dokładnie to samo, zawsze! Dlatego też zdjęcia po mojej obróbce mają mocno zaciemniony pierwszy plan aby jednocześnie pozbyć się niebieskiej mgiełki którą generuje mi aparat n horyzoncie. To przejście często jest bardzo mocno widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D Znalazlem w sieci panorame warszawy 360st z masztu na dachu Hotelu Intercontinental.widac mnostwo szczegolow,mozna zapoznac sie dokladnie z budowlami i struktora miasta oraz przesledzic horyzont.

prosze zwrocic uwage na giganta z Kaweczyna pod wzgledem wysokosci-przewyzsza to malo ..- miazdrzy wszystkie budowle w miescie,robi wrazenie.

Ps .nie wiedzialem ze EC Siekierki ma nowe 2 kominy :blink:

 

http://www.wykop.pl/ramka/437527/gigantyczne-panoramy-warszawa/

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D Znalazlem w sieci panorame warszawy 360st z masztu na dachu Hotelu Intercontinental.widac mnostwo szczegolow,mozna zapoznac sie dokladnie z budowlami i struktora miasta oraz przesledzic horyzont.

prosze zwrocic uwage na giganta z Kaweczyna,robi wrazenie.

Ps .nie wiedzialem ze EC Siekierki ma nowe 2 kominy :blink:

 

http://www.wykop.pl/ramka/437527/gigantyczne-panoramy-warszawa/

 

Ten motyw z mapą po lewej stronie pokazującą kąt widzenia w czasie zoomowania rozwalił mnie :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.