Skocz do zawartości

luzy i hałasy HEQ5


pkaramba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem świezym nabywcą HEQ 5 i oczywiscie nurtuje mnie problem jak sie pozbyc niepokojącego grzechotania, Przesiadam sie ze standartu EQ 3-2 z napedem RA.Smarowałem, kasowalem juz luzy w

EQ 3-2

Samych bezchmurnych nowiów w 2013

Piotr K

HEQ5 SW 120/600 Bresser 150/720 Mammut luyba plus koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam w jest u ciebie , ale ja miałem kilka lat taki montaż i tam przy większych prędkościach / np przy wyszukiwaniu obiektów / to normalny objaw pracy silniczków montażu. Przy normalnym trakingu powinno być słychać takie lekkie popiskiwania. Czasem lepsze jest wrogiem dobrego , jesli montaż pracuje poprawnie , nie ma jakichś duzych luzów to nie ma co w nim zbyt dużo grzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nowy montaż HEQ5 (od miesiąca) i grzechocze przy wyhamowywaniu, ale prowadzi chyba dobrze - bez guidingu (na razie tylko jedna sesja i takie zgrubne ustawienie) pociągnął 3 min. Więc jestem zadowolony. :icon_biggrin:. No, ale ta pogoda. :icon_sad:

 

A tak na marginesie to do jakiej temperatury poniżej zera mogę go wystawiać - zeszłej zimy chyba zajechałem smar w eq3-2 i teraz się trochę boję, no ale wtedy to było -20 stopni.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to do jakiej temperatury poniżej zera mogę go wystawiać - zeszłej zimy chyba zajechałem smar w eq3-2 i teraz się trochę boję, no ale wtedy to było -20 stopni.?

U mnie przy -18 nie było żadnych problemów. Dodam, że nie był modyfikowany i rozkręcany od nowości (czyli pewnie z 6 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy -18 nie było żadnych problemów. Dodam, że nie był modyfikowany i rozkręcany od nowości (czyli pewnie z 6 lat).

Jak ma grzechotać, to prędzej przy wyższych temperaturach. W tych niższych smar robi się gęstszy i bardziej lepki co przyczynia się raczej do bardziej płynnej pracy. Mój heq5 przy -15 prowadzi chyba bnajlepiej, kwestia by tylko smar był przyzwoity.

 

Co do pogody... błagam, nie narzekajcie... idealna do robienia flatów i darków ;D

Edytowane przez Iro
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszyskim za tak żywa dyskusje, dla mnie newbe niezwykle cenne uwagi.

Mam jeszcze jedna rade na chmyrna depreche. Prejrzec pólki skrzynki czy cos w tym stylu przetrzec szmatka i wystawic na sprzedaz.

Uczucie podobne jak przy sprzedawaniu auta kupionego z zadowoleniem a sprzedawanego z radoscią.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.