Skocz do zawartości

Współpraca kamerki PGR z komputerem


MikolajSabat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem kamerki PGR Firefly (dokładnie modelu FMVU-03MTM) i napotkałem na pewien problem dot. jej współdziałania z komputerem. Otóż, kiedy pierwszy raz podłączyłem PGR do komputera, Windows automatycznie wgrał sterowniki urządzenia, więc wydawałoby się, że wszystko będzie ok, lecz niestety ani komputer, ani zainstalowane później FlyCapture nie widziało, że kamera jest podpięta. Próbowałem instalować i deinstalować FlyCapture, w różnych wersjach - 32bity/64bity i wciąż nie wyświetlało się żadne urządzenie. Dodam jeszcze, że mam 64-bitowego Windowsa 7 i mało sprytu w dziedzinie informatyki :ermm:

:help: Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz Win64 to sterowniki tylko na 64bit

 

niekoniecznie

ja mam Win8 64 bit ale FireCap nie obsługiwał Flycapture w wersji 64 bit więc zainstalowałem wersję 32 bit i poszło

mam Chameleona i Firefly

obie kamerki są widziane w systemie i bezproblemowo współpracują z FireCap

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera nowa czy kupiona z giełdy? Jeżeli masz Win64 to sterowniki tylko na 64bit

 

Kamera kupiona z giełdy jako nowa :) Raczej nie doszukiwałbym się winy osób trzecich, bo sprzedawca rozprowadzał Firefly w Polsce w czasie tej głośnej ostatnio wyprzedaży na ebayu. Ja, co prawda, nie załapałem się w pierwszym terminie, tylko już miesiąc po tym PGRowym boomie, płacąc nawet nieco więcej, a moja kamerka miała trafić do kogoś innego, kto w trakcie się rozmyślił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odinstaluj wszystko co jest związane z tą kamerkę. Później zainstaluj oprogramowanie, które ściągnąłeś ze strony PGR, tak jak piszą na opakowaniu. Dopiero po zainstalowaniu oprogramowania podłącz kamerkę. Ja najpierw nie mogłem ściągnąć programu, a później chwilę sie bawiłem żeby, to wszystko poszło, jak już pójdzie to bedzie śmigało cały czas.

Wszystkie kamerki, które przyjechały były sprawne, nikt nie zgłaszał problemów. Myślę, że i Twoja taka jest.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za życzliwą pomoc, szczególnie Amperowi, który na prawdę bardzo przejął się moim problemem - to się nazywa dobry sprzedawca! :)

Zainstalowałem kamerkę na 32-bitowym Windowsie Vista i wszystko poszło ok, więc mogłem nawet podczas ostatniej nocki trochę przetestować kamerkę. Niestety wciąż nie udało mi się uruchomić wszystkiego na moim Windowsie 7 64-bitowym. Nie wiem czemu, później spróbuję znaleźć problem w komputerze, lecz jeśli ktoś lepiej ogarnia informatykę niż ja, to byłbym wdzięczny za jakąś wskazówkę, dlaczego PGR może nie działać na moim komputerze.

 

Reasumując: problem w 50% rozwiązany ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Chameleon i E-bayowy Firefly działały/działają dobrze na Windows 7 i 8 (oba 64-bit). Nie próbujesz przypadkiem podłączać przez koncentrator (hub) USB? Pamiętam, że w którymś przypadku u mnie to nie działało (acz chyba jak próbowałem sie komunikować z kamerką przez libusb, nie przez FlyCap i driver PGR). Najlepiej wpinaj wprost w porty komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Chameleon i E-bayowy Firefly działały/działają dobrze na Windows 7 i 8 (oba 64-bit). Nie próbujesz przypadkiem podłączać przez koncentrator (hub) USB? Pamiętam, że w którymś przypadku u mnie to nie działało (acz chyba jak próbowałem sie komunikować z kamerką przez libusb, nie przez FlyCap i driver PGR). Najlepiej wpinaj wprost w porty komputera.

 

Panowie, bardzo istotne jest wgrać najpierw sterowniki , a potem dopiero podłączać kamerki USB. Windowsy (różne) jak już sobie pobiorą swoje domyślne drivery to czasami pomaga tylko reinstalacja. Nie pomaga nawet wycinanie ręczne rejestru i ktalogu INF. Tak jest w XP i mniemam że także w bardziej zakamuflowanej i zagmatwanej 7-mce. (brrr...)

 

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo istotne jest wgrać najpierw sterowniki , a potem dopiero podłączać kamerki USB. Windowsy (różne) jak już sobie pobiorą swoje domyślne drivery to czasami pomaga tylko reinstalacja. Nie pomaga nawet wycinanie ręczne rejestru i ktalogu INF. Tak jest w XP i mniemam że także w bardziej zakamuflowanej i zagmatwanej 7-mce. (brrr...)

 

 

Andrzej

 

Być może właśnie coś takiego przydarzyło mi się z Windowsem 7 - nie mam pewności, ale chyba faktycznie najpierw włożyłem kamerkę do portu USB, a dopiero potem zainstalowałem wszystkie programiki - razem ze sterownikami ;) Co w takim przypadku robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może właśnie coś takiego przydarzyło mi się z Windowsem 7 - nie mam pewności, ale chyba faktycznie najpierw włożyłem kamerkę do portu USB, a dopiero potem zainstalowałem wszystkie programiki - razem ze sterownikami ;) Co w takim przypadku robić?

 

Nie chce namawiać na stawianie systemu od nowa , możesz spróbowac wyciąć pliki oem*.inf z katalogu Windows/inf mające w tekście odniesienie do typów i nazwy producenta /typu kamerki (ostrożnie najlepiej przenieść gdzieś na inną partycję - peracja dla wiedzących co robią) , wyczyścić wszystkie wpisy w rejestrze odnoszące się do nazw jak wyżej , oraz z katalogu Windows/System32/Drivers wg schematu jak wyżej. To dla XP/Win7 32, Nie wiem czy w Win7=64bit jest analogicznie.

 

Są to niebezpieczne operacje, dla zaawansowanych (można uwalić system) .

 

Lub standartowo na początek spróbuj cofnąć się przywracaniem systemu do daty z przed włożeniem kamerki, zainstaluj właściwe drivery i podłącz kamerę.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam taka prośbę o sterowniki i program. Miałem kiedys zainstalowany taki komplet na laptopie i działało to ładnie, ale odinstalowałem. Oczywiście zapomniałem loginu i hasła dlatego od nowa przeprowadziłem procedurę na nowe konto. Na pocze dostałem link do potwierdzenia konta, ale pod wskazanym wyrzuca mnie na stronę główna, gdzie po wpisaniu danych podaje mi info, że mam niepoprawne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Być może właśnie coś takiego przydarzyło mi się z Windowsem 7 - nie mam pewności, ale chyba faktycznie najpierw włożyłem kamerkę do portu USB, a dopiero potem zainstalowałem wszystkie programiki - razem ze sterownikami ;) Co w takim przypadku robić?

 

Manager Urządzeń - znajdź wszystkie wpisy związane z kamerą PGR i odinstaluj drivery - odłącz kamerę - reboot - odinstaluj cały soft od PGR - reboot - zainstaluj ponownie soft od PGR - jeżeli planujesz używać innego softu do przechwytywania to instaluj PGR tylko 32bit włącznie z rejestrowaniem kamery pod directshow - opisy na stronie PGR - reboot - podłącz kamerę pod USB - jeżeli nie zatrybi to podłącz pod inny port USB (neikoniecznie na płycie głównej - może być z karty rozszerzeń express card); drivery na USB ładują się ponownie jeżeli zmieniasz port - za pierwszym razem oczywiście. Na razie nie grzeb w plikach systemowych Windows ani w rejestrze - tu łatwo o nieodwracalne zmiany, po których zostaje przywrócenie systemu lub świeża instalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.