Skocz do zawartości

Dzisiejszy nów i bezchmurna pogoda? Jak to możliwe?


Rekomendowane odpowiedzi

To skandalicznie niezwykła informacja. Wygląda na to, że dzisiaj cała Polska przez całą 2,5h noc będzie miała pogodę!

Jakie plany?

 

Ja już uruchomiłem sprzęt, żeby wszystko wcześniej przetestować. Fatum nie śpi, a Murphy nie na próżno ustanowił swoje prawo. Przygotujcie się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skandalicznie niezwykła informacja. Wygląda na to, że dzisiaj cała Polska przez całą 2,5h noc będzie miała pogodę!

 

Powód jest niezwykle prosty. Po prostu nie mam chwilowo montażu i nie wiem, kiedy będę go miał z powrotem. Także korzystajcie, bo nie znacie dnia ani godziny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że post jest w dziale astrofotograficznym i my operujemy swoją definicją nocy ;)

 

żadne krzyki i płacze nas nie przekonają że białe jest białe a czarne jest czarne... czy tam odwrotnie :D

 

ale jak się bedziesz tak chwalił że masz noc a ja nie, to se wyciągne O-III ^_^

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelec teraz góruje, a obiekt konkursowy może jeszcze poczekać. Taka Laguna z koniczynką w jednym kadrze... miód marzenie. Miałem je wczoraj pięknie wycelowane. Gdybym wcześniej poszedł po rozum do głowy, ustawiłbym jak dla M31: iso 1600 i 60 sekund, ale uparłem się na 3 minuty i wyszła kicha - pokazuję jako ciekawostkę, w małym formacie, żeby forum nie zapychać. A dzisiaj mam piękne niebo i siedzę w domu. Masakra. Strasznie Wam zazdroszczę.

IMG_1969.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, niebo dzisiaj nie jest rewelacyjne. W ostatnie noce było znacznie lepiej. Mogę nawet to wyrazić matematycznie. Wczoraj tło nieba na 10 min. było na poziomie 6 tys. ADU. Dzisiaj najlepsze klatki mają 8-9 tys ADU :( To oznacza, że zmarnuję noc, bo obiekt, który fotografuję ledwo się w ogóle przebija przez to tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobacz, jak po wzejściu Słońca było widać to g... Dziwne, nie wygląda jak chmura ;) Na kamerze od monitoringu nie było tego widać i wyglądało, że niebo jest OK. Zmarnowana noc, bo na 1 klatce z poprzedniej nocy widać więcej, niż 15 wczorajszych :/ Gdybym wiedział, co jest grane, to bym przestawił na inny obiekt i nie miałoby to wielkiego znaczenia.

chmura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby było czyste niebo, ale jakiś syf był w powietrzu. Jak przedwczoraj było widać ślicznie MW tak wczoraj najjaśniejsze gwiazdy łabędzia było widać tylko i chmary komarów, które wczoraj chyba miały wyż demograficzny.

 

P.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.