Skocz do zawartości

Chmury, chmury, chmury i inne


Marcin_Sawicki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
3 godziny temu, PrismoSal napisał(a):

Parę swoich też dodam :)

Spoglądam w górę a tam piękne pióro:

20240216_082950.thumb.jpg.72ac094e4153829a6f0a57c7f71dcc60.jpg

 

Giewont z okna:

20240221_123219.thumb.jpg.ae18dda81742773fadf98efba6e8e6c4.jpg

 

Wczoraj, wczesnym wieczorem, pięknie budujący sie... chmurek, nie rozpoznaję ich jeszcze zbyt dobrze xD

20240324_173337.thumb.jpg.955e7bf6f9cedbc065ec816198b700af.jpg

20240324_173356.thumb.jpg.cf56106a93880e8e687a85026772a0ff.jpg

Pierwszy to Cirrus Fibratus  Veretebratus , drugi to Strartus przechodzący w Cumulus  ,trzeci i czwarty Cumulus Medicoris.:)

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fornax napisał(a):

Pierwszy to Cirrus Fibratus  Veretebratus , drugi to Strartus przechodzący w Cumulus  ,trzeci i czwarty Cumulus Medicoris.

Vertebratus, Stratus oraz Mediocris, drobne literówki. Chociaż zastanawiam się, czy Medicoris to już nie Congestus, bo wczoraj takich widziałem sporo, łącznie z Cumulonimbus Incus.

ps. przed przecinkami nie robimy przerw, warto o tym pamiętać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Vader napisał(a):

Vertebratus, Stratus oraz Mediocris, drobne literówki. Chociaż zastanawiam się, czy Medicoris to już nie Congestus, bo wczoraj takich widziałem sporo, łącznie z Cumulonimbus Incus.

ps. przed przecinkami nie robimy przerw, warto o tym pamiętać :) 

Jest cumulus humilis (niski ), medicoris( sredni ),congentus (wysoki ) i cumulonibus a tak naprawdę to są tylko dwa rodzaje chmur. Chmury o budowie poziomej i pionowej.:icecream:

Edytowane przez fornax
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że nastała wiosna, mamy do czynienia z tzw. dynamiczną pogodą (jak zwykł mawiać mój tata), a więc zmianami pór roku czasem w ciągu kilku minut. W związku z tym wrzucam pięknie paradującego Cumulonimbusa (incus?) wraz ze smugami opadowymi prosto z mojego balkonu. 🙂

DSCF1673.JPG

DSCF1674.JPG

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2024 o 18:50, tex88 napisał(a):

To już piąta tegoroczna tęcza dosłownie z przed chwili 😁
Canon 6D + 17-40/F4

IMG_2949.thumb.jpg.98d7f53933018ff78de02ffde657b310.jpg

Ktoś aktywował pole siłowe nad blokowiskiem. Teraz tylko wyczekiwać spadających asteroidów i zobaczymy dzielnego obrońcę próbującego je wszystkie zniszczyć działem z wewnątrz xD

Edytowane przez PrismoSal
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PrismoSal napisał(a):

Ktoś aktywował pole siłowe nad blokowiskiem. Teraz tylko wyczekiwać spadających asteroidów i zobaczymy dzielnego obrońcę próbującego je wszystkie zniszczyć działem z wewnątrz xD

Tęcza oddziela dwie strefy, ale tak to wyglądało na żywo 😁

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.