Skocz do zawartości

Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny materiał, ale ja bym się tej zieleni pozbył:

Hmmm, wydawało mi się, że usuwałem poziom zieleni HLVG...

 

Patrzyłem na dwóch monitorach i Twoja wersja jest bardzo czerwona, nawet niektóre gwiazdy są czerwone.

 

Zerknę na domowym monitorze i zobaczę jak wygląda zieleń - dzięki za uwagę.

 

hmmm, przeleciałem to zdjęcie modułem SCNR w Pixie (na podstawie którego powstał HLVG) i nie ma żadnej zmiany na zdjęciu :-(

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez uwag...chciałoby się napisać...ale:

1. Z lewej strony masz czerwony gradient w tle- tam nie ma akurat żadnego obszaru Ha i nie da się pod takowy podciągnąć tej czerwieni :)

2. Wszystkie niebieskie gwiazdy są za duże - skorzystaj z tutoriala do zmniejszania ( jest link na ..wiesz gdzie). Tu się akurat dobrze sprawdzi.

Duży plus za kolorystykę - nareszcie Plejady nie są wyłącznie niebieskie !

Reasumując -super fotka do małej kosmetyki :) . no chyba że Autor lubi taką jak ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się bardzo podoba to że na zdjęciu widać inną kolorystykę - że za niebieską mgłąwicą jest też inna. Super zdjęcie!

 

edit: nie widzę tu nadmiaru zielonego, zombi po Twojej ingerencji fota wygląda na ostro wpadającą w róż/magentę.

Edytowane przez dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez uwag...chciałoby się napisać...ale:

1. Z lewej strony masz czerwony gradient w tle- tam nie ma akurat żadnego obszaru Ha i nie da się pod takowy podciągnąć tej czerwieni :)

2. Wszystkie niebieskie gwiazdy są za duże - skorzystaj z tutoriala do zmniejszania ( jest link na ..wiesz gdzie). Tu się akurat dobrze sprawdzi.

Duży plus za kolorystykę - nareszcie Plejady nie są wyłącznie niebieskie !

Reasumując -super fotka do małej kosmetyki :) . no chyba że Autor lubi taką jak ma :)

Maćku,

Ad1. Właśnie zauważyłem ten gradient i spokojnie go usunę :-)

Ad2. No właśnie te gwiazdy spędzały mi trochę sen z powiek. Zastosuję się do ich zmniejszenia :-)

 

Dzięki za uwagi i dobre słowo :-)

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pav1007 fotka świetna, wiem że gradient i ... ehhh co tam mi się podoba bardzo :D

Dzięki... zastanawiam się czy nie wypatrzyłeś jakiegoś innego gradientu oprócz tego w LG rogu i ciuteczkę w LD (czerwonego lekkiego zafarbu). :-)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemna fotka. Rzeczywiście uroku dodaje jej fakt, że odbiega kolorystycznie od znanej i utartej kolorystyki Plejad.

 

 

...

2. Wszystkie niebieskie gwiazdy są za duże - skorzystaj z tutoriala do zmniejszania ( jest link na ..wiesz gdzie). Tu się akurat dobrze sprawdzi.

...

A można prosić o podanie do publicznej wiadomości gdzie ten link do tutoriala się znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie poziom zieleni, HLVG nic nie usunął więc śmiem stwierdzić, że nie ma tam za dużo zielonego. Teraz pracuję nad halo gwiazdek :-)

 

W każdym bądź razie dziękuję za miłe przyjęcie tego zdjęcia :-)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle ja też przepuszczałem to zdjęcie przez HLVG i nie było zmiany, ale HLVG służy raczej do usuwania zielonego szumu (pojedynczych pikseli). Tu mamy do czynienia z zabarwieniem którego wcześniej w tym regionie nie widziałem a co inni nazywają oryginalną kolorystyką - nie chce nic narzucać, najważniejsze że się podoba ;) - chciał bym zobaczyć jak ta fotka wygląda bez Ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku... Poziom zielonego jest niski, jak dodatkowo zdejmuję zielony na poziomach to zdjęcie robi się różowe (idzie w Magenta) i to wg mnie psuje jego odbiór.

Masz rację - najważniejsze, że się podoba, mi ten "zielony" nie przeszkadza a i kolorystyka mi pasuje.

 

Na tym zdjęciu nie ma ani grama pasma wodorowego - całkowicie robione w RGB.

 

Paweł

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.