Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal bawię się obróbką :D

Takie coś wydaje mi się najbardziej naturalne, przyjemne dla oka.

 

attachicon.gif9_03_2014 2047.jpg

 

 

 

 

 

Maćku coraz lepiej , może to kwestia monitora , ale u mnie jest trochę za niebieski, a jak ci się podoba taka kolorystyka.

post-16913-0-24399900-1394545391.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Janusz, w pracy nie mam swojego porządnego monitora. Laptop to nie do końca jest taki wzorcowy :) . Ten twój ma zielone krawędzie, co gorzej wygląda niż lekko zaniebieszczony. Ja mówię o przyjemności odbioru, nie o realiach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem podejść bardzo ambitnie w zbieraniu materiału na animację. Sesję rozpocząłem po godz. 18.19 a zakończyłem po godz. 21.45. Przez te ponad trzy godziny avikowałem w sposób ciągły. Czyli avik 40 sekund, przewinięcie i następny. Nagrałem 224 avi, czyli 75 GB materiału. Każdy avik jest dobrej jakości. Podczas całej sesji nie było żadnej chmurki i mgły. Jowisz ani razu nie falował. Czasami zawiał lekko wiaterek. Seeing trochę siadł na sam koniec (mało istotne). Generalnie warunki stabilne, przez ponad 3 godziny! Zastanawiacie się pewnie, po co to piszę. Chciałem się z Wami podzielić wrażeniami z tej sesji :). Ciekawe doświadczenie zacząłem avikowanie w dzień, zakończyłem w nocy :).

 

Na poniższej fotce umieściłem pierwszą klatkę z animacji i ostatnią. Oczywiście jej jeszcze nie ma. Czeka mnie obrabianie 224 avi. Jeżeli animacja się uda, będzie bardzo dynamiczna i pełna szczegółów. Zanim pojawiła się WCP nagrałem już godzinę materiału. WCP na tej animacji przejdzie 2/3 dystansu. Wiele chmurek na Jowiszu przechodzi przez cała tarczę. Dwa księżyce blisko siebie. widoczne dość długo. Jeżeli animacja będzie taka jak myślę, podchodzić będzie pod taką z Voyager 1, z końca lat 70 XX wieku:

oczywiście moja nie takiej jakości będzie, ale o podobnej dynamice :).

 

 

 

 

 

Sesja.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Jupiter wygląda dziś w Krakowie. Seeing dość słaby 3/10

 

8000 klatek @ 20:40 UT

SW 6" + EQ6 + Barlow GSO 3x + Microsoft LifeCam Studio

 

Obróbka AutoStekkert + Registax 6

 

 

 

 

post-23420-0-50395400-1394579432.jpg

Edytowane przez satlan
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek.... no, podoba mi się :)

 

Dzięki! Optymalizuję wszystkie etapy i widzę postępty. To mnie zachęca do dalszych starań. Brakuje mi jeszcze napędu by zbierać więcej materiału. Teraz to nie więcej niż 800 klatek z czego zostaje mniej niż połowa.

Mars mnie ostatnio bardzo zaskoczył. Nie sądziłem, że moim sprzętem mogę tyle detalu wyłapać. Bardzo pomogła kolimacja. Od jesieni czekałem na dobre warunki i w końcu się udało. Nie jest łatwo SCT dobrze skolimować. Zajęło mi to kilka godzin. Gdy skończyłem zobaczyłem Marsa na tyle wysoko, że mogłem spróbować go utrwalić. W ten sposób powstało zdjęcie z wątku o Marsie. I tak dzięki kolimacji SCT polubiłem tę planetę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja dorzucę coś do tematu.

Seeing bardzo słaby więc tylko po jednym aviku na filtr (2k klatek).

Za to rzadko widziany Jowisz w filtrach Johnsona.

SC 14" + DMK 21AU618.AS,

w kolejności: bez filtra, R, I, U

 

 

jupiter 2014-03-11 20_57_57.png

jupiter_R 2014-03-11 21_07_13.png

jupiter_I_2 2014-03-11 21_04_20.png

jupiter_UV 2014-03-11 21_11_40.png

Edytowane przez pieg
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zrobiony trochę wcześniej od poprzedniego. Reszta taka sama. Jeżeli chodzi o fotkę z księżycami to mozaika z dwóch. Trochę niedbała(nie chciało mi się wyciągać PM, na krótszą ogniskową), ale chciałem tylko ukazać położenie księżyców. Dzisiejsza animacja za jakąś godzinę, może trochę później.

 

 

 

 

 

 

conv_Jup_20140312_192046.jpg

conv_Jup_20140312_192046D200%.jpg

Jup.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja wykonana dziś w godzinach 19 - 20. Łącznie 33 klatki, 60sek nagrywania, 60sek przerwy. Stacki z 50% najlepszych klatek. Łącznie 17 giga materiału:

 

83c3ba23-6995-4785-9a44-3c5fe49378af.gif

 

FireCapture, AS2!, AstraImage, Fitswork i ImageMagick

Edytowane przez Krzychoo226
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.