Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu, po wielu godzinach stackowania mam surowe stacki (klatki) na animację. Wyszło 222 klatki. Oczywiście nie odmówiłem sobie tej przyjemności i surowe złożyłem w gif. Ładnie Jowisz się kręci :)!. Jednak jeszcze przynajmniej jeden dzień albo i więcej do finału. Teraz kosmetyka została.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chyba były dobre warunki :D. Surówka z AS wygląda lepiej niż inne aviki po wielu godzinach męczarni :D

Surowy stack 1500/3000, Mak 182/2700, ASI 120 MC.

 

Ftest.jpg

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się niesamowicie!!!

 

Gratulacje.

 

Ja bym przyciemnił trochę tło. Wtedy usuniesz tę poświatę.

 

 

Animacja z dzisiejszych avików. 50 klatek + 50 wstecz. Polecam obejrzeć ją dokładnie (z większym "p" oraz większym monitorkiem), warto :). To jest przedsmak tego, jak może wyglądać ta duża animacja, którą cały czas robię.

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, GSO Light Red Filter 1.25",

FireCapture 2.3, AutoStakkert!2.1.05,RegiStax 6, PhotoScape.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość już czarno-białych animacji!!! :)

 

Na pożegnanie sezonu Jowiszowego chciałem zrobić animację w kolorze.

 

Złożyłem 40 klatek.

 

Chciałem więcej, ale Jowisz był już nisko nad horyzontem i zaczynało się robić poważnie zimno.

JOWISZ ANIMAJCA KOLOR 2a.gif

Edytowane przez Łukasz K
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja animację zrobię później na razie ukleiłem Jowisza , który pokazał mi taką ilość szczegółów..

 

 

 

13_03_2014 1900.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie dobre. Tylko kolor mi nie odpowiada, za dużo różu itp.

 

Składam kanały RRGB (R jako luminacja) i stąd czerwony zafarb. To kwestia gustu, ale mi się tak bardziej podoba.

 

Poza tym zyskuję więcej czasu na poszczególne kanały RGB, bo nagrywam tylko 3 zamiast 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj coś próbowałem. Testowałem z Barlowem skróconym do połowy, co dało 1,5x ale i tak za dużo i nie dało się tego opanować, zacząłem kląć i tyle z tego było. Pozostało mi tylko focenie z ogniskowej 1200mm :/ Sprzęt Synta 8 na Dobsonie i kamerka z mikroskopu. Cały czas myślę nad platformą icon_smile.gif

Capture 2014-03-14 21_42_58_e10101110_b3_ap2_5.jpg

Capture 2014-03-14 21_33_32.jpg

Capture 2014-03-14 21_35_32_g4_b3_ap5_4.jpg

Capture 2014-03-14 21_40_07_e11111111_b3_ap5_4.jpg

Capture 2014-03-14 21_41_34_e11111110_b3_ap2_4.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dzisiejsze zdjęcia z okolicy godziny 19. Drugi Jowisz z przedłużką między Barlowem a matrycą. Delikatne chmurki ograniczyły jasność planety, ale i tak nieźle widać.

01.jpg

02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten materiał ma potencjał ale na razie nie umiem go wykorzystać. Kolejny ponury brzydal ^_^ Wybaczcie tą skalę ale ma ona cos w sobie :uhm:

 

 

 

 

 

Doskonałe prace!. Świetnie się oglada z lekkiego dystansu. Zrobisz mapę Ganimedesa?. :)

Edytowane przez ryszardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.