Skocz do zawartości

Cesarzowa i popleczniczki czyli Galaktyka Andromedy z M31 i M110


fizyk5

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam sobie ten wątek i widzę coś wspaniałego. Coś na czym zależało mi od dawna, a czego sam na początku drogi astrofoto nie doświadczyłem. TYM CZYMŚ JEST ŻYCZLIWOŚĆ I WSPARCIE. Taki jest sens istnienia forów - wzajemna pomoc, a nie krytykanctwo. Brawo !

 

Też odczuwam bardzo fajny klimat, który od jakiegoś czasu zapanował na Forum - sam jestem jego "beneficjentem".

Jale - ja bardzo dobrze pamiętam o czym piszesz...

To jest ważne także w szerszym kontekście życia społecznego w Polsce. Musimy jakoś wyjść w końcu z tej powszechnej nieufności, wrogości, zawiści...

Pozdrawiam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyku, ogromny postęp, brawo! Z tych zdjęć podoba mi się bardziej pierwsze, szczególnie pasma pyłowe zrobiłeś świetnie, ale i kolorystyka o wiele lepsza.

 

W drugim (oraz trzecim z opisem) za mocno widać fiolet/róż, szczególnie w PG części zdjęcia (brzeg galaktyki), tam tego pojaśnienia też nie powinno tam być moim zdaniem.

 

Tą wadę tego konkretnego materiału możesz skorygować w ten sposób, że wyciągasz zdjęcie na warstwie, potem nakładasz maskę i maskujesz ten obszar, żeby efekt nie był tak silny. Normalnie taki zabieg nie byłby potrzebny, ale w przypadku tego materiału można się w ten sposób ratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiszę się pod komentarzem kolegów - widac ogromny postęp!.

 

Ja zwróciłbym uwagę na jądro, aby nie było "punktowe" tylko "wtapiające się" w struktury galaktyki.

Postaram się usiąć dziś do Twojego stacka i pokazać o co mi chodzi.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać waszej obróbki stacka.

Wiem, że materiał może mieć wadę. (zielone światełko od sterownika, ale sterownik jest pod okrągłą podstawą dobsona)

Oto moja wersja (powiedzmy, że końcowa), wiecie jak to jest z tą końcową wersją ;).

(poprawiłem jądro, kolor czerwony w pg i ciemne pasy)

Stacka pobrało 6 osób.

 

Pozdrawiam i pogody podczas nowiu życzę.

 

7a.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie pamietam, czy ci wysylalem ten link https://www.youtube.com/playlist?list=PLcLzJPYM8ul1peSddtpiSBzsURH3N8-gx i plik Jak usunąć dominantę koloru w PS.pdf

 

stack powinien byc bez wyrownania kolorow przez program.

dss2.jpg

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.