Skocz do zawartości

Jowisz 2015/2016


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

 

Gratuluję uchwycenia detalu. Nie przypuszczałem, że 6" potrafi coś takiego.

 

 

Dzięki:)

Oglądałem Jowisza też w wizualu w okularze 5mm (czyli pow. 300x) i bez problemu można było wyostrzyć, a sam Jowisz przy obserwacji bardzo był stabilny.

Przy avikowaniu, zapomniałem napisać, użyłem Telextender 3x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo! Cieszę się, że się podoba! :)

 

Piękny ten Jowisz z Maka 150. Mam pytanie. Jak Jowisz wygląda w wizualu w tym Maku w porównaniu do zdjęć ? Ile z tych szczegółów ze zdjęć widać w okularze ?

 

Największa różnica to kolory. Są bledsze. Natomiast jeśli chodzi o odwzorowanie szczegółów, powiedzmy jakieś 75% tego, co na zdjęciu. Mi najbardziej odpowiada widok w 15mm okularze (GSO SW). Wtedy kolory aż tak się nie różnią, w kadr bez problemu łapią się księżyce i seeing nie psuje bardzo obrazu.

 

Emeł a powiedz mi jakie odstępy czasowe robiłeś ???????

 

Poza technicznymi typu korekta ostrości - żadnych. Aviki nagrywane po 120s, jeden po drugim. Raz miałem dłuższą przerwę, ponad 20 min., bo musiałem poprawić montaż. I niestety widać to w animacji. Jest przeskok na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dzieje się dzisiaj na Jupku. :whaaaaa: Właśnie wróciłem z obserwacji - bezchmurnie, seing przyzwoity wiatr nie przeszkadza. W wyciągu bino SW, barlow x3 i dwa plossle 25mm dające przyzwoite i użyteczne dzisiaj pow. 216x.

WCP kolorowa , wyraźna i prawie centralnie. Do tego tranzyt Ganimedesa i cień na tarczy. Po prostu bajka.

Jak ktoś się już nasyci Jowiszem to Księżyc tuż po kwadrze również zaprasza.

Kto może to do teleskopów !!!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęło rzucać zaraz jak zaszło Słońce, w dzień wszystko się nagrzało a potem szybko zaczęła spadać temperatura, jak ktoś ma aktywne chłodzenie i otwartą tubę odczuje to dużo mniej. U mnie momentami kratery na Księżycu robiły się podwójne. Poczekam do 1:00 może temperatura się ustabilizuje, prognozy podają że w Poznaniu ma być -3st C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu, zostałem poproszony o zrobienie filmiku z ustawiania korektora ADC, za pomocą programu FC i jego funkcji ADC tuning. Ponieważ mój laptop nie pociągnie jednocześnie programu do nagrywania pulpitu, zrobiłem PrtScn i resztę dopiszę. Zasada jest taka, kiedy już mamy włączoną funkcję ADC tuning, żeby wszystkie kolorowe kółeczka się pokryły. Wtedy mamy idealnie ustawiony korektor. Mnie nigdy się nie udało pokryć idealnie kółeczek. Zawsze któreś leciutko wystaje. Przyczyn może być wiele, ale na pewno nie jest to wina programu. Ta opcja jest świetnym narzędziem, do dokładnego ustawiania korektora ADC.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.