Skocz do zawartości

ASI 1600 - cicha rewolucja


Marek_N

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, bo może się okazać że nie ostrzy właśnie w nieskończoności . A poza tym obiektywy i ich korekcja jest liczona na określoną płaszczyznę ostrości więc jak nie chcesz mieć problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57b346be40024_IC1805_ZWO_SCT_F63_Ha_2016-08-16_Bin1x1_300s__-10C(Large).jpg

 

ASI1600MM - 8" SCT at F6.3, binned 1x1, 160mins (32 x 300s) cooled to -10C and using the 'highest dynamic range' setting

 

https://stargazerslounge.com/topic/268797-asi1600mm-cool/?do=findComment&comment=3018838

 

Mogę poszukać zdjęć robionych Atikiem 16HR dla porównania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo to są jakieś M42, ale ostrzą z canonem normalnie przez adapter jak dojedzie się pierścieniem ostrości do końca tam gdzie znacznik na nieskończoność tam jest ostry. To ten backfocus musi być idealnie taki jak ma obiektyw?

Zazwyczaj trzeba mieć parę krótkich adapterów T2 i dobrać odpowiednią odległość od matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinii Hamala to jednak bym posłuchał, nawet jeśli nie ma kamery...odrobina pokory i mniej zadufania we własną nieomylność na pewno pomoże w tej dyskusji.

 

Tylko że własną opinie opieram na zdjęciach i opiniach osób które POSIADAJĄ tą kamere. Tej dyskusji pomogło by trzymanie sie faktów w oparciu o dostępne w sieci materiały.

 

W wolnej chwili polecam zaglądnąć na CN. Tam ASI1600 mają i wywołała ona niemałe poruszenie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to tyle wspólnego że doświadczenie pozwala powstrzymać emocje, pozwala spojrzeć na wyniki które ludzie uzyskują i chłodno je ocenić. Spójrz w pełnej rozdzielczości na to zdjęcie Melotte 15 które wstawiłem, tam jest wyraźnie pokazane to o czym HAMAL pisał tu: http://astropolis.pl/topic/54709-kamera-do-ciemnego-nieba-na-wsi/?p=636539

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio straciłem pół nocy na dobranie optymalnych parametrów dla klatek 60 sek dla mono 8 bit i dwie noce dla dobrania optymalnych parametrów dla OSC 24bit. W 16 bit takich problemów nie ma, tam walisz ile się da i wyciągasz potem w programie z ciemności.

Do kamerki może nic nie ma, ale naczytać się to jedno a nasiedzieć się w czymś to coś zupełne innego. Chciałem tylko wiedzieć czy jesteś internetowy teoretyk czy praktyk, to chyba nic złego?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili kamery są na cle. Walczę oczywiście z ich klasyfikacją, bo celnicy nie kumają, co to jest ;). Jeżeli uwolnią mi je w tym tygodniu, to oznacza, że właściciele dostaną je już w następnym i pewnie szybko pojawią się pierwsze eksperymenty. Sam to zrobię :)

To nie będzie uczciwe ;) Ty jesteś magik, ze wszystkiego czego się dotkniesz czarujesz wspaniałe zdjęcia, nie będzie to miarodajny wynik :P

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to tyle wspólnego że doświadczenie pozwala powstrzymać emocje, pozwala spojrzeć na wyniki które ludzie uzyskują i chłodno je ocenić. Spójrz w pełnej rozdzielczości na to zdjęcie Melotte 15 które wstawiłem, tam jest wyraźnie pokazane to o czym HAMAL pisał tu: http://astropolis.pl/topic/54709-kamera-do-ciemnego-nieba-na-wsi/?p=636539

 

Ale tak po prawdzie, to zdjęcie jest ekstremalnie zachęcające :) Dlaczego? Robione podczas pełni, do tego SCT, którym raczej nikt narrowbandu nie robi.

 

To tak na marginesie tylko. Ja się wypowiem, jak sam zrobię zdjęcie :P

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie uczciwe ;) Ty jesteś magik, ze wszystkiego czego się dotkniesz czarujesz wspaniałe zdjęcia, nie będzie to miarodajny wynik :P

 

To umówmy się, że będzie z nagraną obróbką na wideo oraz udostępnionym stackiem (materiałem). Tak bedzie ok? :)

Edytowane przez Adam_Jesion
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czepiam ASI dla zasady, ktoś musi, ale fakt że dwie Aśki już posiadam a na trzecią się czaję niech da moim oponentom do myślenia ^_^

 

To umówmy się, że będzie z nagraną obróbką na wideo oraz udostępnionym stackiem (materiałem). Tak bedzie ok? :)

i jednym okiem na telefonie ;)

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamal wyraźnie wymięka a ja nie :) pozostanę "hejterkiem" do chwili kiedy ktoś kogo znam, pokaże fotkę z tej kamery i rzetelnie opisze. Internet już nie takie jaja widywał, chociażby fakowe APODy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to tyle wspólnego że doświadczenie pozwala powstrzymać emocje, pozwala spojrzeć na wyniki które ludzie uzyskują i chłodno je ocenić. Spójrz w pełnej rozdzielczości na to zdjęcie Melotte 15 które wstawiłem, tam jest wyraźnie pokazane to o czym HAMAL pisał tu: http://astropolis.pl/topic/54709-kamera-do-ciemnego-nieba-na-wsi/?p=636539

 

Krzychu, skoro dwa razy krótszym czasem, 5 krotnie tanszym i 7 krotnie lżejszym zestawem ktoś uzyskuje takie same rezultaty, to nie trzeba mieć doktoratu z astrofotografii żeby stwierdzić że postęp jest znaczący.

 

Co do zdjęcia które wstawiłeś. Hamal w tamtym wątku pisał o kamerze OSC, że nadaje się tylko do jasnych DS'ów. Jeśli chodziło Ci o uwidocznienie Amp-glow, to owszem jest i ja również o tym pisałem. Tylko weź pod uwagę, że to jest zdjęcie bez darków. To teraz się okaże ze kamera jest zła bo wymaga darków :)

 

PS. na tej samej stronie jest ekspozycja 60-sek na której również jest widoczny amp-glow, a to już jest mniej fajne.

 

Ostatnio straciłem pół nocy na dobranie optymalnych parametrów dla klatek 60 sek dla mono 8 bit i dwie noce dla dobrania optymalnych parametrów dla OSC 24bit. W 16 bit takich problemów nie ma, tam walisz ile się da i wyciągasz potem w programie z ciemności.

Do kamerki może nic nie ma, ale naczytać się to jedno a nasiedzieć się w czymś to coś zupełne innego. Chciałem tylko wiedzieć czy jesteś internetowy teoretyk czy praktyk, to chyba nic złego?

 

Ale w ASI1600 działasz na tej samej zasadzie co w każdej kamerze z ADC 16 bit. Co więcej masz do wyboru dwie opcje:

- wzmocnienie jednostkowe - unity gain - maksymalne wzmocnienie przy którym wciąż masz pełny zakres tonalny, ale wymaga pilnowania aby nie przepalic ekspozycji

- HDR - najniższe wzmocnienie, dostęp do pełnej studni potencjału, mniejsze ryzyko utraty informacji w światłach, za to okupione dłuższym czasem naświetlania.

 

I umówmy się. W tym wątku rozmawiamy o sprzętowych limitach tej kamery, a nie "workflow" użytkowników.

 

Jestem internetowym teoretykiem i praktykiem.

 

Hamal wyraźnie wymięka a ja nie :) pozostanę "hejterkiem" do chwili kiedy ktoś kogo znam, pokaże fotkę z tej kamery i rzetelnie opisze. Internet już nie takie jaja widywał, chociażby fakowe APODy...

 

Akurat Hamal pisze bardzo merytorycznie. Amp-glow wciąż istnieje. Tylko uważam że nieco wyolbrzymia problem, odwołując sie do poprzednich modeli ZWO. Ale rozumiem - woli dmuchać na zimne :)

 

Wessel, nie wiadomo jak sie do Ciebie zwracać bo o byle uwagę sie obrażasz, za to nie masz żadnych oporów żeby nazywać kogoś oszustem nie mając do tego żadnych podstaw.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wessel, nie wiadomo jak sie do Ciebie zwracać bo o byle uwagę sie obrażasz, za to nie masz żadnych oporów żeby nazywać kogoś oszustem nie mając do tego żadnych podstaw"

Jak masz z tym kłopot, to po prostu się nie zwracaj - a co do dwóch udowodnionych oszustw na APODzie to na szczęście nie tylko ja mam podobne zdanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, skoro dwa razy krótszym czasem, 5 krotnie tanszym i 7 krotnie lżejszym zestawem ktoś uzyskuje takie same rezultaty, to nie trzeba mieć doktoratu z astrofotografii żeby stwierdzić że postęp jest znaczący.

 

Możesz mi wierzyć że chciałbym żeby tak było, niestety tego nie widzę. Nikt by nie kupował wielkich lustrzanek skoro telefony mają tyle samo megapikseli.

Edytowane przez Krzychoo226
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja znalazłem kogoś takiego , w stopce ma ASI 1600, ale nic nie wstawia https://www.astromaniak.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2343

 

Są chmury, ale przecież znajdzie się czasem okienko. Najlepsze jest i tak to, że jak jest pełnia to wtedy bezchmurne niebo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.