Skocz do zawartości

Jesienne Star Party - Zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Adam, gdybym jechał to chyba wezmę ASĘ ( montaż) ... Może wartoby zrobić pokazik? Wezmę rzutnik, potrzebny byłby tylko jakiś ersatz ekranu- ściana, banner etc. Można by pokazać procedurę uruchomienia, wyważanie, ustawienie na Polaris i MLPT. Co ty na to?

Jeśli zaakceptujecie pomysł to pokaz odbyłby sie w sobotę 20:00 do 20:30.

 

Byłoby fantastycznie. Ja jestem pierwszy do takich akcji. Niestety nie mam rzutnika :(

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Wessel, dobry pomysł ale...

Ma sens pod warunkiem że będziesz na 100% bez względu na pogodę.

Jeśli przyjedziesz zrobić pokaz to wrzucę to w program zlotu i jak będzie pogoda to będzie live jak nie to symulacja pod dachem.

Ekran tam jest rzutnik też tylko nie wiem jaki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno, to rezygnuję z pokazu. Jeśli nie będzie pogody to nie przyjadę. Nie mogę się tu rozpisać dlaczego, ale nie stać mnie na wyjazdy " towarzyskie". Mam nadzieję że pozwolisz podłączyć się do prądu?

Swoją drogą to ciekawe - w programie na sobotę na godzinę 20:00 nie ma nic, więc co to przeszkadza że coś chcę pokazać?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno, to rezygnuję z pokazu. Jeśli nie będzie pogody to nie przyjadę. Nie mogę się tu rozpisać dlaczego, ale nie stać mnie na wyjazdy " towarzyskie". Mam nadzieję że pozwolisz podłączyć się do prądu?

Swoją drogą to ciekawe - w programie na sobotę na godzinę 20:00 nie ma nic, więc komu to przeszkadza że coś chcę pokazać?

 

Właśnie siedzę nad planem i chce tą lukę wykorzystać.

Pojawił się Twój pomysł oraz pomysł na konkurs obróbki astrofoto.

Nie chce tego robić równolegle gdyż jest to powiązane ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

 

Program Zlotu "Roztocze 2016"

czwartek 8 IX:
- przyjazd i zakwaterowanie uczestników
- 18:00-19:00 kolacja
- Nocne Obserwacje/dyskusje
piątek 9 IX:
- 8:00-10:30 Śniadanie
- 11:00 Uroczyste otwarcie XI Star Party
- 11:15 Andrzej Trzaskowski - "Obserwacje i fotografia planet Układu Słonecznego"
- 13:00 Adela Bicka - "Układy binarne i wielokrotnie gwiazd"
- 14:30 Gabriel Murawski - "Rejestracja tranzytów planet pozasłonecznych"
- 15:00 Drużynowy Turniej Rugby :)
- 17:00-18:00 Obiadokolacja
- 20:00 grilparty
- Nocne Obserwacje/dyskusje
sobota 10 IX:
- 8:00-10:30 Śniadanie
- 11:00 Panel dyskusyjny - "Sprzęt do astrofotografii dla początkujących"
- 13:00 Gabriel Murawski - "Obserwacje księżyca planetoidy (22) Kalliope: Linus"
- 14:00 Janusz Krywult - "Pokonać Atfosmerę"
- 15:30 Astronomiczne drużynowe koło fortuny
- 16:45 Zdjęcie grupowe
- 17:00-18:00 - obiadokolacja
- 18:30 Konkurs obróbki astrofoto (jak będą chętni)
- 20:00 Przygotowanie sesji astrofotografiicznej z wykorzystaniem montażu ASA DDM 60
- Nocne obserwacje/dyskusje
niedziela 11 IX:
- 7:00-11:00 śniadanie
Program może ulec zmianie.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się fajnie sprawdziło na naszym zlocie. Ja bym dodał ważny element takiego konkursu - nagranie ekranu jako warunek konieczny. Dlaczego? Bo to jest mega fajne i pouczające kiedy można zobaczyć, jak wygląda proces obróbki przez daną osobę. Potem te filmy udostępnimy na forum.

 

PS. Odnośnie pytania o nagrodę - coś na pewno dorzucę.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Plan vs Pogoda. Ma być gorąco jak na wrzesień, słonecznie i z niewielkim zachmurzeniem (rzędu 10-20%) za sprawą ciepłego powietrza znad Afryki. Niestety, może to odrobinę pogorszyć seeing w górnych warstwach atmosfery. Nadal w czwartek jak i w niedziele jedna z prognoz pokazuje możliwe chwilowe załamanie pogody w godzinach popołudniowych, jednakże z każdą aktualizacją zabiera trochę chmur i szansy na opady :) wygląda na to, że zapowiada się świetna pogoda na zlot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiem parę słów o samej idei konkursu:

- Każdy z uczestników dostaje gotowego stacka jakiegoś obiektu - każdy dostaje ten sam materiał. Czy to będzie stack z OSC czy poszczególne składowe LRGB (lub HaRGB) to się jeszcze zobaczy.

- Każdy z uczestników ma określony czas na obrbókę tego materiału (własny sprzęt i własny workflow) (np 30min)

- Po zakończonym czasie jury ocenia praca i wybiera najlepsze (wg jury) - oczywiście argumentuje swoją decyzję.

 

Tak jak Adam wspomniał - fajnie by było, gdyby każdy z uczestników nagrał swój własny pulpit - będzie to doskonały materiał - jak można obrabiać zdjęcia.

 

Jako, że nie spodziewam się wielkich nagród (raczej drobne upominki) - konkurs ten będzie raczej edukacyjną zabawą. No i oczywiście sława (na ponieniądze przyjdzie czas) :-)

Oczywiście po konkursie podyskutujemy - co można by było poprawić, co zmienić a co zostawić - będzie to dodatkowa wartość tego spotkania, bo wiadomo jak trudno jest o usystematyzowaną wiedzę na temat obróbki astrozdjęć.

 

Mam nadzieję, że ktoś będzie chciał uczestniczyć :-)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Zwracam delikatnie uwagę na dwa punkty programu

 

Turniej rugby i Astronomiczne koło fortuny.

 

A to oznacza PANIE i PANOWIE, że prócz sprzętu weźcie ze sobą adidasy i wygodne majtasy.

I pomyślcie kogo wziąć do drużyny do koła fortuny :D

 

Howk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Zwracam delikatnie uwagę na dwa punkty programu

 

Turniej rugby i Astronomiczne koło fortuny.

 

A to oznacza PANIE i PANOWIE, że prócz sprzętu weźcie ze sobą adidasy i wygodne majtasy.

I pomyślcie kogo wziąć do drużyny do koła fortuny :D

 

Howk

 

Majtasy do koła fortuny? :-))))))))))))

 

Niestety na rugby mnie nie będzie - a gabarytowo bym się nadał :-)

 

Natomiast co do koła fortuny to oczywiście się piszę - gdzie zapisy? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majtasy do koła fortuny? :-))))))))))))

 

Niestety na rugby mnie nie będzie - a gabarytowo bym się nadał :-)

 

Natomiast co do koła fortuny to oczywiście się piszę - gdzie zapisy? :-D

 

No właśnie. Wymarzony gabaryt na rugby, tylko wiesz, to będzie rugby tag, czyli odmiana rugby bezdotykowego, bez nawalania. Trzeba być zwinnym jak łasica lub przeć jak tur.

Jesteś zapisany :) Szukaj sobie drużyny. 4 lub 5 osobowe. Zobaczymy ilu chętnych będzie.

Edytowane przez Ursula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak futbol amerykański flagowy... Bez dotykania nie ma zabawy... Tym bardziej jak nie można w pełnym pędzie wpaść na kogoś jak pendolino relacji Katowice - Warszawa... :(

Edytowane przez Huncyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.