Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

...W Gdańsku na przykład będzie rewelacyjny Asian Dub Foundation.

UPS. Widzę, że to wrocławski wątek.... Ale Gdańsk nie jest tak daleko.

Tym razem macie całkiem blisko na ADF. Koncert będzie miał miejsce 28 czerwca we Wrocławiu.

http://www.wroclawnonstop.pl/pl/show/progr...page/1/event/44

Może to nie muzyka klasyczna lub "szabasowa", ale za to jaka inwazja pakistańsko-londyńskiej energii. Gorąco polecam. Szkoda, że mam w tym czasie robotę w Toruniu... :Cry:

O kurczaki!!!!

Widzę, że 1 lipca jeszcze macie koncert Satrianiego :gitara: na Rynku.

http://www.wroclawnonstop.pl/pl/show/progr...page/3/event/29

Oj, fajnie Wam w tym Wrocku.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie podupadł, ani też nie umarł :)

Jestem w kontakcie mailowym z Angelusem, ale jak na razie nie dostałem żadnej informacji, czy udało mu się coś konkretnie ustalić (ponoć jest praktycznie codziennie w instytucie astronomii :unsure: )

Zakładam, że jeżeli nie dostanę żadnej konkretnej odpowiedzi do powiedzmy czwartku, piątku, to temat będzie można uznać za umarły....

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie podupadł, ani też nie umarł :)

Jestem w kontakcie mailowym z Angelusem, ale jak na razie nie dostałem żadnej informacji, czy udało mu się coś konkretnie ustalić (ponoć jest praktycznie codziennie w instytucie astronomii :unsure: )

Zakładam, że jeżeli nie dostanę żadnej konkretnej odpowiedzi do powiedzmy czwartku, piątku, to temat będzie można uznać za umarły....

 

 

Mam nadzieję, że temat nie upadł. Zgłaszam udział dwóch osób.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja też zapytałem jakiś czas temu Angelusa mailem, jak sprawy się mają i dziś dostałem odpowiedź, że do piątku ustali temin. Nie jestem przekonany czy oznacza to, że najbliższy weekend wchodzi w grę.

Nie wiem tylko, czemu nie napisał tego po prostu w tym wątku.

 

Jeśli dobrze liczę, mamy ok. 9 osób chętnych:

 

1. Bartolini

2. Piotrek_s

3. Teha

4. BBwro

5. Frebert

6. Ironman

7. Spaiza

8,9. Rodan +1

10. ....

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja też zapytałem jakiś czas temu Angelusa mailem, jak sprawy się mają i dziś dostałem odpowiedź, że do piątku ustali temin. Nie jestem przekonany czy oznacza to, że najbliższy weekend wchodzi w grę.

Nie wiem tylko, czemu nie napisał tego po prostu w tym wątku.

 

Jeśli dobrze liczę, mamy ok. 9 osób chętnych:

 

1. Bartolini

2. Piotrek_s

3. Teha

4. BBwro

5. Frebert

6. Ironman

7. Spaiza

8,9. Rodan +1

10. ....

 

10. Geminiplus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale do tego momentu nie otrzymałem od Angelusa żadnej informacji na temat wyjazdu do Białkowa. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w zakładanym terminie z wyjazdu do Białkowa nici (może nigdy do niego nie dojdzie ? )

 

Dwa tygodnie podniecania się i nic z tego nie wyszło :( , o czym podejrzewam osoba która zadeklarowała się sprawę poprowadzić wiedziała już dawno - no ale miałem z nią niestety praktycznie zero kontaktu....

 

Od tego momentu nie mam dostępu do netu, jadę na ryby, więc jakby coś się nagle okazało to proszę o kontakt na 602118829 - bez odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Jestem stosunkowo nowym forumowiczem (skromna liczba postów ;(, ale również nowym amatorem kukania przez oprzyrządowanie optyczne. Zacząłem od zestawu "starter" ogólnie polecanego przez tutejszych wyjadaczy, czyli Kronos 20x60 + statyw. Jak na razie widok nocnego nieba zrobił na mnie niezłe wrażenie (nie wiedziałem, że przez taką ppularną ruską lornetę można już zobaczyć księżyce Jowisza! I poza tym tych diabelnych punkcików jest kilkakrotnie więcej niż to widać nieuzbrojonym okiem :)). Chętnie popatrzyłbym przez coś mocniejszego (wstyd się przyznać, ale lunetę-telepa widziałem tylko na zdjęciach:), żeby sobie wyrobić opinię. Jeśli któryś z miejscowych potentatów byłby tak miły to stawiam :Beer: . Nie chodzi mi o jakieś super widoki, bo za pierwszym razem to i księżyc przez Kronosa przy umiarkowanych warunkach przyprawia o szybsze bicie serca.

 

I jeszcze jedna sprawa. Czy w naszym pięknym mieście jest jakiś sklep wyspecjalizowany w przyrządach optycznych? Nie chodzi mi o MediaMarkty czy inne Lidle, ani też placówkę typu "wywołujemy zdjęcia a na wystawie mamy 10 cyfrówek i 2 lornetki". Pamiętam, że kiedy byłem jeszcze na tyle mały by przechodzić pod krzesłem nie schylając się i móc spojrzeć jamnikowi prosto w oczy, taki sklep mieścił się na rynku (gdzieś w okolicach dzisiejszego Ready's i informacji turystycznej). Czy takie sklepy nadal istnieją? Ja wiem, że odkąd młodzi ludzie siedzą przy Playstation to kilka fajnych hobby wyszło z obiegu (np. sklepy modelarskie cienko przędą) ale może mimo wszystko gdzieś można obejrzeć więcej niż te 2 lornetki i nie jest to produkcja z Państwa Środka???

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Obawiam się, że niczego takiego u nas nie znajdziesz. Czytaj nasz wrocławski wątek i zabieraj się z nami na wyjazdy obserwacyjne. Przyjedż również za zlot do Jodłowa. Zobaczysz i "pomacasz" tyle sprzętu, ze będziesz miał niezłe wyobrażenie o tym czego poszukujesz.

 

Ciemnego nieba!

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Krzysztof, zapraszam na jakiś mały wyjaździk pod Wroc (Zasubskrybuj forum wrocławskie, to dostaniesz info mailem). Teraz Łysy zmierza do pełni a i bez niego noce jasne, trzeba czekać jeszcze jakieś dwa tygodnie. W razie czego służę transportem.

Kronos nie jest zły - sam zobaczyłem nim całego Messiera. Póki co ucz się nieba, bo jak już znajdziesz się pod ciemnym niebem to szkoda czasu na wertowanie atlasów.

 

 

Sklepów z telepami z prawdziwego zdarzenia u nas niet :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

 

Postaram się wyczaić jak działa ta subskrypcja. Na transport reflektuję jak najbardziej - jeśli trzeba dokładam się do benzyny (ropy, gazu, siana... w zależności od wozu). Wątek Jodłowa też już znalazłem. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kronos nie jest zły - sam zobaczyłem nim całego Messiera.

Poważnie? Pytam się serio, bo ja moim 1scopem 114 mogę dostrzec zaledwie gdzieś 30% obiektów z tego katalogu, co prawda nigdy nie byłem pod naprawde ciemnym niebem, ale to i tak niezły wynik.

Ale ja właśnie chciałem się dowiedzieć o te ciemne niebo. Ile kilometrów i w którą stronę najlepiej wyjechać z Wrocławia żeby mieć naprawdę konfortowe warunki do obserwacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jeździmy na pole pod Jordanowem. Tam widać ładnie południowy horyzont, to jest otwarte pole narażone na podmuchy. A drugie miejsce to przeł. Tapadła koło Ślęży. Około 35km od Wroca. Zimą lepszy dojazd, mniej mgieł (po ostatniej zimie w to zwątpiłem jednak), latem mnóstwo ludzi, tylko wysokie niebo, bo dużo drzew. Zdarzyły się nam wyjazdy na przeł. Walimską, ale to już 80 km - za to nie ma całego syfu, choć lubi powiać.

Z tego widać, że głownie południe Wroca. Z tym, że ja mieszkam na południu, to mi najwygodniej tam. Ale z mapy zaświetlenia wynika, że ciemno to jest na północ od Oławy, Brzegu, ale lasy mogą powodować gorszy seeing (opinia Hamalowa), Drugi teren to za Wołowem. Nie byłem - nie wiem - wyglada zachęcająco.

 

Żadne z nich jednak to nie jest jeszcze komfortowe :( Ciemne to miejsca gdzie są zloty - Jodłów ma wspaniały południowy horyzont, Bieszczady ciemno okrutnie...

 

114mm pod niebem LM=6.5 wystarczy do dostrzeżenia całego Mesiera i jeszcze sporo wiecej. Ale jak masz 4.5-5mag to i 300mm Ci nie zagwarantuje.

Są obiekty, które widziałem przez lornetkę, a nie widziałem T380 B)

 

!ciemnego nieba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.