Skocz do zawartości

TELESKOP + MONTAŻ + OSPRZĘT


BODEK91

Rekomendowane odpowiedzi

28 czy 35 też "calego" nieba nie złapie. Zastanów się. Chcesz mieć zabawy na 4 szerokie kadry, czy 40?

Jeśli podlinkowana 35-tka to jest to samo, co testowali Optyczni, to koma zeżre Ci gwiazdki w narożnikach. Co to koma znajdziesz na stronie Optyczne.pl jest tam też dużo testów obiektywów, w tym Samyanga 135mm f2.0

Zwracaj uwagę na:

- rozdzielczość - przy jakich przysłonach jest najlepsza, czy jest duża różnica między rozdzielczością w centrum i na krawędzi kadru. Rozdzielczość decyduje o ilości szczegółów, czy obiektyw rysuje ostro, czy produkuje rozmydlone obrazki.

- aberrację chromatyczną, żebyś wokół gwiazdek nie miał kolorowych obwódek,

- komę, żeby gwiazdki w narożnikach nie były przecinkami.

- dystorsję. Przy dużej dystorsji może być problem ze stackowaniem. Co to jest stackowanie znajdziesz na tym forum :)

 

Zdrówka.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć gdzie mogę kupić ten obiektyw ? Bo coś na googlach nie mogę znaleźć.. same podejrzane strony .. :/ Chodzi mi o sklep docelowy ..

Jakieś dziwne te twoje google- na moich choćby tu http://www.ceneo.pl/37077862

A tu konkretnie http://www.e-fotojoker.pl/samyang-135mm-f2-0-ued-umc-(canon)-80046146-007#.V8kqLjVZOUk

Edytowane przez anva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. . Do Canona i Nikona .. a ja potrzebuje do Sony :)

Kontaktuj się ze sklepami - telefonicznie, mailowo. W takich sklepach jak Fotozakupy, czy Cyfrowe.pl raczej nie będzie problemu ze ściągnięciem dla Ciebie egzemplarza z odpowiednim mocowaniem.

A swoją drogą to zapala Ci się kolejne czerwone światełko w kwestii wyboru aparatu, czyli dostępność szkieł. A to tylko wierzchołek góry lodowej, bo w trakcie fotografowania, a szczególnie obróbki materiału, trudności zaczną się piętrzyć. Na Twoim miejscu jeszcze raz przemyślał bym wybór aparatu.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. . Do Canona i Nikona .. a ja potrzebuje do Sony :)

 

Do sony, typ mocowania E tutaj http://www.euro.com.pl/obiektywy/samyang-135mm-f-2-0-ed-umc-sony-e.bhtmll

 

Mocowanie zwykłe sony, tutaj http://www.euro.com.pl/obiektywy/samyang-135mm-f-2-0-ed-umc-sony.bhtml

Edytowane przez KA3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aparatu , dobry jest ten który jest popularny , jest dużo do niego wszelkiej maści przejściówek , obiektywów itp. Łatwo wtedy o informacje w necie o nim -o problemach jak je ominąć. Można też znaleźć tańsze bo używane sprzęty. Własnie Canon taki jest -mimo że go nie mam, to wiem że do astro jest dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak widać tu że "Myślenie" nie jest twoją mocną stroną.

Lenistwo w pełnej postaci- Dajcie mi wszystko gotowe.

 

Pier**ol sie . Nie podoba się to won stąd i problem z głowy .

 

Panowie, bardzo proszę o opanowanie swoich emocji. Forum nie jest miejscem do wyzywania i obrażania.

Jeśli chcecie wyjaśnić sobie coś to proszę prywatnie

Pax panowie - astronomia ma łączyć a nie dzielić.

 

Skupmy się na temacie wątku.

Moderator.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodek, IMHO powinieneś grzecznie przeprosić, kolegę do którego się w tak chamski sposób odezwałeś, tym bardziej, że kolega ma rację. A Moderatorowi powinieneś podziękować, że Cie z forum nie wyciął. Zdrówka i dopóki przeprosin nie zobaczę, dopóty na moją pomoc nie licz.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrówka i dopóki przeprosin nie zobaczę, dopóty na moją pomoc nie licz.

Na moją też. Nie będzie sobie jakiś nowy dyktował warunków. Proponuję, żeby już nikt nic nie doradzał w tym temacie, bo jak widać nasz kolega sobie na za wiele pozwala. No chyba, że okaże faktycznie skruchę i da nadzieję, że się poprawi.

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu może się tylko cieszyć, że to nie ja jestem moderatorem bo właśnie w tym momencie zakończyłby swoją jakże błyskotliwą przygodę z astronomią.

 

Z chęcią i ja bym coś Ci doradził ale Ty nawet nie wykazujesz odrobiny chęci przyswojenia jakichkolwiek, a tym bardziej podstawowych informacji oraz aby chodź trochę na ten temat poczytać! Zasypujesz Nas stekiem głupich pytań. Dostajesz odpowiedź, że NEQ6 ma wbudowaną lunetkę biegunową i zaraz głupio pytasz czy ma czy nie. Człowieku, ile Ty masz lat? A ten Twój tekst do kolegi Anva to już pobił wszystko. Oczekujesz pomocy a masz takie nastawienie. Świadczy to też o tym, że do innych (kto nie odpowie po Twojej myśli) też masz nastawienie na beee. Proponuję jak kolega Loki aby przeprosić jeśli jeszcze wiążesz jakieś nadzieje na pomoc... A na moją nie licz!

Edytowane przez DominikRD
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

każdego mogą ponieść emocje, każdy może się zdenerwować, każdemu może się podwinąć noga - pytanie, jak taki ktoś reaguje gdy emocje opadną.

Nie jesteśmy tutaj by usuwać ludzi z forum za każdą podobną sytuację.

 

Poczekajmy jak zareaguje kolega BODEK91.

 

Moderator.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że obowiązują, dlatego czekamy na odpowiedź BODEK91 - dajmy mu prawo do wypowiedzi (przeprosin).

 

Ja tutaj nikogo nie chcę bronić - jedynie próbuję nie dopuścić do publicznego linczu i chcę uspokoić sytuację.

 

Wywalić/zbanować/usunąć/uciąć zawsze można.

 

 

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu może się tylko cieszyć, że to nie ja jestem moderatorem bo właśnie w tym momencie zakończyłby swoją jakże błyskotliwą przygodę z astronomią.

 

Każdy powinien dostać szansę, żeby zorientować się w panujących tu zasadach. Bodek właśnie ją otrzymał. Drugiego ostrzeżenia nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o uzmysłowienie tego, że są pewne granice których nie należy przekraczać i winno się wiedzieć jak się gdziekolwiek zachować nawet bez znajomości środowiska. No ale jak to się mówi wychowanie i to jakim się jest na co dzień wynosi się z domu ;)

 

Dobrze, poczekajmy na to co autor będzie miał do powiedzenia.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.