Skocz do zawartości

NGC6888 - Crescent z okolicami


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

ASI1600MM +1

 

Rewelacja - wygląda bardzo dobrze.

 

Soap Buble jak zywa.

Ja palilem swoja 44x1200 QHY8L i prawie jej nie widac :(

 

....chyba pora zmienic sprzet....

Nie oczekuj cudów z Ha na kamerze kolorowej - to, że dobrze sobie radzi z jasnymi obiektami to niestety nadal jest to OSC.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, NGC6888 supr. Mnóstwo szczegółów. Mi się podoba. Ostatnie pogodne noce spędziłem na zbieraniu materiału z tą właśnie mgławicą, a teraz ćwiczę obróbkę.

Pewnie mój materiał nie jest tak dobrej jakości jak Twój. Ale chętnie podpytałbym Cię o Twój warsztat, jak obrabiać Ha w Pixie żeby uzyskać taki efekt i taką ilość szczegółów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, NGC6888 supr. Mnóstwo szczegółów. Mi się podoba. Ostatnie pogodne noce spędziłem na zbieraniu materiału z tą właśnie mgławicą, a teraz ćwiczę obróbkę.

Pewnie mój materiał nie jest tak dobrej jakości jak Twój. Ale chętnie podpytałbym Cię o Twój warsztat, jak obrabiać Ha w Pixie żeby uzyskać taki efekt i taką ilość szczegółów? :)

 

Nagram Ci wideo. OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajny ten materiał :)

 

Ma tylko jedną wadę - gwiazdy trochę nieidealne :P Jak robiłem tę sesję, to jeszcze nie miałem kompletu złączek, więc było tam trochę po spartańsku. Teraz jest już perfekt w całym polu (można zerkną na ostatnią 5 minutówkę z M27, ona jest już z adapterami odpowiednimi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ma tylko jedną wadę - gwiazdy trochę nieidealne :P Jak robiłem tę sesję, to jeszcze nie miałem kompletu złączek, więc było tam trochę po spartańsku. Teraz jest już perfekt w całym polu (można zerkną na ostatnią 5 minutówkę z M27, ona jest już z adapterami odpowiednimi).

 

Zacytuję klasyka: "przesrane być pedantem, bo człowiek męczy się całe życie". I jeszcze znajomej Pani dr - "dobrze, że jesteśmy tolerancyjni".

Tolerancja i tutaj wskazana :) Powtórzę - jest fajnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zacytuję klasyka: "przesrane być pedantem, bo człowiek męczy się całe życie". I jeszcze znajomej Pani dr - "dobrze, że jesteśmy tolerancyjni".

Tolerancja i tutaj wskazana :) Powtórzę - jest fajnie :)

 

 

I tak zmieniłem podejście - tzn. uprościłem sprzęt do minimum, żeby nie tracić na to życia. Do tego zestawu wystarczają mi złączki, a nie rok zabawy z kolimacją, osiowością i inne problemy. Lepiej ten czas przeznaczyć na świecenie fotonów kosztem mniej efektywnego sprzętu (do tego nieporównywalnie tańszego) ;)

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.