Skocz do zawartości

Mój ATM SW Star Adventurer


motoolo

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę ,że nie każdy , tokarze nie stoją na każdym rogu , a jak już się kogoś znajdzie to pierdołami za parę złotych nie chcą się zajmować. Interesuje mnie przejściówka do podświetlenia i do statywu . Populacja adventurera rośnie i fajnie byłoby mieć dostęp do atm -owych upgradów

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zleciłem wykonanie u znajomego tokarza.

Jak by było kilku chętnych na redukcję do podświetlenia to mogę z nim porozmawiać.

Z przejściówką do statywu będzie o tyle problem że do wykonania potrzebna jest głowica statywu , bo ją trzeba też obrabiać

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł na rozwiązanie problemu z podświetlaniem. Swoje przykręciłem na stałe, ale muszę spróbować czegoś podobnego na drukarce 3d, w następnym tygodniu może wypróbuję.

 

Za ta pomysł z aku - po prostu super, szczególnie w montażach mobilnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ewentualne zamówienia czekam do czwartku 09.02

Zobaczymy ilu będzie chętnych , wtedy pogadam z tokarzem i jeśli się podejmie wykonania postaram się oszacować koszt jednostkowy.

 

Hej, też chętnie skorzystam z okazji.

 

1. wtw

2. Mik

3. Maro21

4. MichalZak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś zasugerować co do mocowania lunetki. W niedzielę się trochę nudziłem i wykonałem taki "prototyp".Takie mocowanie nie zmniejsza średnicy "wlotowej" podświetlenia lunetki biegunowej. Nie wiem na ile to może być istotne, ale może ma znaczenie i warto rozważyć taki sposób montażu.

DSC_1366.JPG

DSC_1368.JPG

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś zasugerować co do mocowania lunetki. W niedzielę się trochę nudziłem i wykonałem taki "prototyp".Takie mocowanie nie zmniejsza średnicy "wlotowej" podświetlenia lunetki biegunowej. Nie wiem na ile to może być istotne, ale może ma znaczenie i warto rozważyć taki sposób montażu.

Bardzo fajne rozwiązanie .

Zmniejszenie średnicy wlotowej chyba przyciemni obraz w lunetce bo zmniejszamy aperturę lunetki , tak przynajmniej mi się wydaje.

Jeżeli jesteś w stanie wykonać kilka sztuk to możesz przejąć listę chętnych .

Muszą się też wypowiedzieć sami zainteresowani.

 

Na chwilę obecną lista wygląda tak:

 

1. wtw

2. Mik

3. Maro21

4. MichalZak

5. Mirek(zgłoszenie z innego forum)

6. Tayson 2szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Aku-przeciwwaga gotowa.

Tak to wygląda na gotowo :D

B1.jpg

B2.jpg

B3.jpg

 

Dioda Led włącza się po załączeniu przetwornicy.

Wystający przewód to złącze do balansera ładowarki.

Oryginalna przeciwwaga waży 1kg , moja wersja 680g .

Myślę że w zupełności wystarczy na mój minimalistyczny zestaw

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Aku-przeciwwaga gotowa.

 

Dioda Led włącza się po załączeniu przetwornicy.

Wystający przewód to złącze do balansera ładowarki.

Oryginalna przeciwwaga waży 1kg , moja wersja 680g .

Myślę że w zupełności wystarczy na mój minimalistyczny zestaw

Ja bym to nazwał "aku-waga" :)

Hmm, oryginalna nie ma czasem jakoś 2,2 kg?

 

Widzę, że dałeś złącze RCA, a ono jest stosowane raczej do podłączania grzałek, niż innych rzeczy. Działać będzie działać, ale to takie "łamanie standardu" :)

Ile prądu bierze Twój Canon podczas naświetlania? Mój aparat ok 0,5A, czyli Twój aku pociągnąłby ok 7h - bez szału, ale rozsądnie. Ale chyba mój model jest jakiś bardzo prądożerny, wiec pewnie będziesz miał lepiej.

Piszesz, że połączyłeś dwa ogniwa szeregowo i dostałeś pojemność ok 3600mAh, podczas gdy z tego, co widzę w sklepach, mniej więcej tyle mają pojedyncze ogniwa (czyli Twoje są 2x słabsze).

 

Zainspirowałeś mnie bardzo tym pomysłem :) Też przydałby mi się taki aku, choć nieco większy (jakieś 12AH na 12V). Może coś sobie wykombinuję. Szkoda, że te li-ion są tak drogie - wyszłoby mi ok 500 zł z płytką zabezpieczającą. A takie z demobilu trochę obawiam się kupować - nie ma żadnej gwarancji na pojemność...

Zastanawiałem się też, czy dałoby się zrobić taki aku pod mój główny zestaw. Wagowo mam do dyspozycji 10 kg przeciwwag, więc spokojnie zmieściłbym wymagana pojemność, ale finansowo bym tego już nie udźwignął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że połączyłeś dwa ogniwa szeregowo i dostałeś pojemność ok 3600mAh, podczas gdy z tego, co widzę w sklepach, mniej więcej tyle mają pojedyncze ogniwa (czyli Twoje są 2x słabsze).

Chyba że zastosował najbardziej pojemne LiON na rynku czyli SANYO NCR18650GA o pojemności 3500 mAh :) Sam takich używam i bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to nazwał "aku-waga" :)

Hmm, oryginalna nie ma czasem jakoś 2,2 kg?

 

Widzę, że dałeś złącze RCA, a ono jest stosowane raczej do podłączania grzałek, niż innych rzeczy. Działać będzie działać, ale to takie "łamanie standardu" :)

Ile prądu bierze Twój Canon podczas naświetlania? Mój aparat ok 0,5A, czyli Twój aku pociągnąłby ok 7h - bez szału, ale rozsądnie. Ale chyba mój model jest jakiś bardzo prądożerny, wiec pewnie będziesz miał lepiej.

Piszesz, że połączyłeś dwa ogniwa szeregowo i dostałeś pojemność ok 3600mAh, podczas gdy z tego, co widzę w sklepach, mniej więcej tyle mają pojedyncze ogniwa (czyli Twoje są 2x słabsze).

 

Zainspirowałeś mnie bardzo tym pomysłem :) Też przydałby mi się taki aku, choć nieco większy (jakieś 12AH na 12V). Może coś sobie wykombinuję. Szkoda, że te li-ion są tak drogie - wyszłoby mi ok 500 zł z płytką zabezpieczającą. A takie z demobilu trochę obawiam się kupować - nie ma żadnej gwarancji na pojemność...

Zastanawiałem się też, czy dałoby się zrobić taki aku pod mój główny zestaw. Wagowo mam do dyspozycji 10 kg przeciwwag, więc spokojnie zmieściłbym wymagana pojemność, ale finansowo bym tego już nie udźwignął...

 

Na pewno oryginał waży 1 kg , dziś sprawdzałem.

Złącze RCA też mi się niepodoba ale niestety to jedyne które znalazłem z możliwością montażu w obudowie która ma grubość 5mm.

Inne złącza np Jack które mogą być przy tej grubości zastosowane zajmują za dużo miejsca w obudowie.

Dlatego takie a nie inne.

Z tego co udało się ustalić Canon bierze mniej niż 500mA.

Ale nawet jeśli aku wytrzyma te 7 h to na jedną nocke wystarczy , a w dzień się doładuje.

3600mAh mają topowe(czytaj drogie) ogniwa.

Moje są z starych baterii laptopowych . Posegregowalem je wg pojemności i rezystancji (mam taką ładowarkę którą umożliwia takie pomiary)

Większość z nich miała około 1800 mAh

Edytowane przez motoolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.