Skocz do zawartości

„Dark side of Venus” – mapa promieniowania termicznego powierzchni planety (projekt fotograficzny)


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jeśli ktoś szuka dziwnych i niekoniecznie drogich filtrów to właśnie natrafiłem na ciekawe miejsce http://www.ebaystores.com/BJOMEJAG-EBUYER-STORE

tutaj filtr do nocnej strony wenus https://www.ebay.com/itm/Optical-Filter-1000BP10-24-5mm-Dia-IR-transmitting-Omega-Block-InGAs-Far-IR-/152993011632?hash=item239f1817b0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
10 minut temu, Wojsa napisał:

Ten filtr to 1,25 cala? wkręci się w standardowy gwint?

 

Nie, trzeba przerabiać - przełożyć do inne oprawy tak żeby pasowało.

Ja miałem posklejaną tymczasową nasadkę z tym filtrem z użyciem kawałka izolacji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukasz83 napisał:

 

Nie, trzeba przerabiać - przełożyć do inne oprawy tak żeby pasowało.

Ja miałem posklejaną tymczasową nasadkę z tym filtrem z użyciem kawałka izolacji :P

Ale samo szkło się zmieści w oprawę od filtra 1,25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wojsa napisał:

Ale samo szkło się zmieści w oprawę od filtra 1,25?

 

Tak, ten z linku pasował do oprawy od filtra Baadera 1,25'' 

Natomiast do innych opraw (od filtrów kolorowych "no name") nie pasował - był za duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawy artykuł z długościami fali, w których można obserwować Wenus. Zwróćcie uwagę na dwie tabelki, w pierwszej pokazano możliwości obserwacji jasnej strony, a w drugiej ciemnej. Może się to komuś przyda albo zainspiruje do czegoś :original: Generalnie jeśli chodzi o obserwacje powierzchni to oczywiście jest tak jak piszecie i należy rejestrować fale w okolicach 1 um ale jest też możliwość obrazowania pasm chmur na różnych wysokościach w zależności od długości fali ale pewnie ciężko będzie coś wyłapać.

1-s2.0-S0019103516305851-main.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, cebalrai napisał:

Znalazłem ciekawy artykuł z długościami fali, w których można obserwować Wenus. Zwróćcie uwagę na dwie tabelki, w pierwszej pokazano możliwości obserwacji jasnej strony, a w drugiej ciemnej. Może się to komuś przyda albo zainspiruje do czegoś :original: Generalnie jeśli chodzi o obserwacje powierzchni to oczywiście jest tak jak piszecie i należy rejestrować fale w okolicach 1 um ale jest też możliwość obrazowania pasm chmur na różnych wysokościach w zależności od długości fali ale pewnie ciężko będzie coś wyłapać.

1-s2.0-S0019103516305851-main.pdf 1.09 MB · 3 pobrania

 

Z chmurami już walczyliśmy w tym roku :) Ale to po dziennej stronie w paśmie UV (320-400nm). W paśmie IR chmury są ledwo, ledwo widoczne.

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.