Skocz do zawartości

Którego Canona wybrać ?


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Bez lustrzanki jak bez ręki. Chce kupić jakiegoś Canona nowszego niż to co miałem czyli 350D. Aby miał już podgląd live i nagrywanie filmów. Na giełdach różne modele od 450D do 700D - duże są różnice miedzy nimi ? Lustrzanka ma być do fotografii krajobrazowej, zjawisk atmosferycznych, foto Słońca/Księżyca w ognisku teleskopu, astrofotografii DS z obiektywami. 

Rozumiem, że standardy (mocowanie obiektywów), gwint pod statyw się nie zmieniły od 350D ? Po tamtej lustrzance zostały mi złączki, statywy i ładowarka do baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja poprę przedmówców :)

1100D nie ma pierdyliona pikseli co jest sporą zaletą

ma użyteczny live view

użyteczne ISO800 z akceptowalnymi szumami

niby podobne parametry do 450D ale jednak szumy ma znacznie niższe

i cena całkiem przyzwoita

jeśli to ma być do astrofotografii to polecam. Do zdjęć dziennych już nie bardzo. Jest trochę nieporęczny

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tadeopulous napisał:

zdecydowanie popieram przedmówcę w całej rozciągłości wypowiedzi

a o ile mnie pamięć nie myli - dopiero co na giełdzie była 1100d za 600 plnów ...

chyba że od razu moda ale nie kojarzę cen i n ie wiem czy swojego bym popchnął :D

Proszę

https://astropolis.pl/classifieds/item/1115-canon-eos-1100d/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adm2 napisał:

Tu w tabelce na dole jest zaznaczone dwoma krzyżykami, na które można wgrać Magic Lantern - jakby było potrzebne.

https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Canon_EOS_digital_cameras

Czy wie ktoś jak to w końcu jest z tym 450D? Czy mozna wgrać czy jak? Bo w tabeli pokazuje, że obsługuje, a rzeczywistość weryfikuje inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Miszuda napisał:

Czy wie ktoś jak to w końcu jest z tym 450D? Czy mozna wgrać czy jak? Bo w tabeli pokazuje, że obsługuje, a rzeczywistość weryfikuje inaczej...

W tabeli pokazuje że nie. Kilka osób próbowało  niedawno zrobić firmware, ale chyba jeszcze nie udało im się.

https://www.magiclantern.fm/forum/index.php?topic=8119.msg196283#msg196283

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikowanego nie będę brał, bo to ma być zastosowanie ogólne + jakieś astrofoto (mam tylko EQ3-2 i Tair -robiłem kilka zdjęć z 350D). Jak nieporęczne jest 1100D - większe gabaryty niż seria 3-cyfrowa ? Widzę z tabeli (dzięki Adm2 za świetne zestawienie), że 1100D ma mniejszą rozdzielczość filmów niż wersje 500D i wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o użyte matryce to:

450D i 1100D - 12 Mpix,

500D - 15 Mpix,

550D do 700D - 18 Mpix.

 

Osiągi tych matryc (szum, zakres tonalny) są bardzo zbliżone i dość przeciętne. Przy jakimś wspólnym mianowniku (niech będzie 12 MPix) najlepiej wypada jednak matryca 18 Mpix z 550D-700D.

 

Osobiście bym wybrał 600D, bo ma jedną cechę której nie ma żaden z pozostałych wymienionych aparatów - mianowicie crop z środka matrycy przy filmowaniu. Nie dość że dzięki temu zbliżenie jest 3 razy większe, to sama jakość obrazu jest dużo lepsza (np. mniejsza moira).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Marek_N napisał:

Jeśli chodzi o użyte matryce to:

450D i 1100D - 12 Mpix,

500D - 15 Mpix,

550D do 700D - 18 Mpix.

 

Osiągi tych matryc (szum, zakres tonalny) są bardzo zbliżone i dość przeciętne. Przy jakimś wspólnym mianowniku (niech będzie 12 MPix) najlepiej wypada jednak matryca 18 Mpix z 550D-700D.

 

Osobiście bym wybrał 600D, bo ma jedną cechę której nie ma żaden z pozostałych wymienionych aparatów - mianowicie crop z środka matrycy przy filmowaniu. Nie dość że dzięki temu zbliżenie jest 3 razy większe, to sama jakość obrazu jest dużo lepsza (np. mniejsza moira).

Zgadza się 600d to świetny wybór, kolega peter5 sprzedaje taki modyfikowany:emotion-5:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okazyjnie i tanio bede mial 1100 d  z setowym okularem.  Oswieccie mnie co do modyfikacji... Jak to jest ? Jesli usunie sie fabryczny filtr IR - bezpowrotnie jest stracona mozliwosc dziennego focenia - bo fotki beda mialy nalot czerwony ? Czy jest mozliwosc, po usunieciu IR, wkladanie na dzien jakiegos filtru cls- ccd, bardzo drogiego ? W moim przypadku drozszego niz aparat ! ? 

A moze sa jeszcze inne warianty , mozliwosci ?  Chodzi mi  to, by wiecej tego promieniowania wodoru z mglawicy poszlo na matryce... :) 

:)   

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.