Skocz do zawartości

M101 (nie M51) kolejny klasyk.


Piotr4d

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Piotr4d napisał:

Oczywista pomyłka. Patrzyłem na M51 Aliena i ze 101 zrobiłem 51, wiatraczek wir i blamaż gotowy.

Proszę admina o poprawkę tytułu.

Jest Ci odpuszczone, w ramach pokuty dopal RGB  ;)

 

 

PS: Sam możesz poprawić w tytule  :)

PPS: Dobra luminancja!! Naprawdę fajny materiał wyjściowy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lukasz83 napisał:

Sam możesz poprawić w tytule  

W rzeczy samej, mentalnie chyba jeszcze jestem w epoce niebieskiego forum.

Co do RGB to mam trochę materiału, tylko wychodzi jakiś brązowo bury i nie do końca jestem pewien co z tym zrobić. Znaczy się próbuje ale narazie nie nadaje się to do pokazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmobilizowaliście mnie do popełnienia tego koloru. 

8 minut temu, HAMAL napisał:

Nowa moda ostatnio,  ASI 1600 i 180 sek :)

 

 180s dla L to chyba przyzwyczajenie z CCD ale i dla CMOS wydaje się dobrze działać.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Piotr4d napisał:

Zmobilizowaliście mnie do popełnienia tego koloru. 

 180s dla L to chyba przyzwyczajenie z CCD ale i dla CMOS wydaje się dobrze działać.

 

Dla CCD to raczej z przyzwyczajenia 300-600 sek. A dla ASI 1600 to mentalnie jakoś nie mogę zejść poniżej 180 sek.  więc faktycznie tak jak wszyscy będę palić po 3 minuty a dla wodoru po 5 minut.

Super fota, klasyczna szlachetność B/W

Ale kolor też zapodaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czytaliście :

https://astronomy-imaging-camera.com/photography/cooled-asi-camera-setting-in-ascom-driver/

a zwłaszcza to zdanie jest ciekawe:

If we exposure too long the sky glow will cover the read noise and there is no big difference with low read noise (LRN) and high read noise (HDR) camera settings.

 

A tutaj Jon Rista pisze o swoich doświadczeniach z tą kamerką :

https://www.astrobin.com/forum/c/group-forums/zwo-asi1600mm/gain-and-offset-settings-for-long-exposure/?page=2

 

Zafrapowało mnie takie oto zdanie :

"with high gain on this camera, you can use as little as 45 second subs for NARROW BAND!! "

 

Hmm, do przetestowania....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe lato robiłem testy 290MMC - 60s, 5min, 10min, Ha7nm Baader, ostatecznie najładniejsze foty wyszły z 10min. Nazbierasz 2000 45s, zajmą ci Giiigabajty, stackował będziesz godzinami a na koniec i tak nie dojdziesz do ładu z tłem i najsłabszymi rejonami mgławic. Takie moje zdanie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, najgorsze te gigabajty danych i czekanie na stackowanie. Samemu też ciężko przejrzeć te 2000 zdjęć a jak zrobisz 40 to już łatwo wyeliminować złe zdjęcia. Mi komp zamula przy 1000 klatkach z asi1600 - avi księżyca to już stackował z godzinę może te 16gb 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.