Skocz do zawartości

Gromada Herkulesa pod wiejskim niebem.


Andrzej F.

Rekomendowane odpowiedzi

Oj, nie wiem czy obróbka kulistej jest łatwiejsza od galaktyki. W każdym razie znakomicie Ci to wyszło. Ciekawe, że na jądro paliłeś dodatkowo po 20 sek. Znakomity pomysł, ale i pracy sporo.

No i czekamy na te galaktyki.

ps

Pewnie niedługo dostaniesz od sołtysa tytuł Honorowego Obywatela Lubiaszowa Starego za rozsławianie tej miejscowości wspaniałymi zdjęciami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest interesująca teoria :)

 

"The extremely short distances between the stars means that every other star is but a few light-weeks away. This presents an excellent opportunity for Intelligent civilizations to migrate to and colonize other star systems with relative ease. Being an Interstellar species is the way to ensure survival on the unforgivably large scales of space and time. Using the method of geometric progression, the entire globular cluster can be colonized within a few thousand years. This has implications for detecting Intelligent Life in a globular cluster, which can be tested relatively easily."

 

https://medium.com/the-space-perspective/possibilities-of-life-in-globular-clusters-7fd621fa63ae

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. 

28 minut temu, Grzędziel napisał:

Oj, nie wiem czy obróbka kulistej jest łatwiejsza od galaktyki. W każdym razie znakomicie Ci to wyszło. Ciekawe, że na jądro paliłeś dodatkowo po 20 sek. Znakomity pomysł, ale i pracy sporo.

No i czekamy na te galaktyki.

ps

Pewnie niedługo dostaniesz od sołtysa tytuł Honorowego Obywatela Lubiaszowa Starego za rozsławianie tej miejscowości wspaniałymi zdjęciami :)

Lubiaszów składa się z dwóch wsi Lubiaszowa Starego i Lubiaszowa Nowego. Na razie sołtys bardziej dba o Lubiaszów Nowy gdzie jest założone oświetlenie na całej ulicy. Na Lubiaszowie Starym, tam gdzie jest moje obserwatorium nie ma oświetlenia i na razie z braku funduszy nie jest planowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T

50 minut temu, Andrzej F. napisał:

Dzięki za opinie. 

Lubiaszów składa się z dwóch wsi Lubiaszowa Starego i Lubiaszowa Nowego. Na razie sołtys bardziej dba o Lubiaszów Nowy gdzie jest założone oświetlenie na całej ulicy. Na Lubiaszowie Starym, tam gdzie jest moje obserwatorium nie ma oświetlenia i na razie z braku funduszy nie jest planowane. 

Tylko pozazdrościć sołtysa:laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Andrzej F. napisał:

Dzięki za opinie. 

Lubiaszów składa się z dwóch wsi Lubiaszowa Starego i Lubiaszowa Nowego. Na razie sołtys bardziej dba o Lubiaszów Nowy gdzie jest założone oświetlenie na całej ulicy. Na Lubiaszowie Starym, tam gdzie jest moje obserwatorium nie ma oświetlenia i na razie z braku funduszy nie jest planowane.

Jak do jesiennych wyborów Ci lamp nie założą to na 4 lata masz spokój

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzędziel napisał:

Jak do jesiennych wyborów Ci lamp nie założą to na 4 lata masz spokój

Niestety ludzi nie zmienimy, pod słowa klucze można podpiąć prawie wszystko.  Lampa = bezpieczeństwo = dbanie o społeczeństwo = wygrane wybory - >  tak myśli  99.98611% społeczeństwa

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest , jak zwróciłem ostatnio uwagę że oświetlenie ulicy na całą noc jest niepotrzebne , albo przynajmniej żeby lampy były odpowiednio ostawione , to ludzie popatrzyli na mnie jakbym miał coś z głową nie tak.

A M13 bardzo ładna i kolor mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.