Skocz do zawartości

Genesis - Stworzenie Adama - NGC 6188


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Jarzyna B. napisał:

Ciekawa interpretacja i choć jestem fanem kolorów Piotra to i tak mi się podoba.

Gratulacje !!!

Dzięki. Ja mam problem z zielonym w zdjęciach kosmosu. Moja percepcja trzeszczy jak go widzi. Pewnie jakaś schiza z dzieciństwa :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tom-cio napisał:

Piękna fota!!!

A dlaczego nie w pełnej rozdzielczości:g:

A po co ci taka wielka? :D Wrzucam cropa. 

PS. Miałem ostatnio pewne "nieporozumienie" z osobą, która opublikowała zdjęcie na Fb z linkiem i twierdziła, że to jej, oryginalne. Muszę mieć jakiś dowód, że to moje :P Ale jak ktoś z forum chce sobie to wydrukować, czy coś i potrzebuję full res, to zapraszam na PW. Z radością udostępnię (za friko oczywiście).

crop.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dziki napisał:

Kolejne zdjęcie zwalające z nóg. Petarda :D

Podkręcone mnie cieszy bardziej, ale ja lubię :D

Dziękuję Łukasz. Paradoksalnie, najlepsze zdjęcia w życiu zrobiłem ZWO ASI 1600 :D A wiesz dlaczego? Bo jak kupowałem kiedyś drogi sprzęt to się nim jarałem, cudowałem, kombinowałem, etc. Teraz mnie już sprzęt tak nie kręci, więc jak biorę takie ASI i malutkie APO w ręce (na montaż), to po prostu zapuszczam sesję i ciągnę materiał. Zero emocji. Dopiero potem w czasie składania mam frajdę. Zupełnie przestawiony ciężar skupienia w inne miejsce. Do tego trzeba dodać bezproblemowość małych i "tanich" zestawów. Jak się wszystko zrobi prawidłowo, to nie ma co się wydarzyć. Przy teleskopie ważącym 70kg, do tego montażu, który musi to udźwignąć i wyciągu dla kamery 5kg,... oj - wiele rzeczy może pójść nie tak.

Wygląda na to, że astrofotografia to kolejna dziedzina, w której kluczowa nie jest wielkość, ale... prostota. Cytując Einsteina: "Things should be as simple as possible, but no simpler"

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wrzucę APODOWĄ fotkę Piotrka Sadowskiego. Byliśmy razem między innymi super uczestnikami na ekspedycji życia w Namibii. Piotrek kamerką Apogee 8300, FSQ106N na wymagającym ciągłych remontów montażu EM10 z minimalnymi czasami "walnął" APOda czadową fotą! To do dzisiaj wyzwala we mnie dreszcz emocji i nostalgię za tymi czasemi. Warto to przypomnieć choćby dlatego, że minęło już 8 lat !

NGC6188_sadowski.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie do tego zdjęcia się odwoływałem - pamiętam, jakie na mnie zrobiło wrażenie. Klasyka.

Mam też wersję kolorystyczną swojego zdjęcia, trochę przypominającą Piotrową, ale z natury chciałbym trochę inaczej ;)

Jak dopalę środek z długiej ogniskowej (poprawiając detal) to wtedy ostatecznie podejmę decyzję, czy wolę wersję zimną, czy ciepłą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dopaliłem środek (jako samą luminację - 60 min z 3 metrowej ogniskowej). Znacząco udało się poprawić detal w środku. Poniżej nowa wersja oraz porównanie środka w 1:1 (crop). Chyba już skończę pracę nad tym zdjęciem :P

 

Jak ktoś mi powie, że nie widać różnicy, to chyba "wyjdę z siebie", albo wyłączę forum :D

NGC6188-color@0,5x.jpg

comparition_old.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Adam_Jesion napisał:

No niestety - tak to już jest. 99% nie widzi różnicy, to po co tracić godziny i pieniądze :D

No tak człowiek nawet okulary myje i pucuje zasiadając do obróbki, nastawia się bojowo, odsprząta pokój otworzy zimne piwo i z przeświadczeniem, że będzie to dzieło..........

Z tym 99% to przesadziłeś ale z 90% będzie ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.