Skocz do zawartości

Grupa galaktyk NGC 7331


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, TomekDw napisał:

Żeby tez nie było, że narzekam to po prostu taka uwaga, że jakieś takie mydlane jest to tło. Ale to jaki detal pokazujesz już wszyscy wiemy więc można teraz troszkę uwag estetycznych podać.

Spoko, każda opinia jest cenna bo pokazuje na co ludzie zwracają uwagę.

Niektórzy wolą bardziej "chropowate" a niektórzy bardziej gładkie ;) Przynajmniej będzie okazja jeszcze trochę poeksperymentować z fotką :)

 

@Duser wiesz, moja kamerka to taka za 3k, za tą cenę musi szumieć, nie ma innej opcji :P;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz , galaktyka wspaniała ( tzn na mój gust lekko za duże nasycenie) . No ale gwiazdy to masz wszystkie skopane, w jakiś dziwnych jasnych obwódkach....widać to w wersji kolorowej, co ciekawe nie widać na samej luminancji.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wessel napisał:

Łukasz , galaktyka wspaniała ( tzn na mój gust lekko za duże nasycenie) . No ale gwiazdy to masz wszystkie skopane, w jakiś dziwnych jasnych obwódkach....widać to w wersji kolorowej, co ciekawe nie widać na samej luminancji.

Tak, teraz widzę. Jak się za długo siedzi przy obróbce to niektóre rzeczy umykają i podświadomie się je akceptuje. 

Jutro zerknę na materiał jeszcze raz i poprawię niedociągnięcia. 

Najważniejsze, że wiem gdzie leży problem :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję nowe wersje.

Poprawiłem gwiazdki - myślę, że jest sporo lepiej chociaż pewnie nie idealnie.

Wrzucam poniżej i do pierwszego posta trzy wersje (w kolejności prezentacji):

 

- crop 100% bez resize z poprawionymi gwiazdami i bez odszumiania tła (tylko stretch)

- wersja 80% oryginału z poprawionymi gwiazdami i bez odszumiania tła (tlko stretch)

- wersja 80% z poprawionymi gwiazdami i odszumianiem takim samym jak w pierwotnej wersji

 

Poddaję Waszej krytyce :)

 

1219732941_NGC7331colorcrop100.thumb.jpg.bb17eaf6cff7a8455f561337813b9cf4.jpg

 

303171826_NGC7331color80NIEODSZUMIONA.thumb.jpg.798269c0dff2d0e03946fbf66154adcd.jpg

 

847278152_NGC7331color80ODSZUMIONA.thumb.jpg.b061671d4c578b28e0d4f12f6b90aa6e.jpg

  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze na zakończenie tematu małe porównanie z zeszłym rokiem kiedy to po raz pierwszy przymierzyłem się do tej galaktyki

 

 

Różnice w jakości fotki możecie ocenić sami a technicznie zmieniły się następujące rzeczy:

 

- dołożono korektor komy Baader MPCC (teleskop i kamera te same)

- zmieniłem filtry Meade LRGB na Baader LRGB

- zwiększyłem sumaryczny czas naświetlania z 39 minut na 575 minut (prawie 10h). Jak już pisąaem - zrozumiałem, że nie ma drogi na skróty...

- subklatki wydłużono z 6 sekund do 15 sekund (w luminancji)

- umiejętności obróbki poszły kilka leveli do góry :P

 

Za rok może jeszcze raz przymierzę się do tej galaktyczki i znów ocenię progres :)

 

1466392478_7331comp.thumb.jpg.5f1adb2c765b8ba4e2eb59d1b53f5be2.jpg

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.