Skocz do zawartości

Mazowiecka Grupa Obserwacyjna (Warszawa i okolice) - spotkania


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.10.2018 o 15:01, Sebo_b napisał:

Witam.

Znalazłem obiecujące miejsce około 6 km na zachód od https://maps.google.com/?q=51.869935,21.273362

Agroturystyka w Magierowej Woli. Widok na południe (od wschodu do zachodu) bardzo dobry, bez lamp, drzew,

tylko niskie sady, Można wynająć pokój z balkonem (1m x 4m) na południe, a jak ktoś lubi łunę warszawską, to drugi skierowany na północ.

Można się rozstawić ze sprzętem też na podwórku (kilka osłoniętych miejsc). Kontakt z gospodarzami - znakomity.

Miejsce zarówno dla pojedynczego obserwatora, jak i na zlot. Po powrocie wrzucę trochę fotek.

 

Jurek

Edytowane przez Izonix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noc czwartek/piątek = żyleta. Następne noce już raczej do luftu.Też bym wolał weekend, ale jeżeli ktoś z Was/ ktosie z Was reflektują wypadzik w czwartek - to ja jadę, choć dopiero po 23 i nie za daleko, najlepiej niecałą godzinę jazdy. Tym razem ja oferuję jedno miejsce w samochodzie.

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już macie cisnąć taki kawał drogi to może podjedziecie bliżej nas?

Tu 51.828055, 22.096229, albo np. tu 52.031950, 21.988686 bądź gdzieś w pobliżu.

Dołączylibyśmy z LB 12", Flexa 14" i pewnie Taurusem 20" :)

Edytowane przez lolak89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolak89 napisał:

Jak już macie cisnąć taki kawał drogi to może podjedziecie bliżej nas?

Tu 51.828055, 22.096229, albo np. tu 52.031950, 21.988686 bądź gdzieś w pobliżu.

Dołączylibyśmy z LB 12", Flexa 14" i pewnie Taurusem 20" :)

 

2 godziny temu, astrokarol napisał:

Może tu: 51.880663, 22.048765 (Wnętrze). Tu są "dodatkowe" osoby chętne a odległość od Warszawy podobna co podajecie w stronę Węgrowa. Niebo na pewno ciemne. 

Co prawda rodzice od małego uczyli mnie, żeby nie dawać się skusić obcym na popatrzenie przez duży teleskop, ale jestem wstępnie za :D Z tym, że ja mogę tylko w piątek.

 

Co do miejsca to przydałoby się coś ładnie odciętego drzewami od zabudowań i drogi, jak np tu 51.884089, 22.044256

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Astrobonq napisał:

Co prawda rodzice od małego uczyli mnie, żeby nie dawać się skusić obcym na popatrzenie przez duży teleskop, ale jestem wstępnie za :D

Widać, że nie słuchałeś się rodziców :) jedna odległość, czy tu czy tam. Nie musi być w ten weekend ale jeśli organizujecie takie wypady w zacnym gronie na dalsza odległość to czemu by się nie spotkać w jeszcze większym? Akurat u nas brakuje światłosilnego achromatu no i rzecz jasna przydałaby się chociaż jedna... czerwona latarka :) Chętnie bym przyładował w Woźnicę przez 120/600 z XWA 20 mm 100 stopni, czy sprawdził jak wyciąga Veila z OIII czu UHC, cały kompleks mieściłby się na styk w 3.3 stopnia pola w tym okularku. Zaczynają mnie kusić duże achromaty jak 150/900 a nigdy przez nic takiego nie patrzyłem.

Mnogość sprzętu jest zawsze mile widziana.

 

Co do miejscówki to też jestem zwolennikiem bliskości lasu żeby odciąć niebo od strony miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy pierwsze fotki, to widok na wschód, południe, zachód. Czwarta, to kierunek południowy, ale z oddzielonej działki (miejsce na ognisko jakby pogoda niedopisana).

Ja skorzystałem z balkonu na pięterku. Tu troszkę zasłaniają drzewa, ale niewiele, może do 15*. Łuny od Warki zdecydowanie nie widać. Za to Mleczną Drogę i M31 widziałem

gdy łuna zachodzącego słońca była bardzo wyraźna. Odległość z Piaseczna, to 35 km.

 

Jurek

20181008_142013.jpg

20181010_091623.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lolak89 napisał:

Chętnie bym przyładował w Woźnicę przez 120/600 z XWA 20 mm 100 stopni, czy sprawdził jak wyciąga Veila z OIII czu UHC, cały kompleks mieściłby się na styk w 3.3 stopnia pola w tym okularku. Zaczynają mnie kusić duże achromaty jak 150/900 a nigdy przez nic takiego nie patrzyłem.

Mnogość sprzętu jest zawsze mile widziana.

Ta tubka jest stworzona do takich rzeczy. Miałem raz w wyciągu Lunta 20mm 100st i ten okular do dziś mi się śni po nocach :D

Jak jutro nie możecie to szkoda, ale wola w narodzie jest więc trzeba to wykorzystać. Może właśnie któraś z tych miejscówek z noclegiem żeby skusić tych co mają dalej? Tylko teraz w każdej chwili pogoda się może posypać i to na dobre..

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Astrobonq ja mogę jutro. Lolaka staram się przekonać. Jeszcze być może był by @m_jq2ak i zapytam jeszcze jednej osoby czy chce. 

 

Tylko gdzie spotkanie ? 

 

PS. Też bym z chęcią wrzucił w achromat okular 100° z filtrem UHC (jak coś to mam i OIII) i popatrzył na Veila.

Edytowane przez astrokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Bo na południu mgły sporo, zaś Dobre cała nocka ok. Zastanawia mnie fakt, ze przy Dobrem nie zaznałem śladu porannej mgły i porządnej rosy! Rzeki i teren robią swoje...

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.