Skocz do zawartości

Sh2-188 Ha


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu Łukasz77 opublikował zdjęcie ze 135mm okolic Casiopei. Znalazłem tam malutką plamkę, o której wcześniej nic nie wiedziałem. MaPa opisał to zdjęcie i tak postanowiłem się z tym zmierzyć. Na razie Ha, będzie ciąg dalszy. Zrobiłem 11 godzin bo zaczyna wychodzić mi coś więcej poniżej mgławicy, coś tam siedzi, ale dodatkowe 4 godziny niewiele pomogły. Być może trzeba naprawdę to podwoić by coś wyszło. A może trzeba zastosować inny filtr. Dosyć mocną ciągnięte no i powiększenie, więc widać surówkę, więc gwiazdy są jakie są. Podoba mi się ten obiekt.

 

Ze względu na małe rozmiary, prezentuję mocny crop kadru oraz opracowanie 1:1

11 godzin Ha, 66x600s

 

SH2-188.thumb.jpg.865ee659be0600c201c281fe31ff4981.jpg

 

1664874083_SH2-1881_1.jpg.069841214a2907800dbcce90fc1a34a6.jpg

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wessel napisał:

Ten "obiekt" ma nazwę Mgławica Delfin.

Podglądnij sobie wersję HaLRGB i bikolor z gwiazdami RGB.

Czyste Ha wygląda tak.

Wessel dzięki za info. To akurat słabiej naświetlone Ha, tym bardziej jestem zadowolony z mojego efektu zwłaszcza uzyskanego detalu. Planuję zwiększenie skali setupu by nie musieć pracować w 1:1. Kolor w planach ale to zajmie sporo czasu. Zazdroszczę gwiazd. 

 

Tomek :)

Bardzo fajna inspiracja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś " Zazdroszczę gwiazd " no a to przecież same antyki - FS 128 ma ponad 14 lat a ASA DDM też już nie produkowany... :) Sprzedaj obiektyw i kup APO, zostanie jeszcze na "obiektywówkę " ( taki odpowiednik parapetówki :) )

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wessel napisał:

Napisałeś " Zazdroszczę gwiazd " no a to przecież same antyki - FS 128 ma ponad 14 lat a ASA DDM też już nie produkowany... :) Sprzedaj obiektyw i kup APO, zostanie jeszcze na "obiektywówkę " ( taki odpowiednik parapetówki :) )

 

20 minut temu, Tayson napisał:

Edit. 

Jaki dołek tym razem sobie kopiesz? :-)

 

7 minut temu, wessel napisał:

:):):)  Tayson :laughing1:

nie gadam z Wami, PRO WO KAC JA !

;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Detal i zasięg jest jednak kosztem szumu który już mocno się uwydatnia :flirt:

Widać, że masz zapał i cierpliwość do tego hobby więc warto zainwestować w  teleskop bo ten obiektyw ze względu mocno zniekształcone gwiazdy nie bardzo nadaje się do astrofotografii :(

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden z moich ulubionych obiektow :) Twoja fotka daleko wyprzedza to co ja tam uzbieralem atikiem kilka lat temu.

 

Ciekawe jest to, ze to... planetarka

 

Moje stare wypociny z kawalkiem opisu.

 

http://astroamator.com/index.php/astrofotografia/gleboki-kosmos/218-mglawica-planetarna-sh2-188

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hans napisał:

To jeden z moich ulubionych obiektow :) Twoja fotka daleko wyprzedza to co ja tam uzbieralem atikiem kilka lat temu.

 

Ciekawe jest to, ze to... planetarka

 

Moje stare wypociny z kawalkiem opisu.

 

http://astroamator.com/index.php/astrofotografia/gleboki-kosmos/218-mglawica-planetarna-sh2-188

 

Pozdrawiam.

Hans - masz bardzo ciekawą kolekcję. Dodane do ulubionych. 

Możesz powiedzieć z jakiej ogniskowej robiłeś np "Kalafiora" :) ?

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

Ciekawe co pokaże tutaj nowa kamera :-)

kamera będzie później bo budżet padł pod naporem, ale dajcie mi tylko pogodę to wyceluję w to ponownie, też powinno być ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.