Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z Waszych dyskusji wynika ( a raczej nie wynika, bo brak postów na temat tego sprzętu

No jak to brak postów na temat tego sprzetu? Zobacz w dziale recenzje! Sporo forumowiczów ma ten teleskop.

 

Najsłabszymi punktami tego teleskopu jest szukacz(„laserowy”)który mocowany w 2 punktach! cały czas się przestawia...

To co ze mocowany w 2 punktach? Przeciez masz dwa pokretła regulacji lasera: pionowa i pozioma :Salut:

Edytowane przez Bistii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150/1400 seben. Tylko mam z nim mały problem. Otóż kupiłem go w niemczech na aukcji(nówka) no i napisali że to kataddioptryk. A mi się zdaje że to zwykły newton z wbudowanym barlowem. :unsure:

Hej i witam na forum.. :Salut:

A wiec jesli chodzi o firme SEBEN to powiem ci jedno....nie cieszy sie dobra reputacja..

I ja akurat ostatnio kupilem na aukcji teleskop Newtona 150/750(mimo iz w opisie pisalo 150/1400).Wiec wiesz takie teleskopy(6'' short tube) zostawiaja duzo do myslenia.

Kiedy kupiles ten teleskop?I jesli jeszcze ten teleskop istnieje na ten stronie(ta aukcja)moglbym prosic o adresik?

Pozdrowienia

PS:Gdy ja sie pytalem czy dobrze zrobilem z tym Newtonianem to mi dokladnie to samo powiedzieli co ty myslisz.Ze to poprostu Newtonian z wbudowanym Barlowem :D Ale takze, ze moj nabytek to w rzeczywistosci nie najgorsza rzecz.Ale ja juz zostawiam reszte dla Profesianolistow z tego forum :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie: ma sens probowac wypatrywac DSow przy pelni? wczoraj wywiozlem sprzet (Celestron 150N) na pole, popatrzylem na ksiezyc (jasny, plaski ;-), na cienie ktore rzucam jakby byl dzien (nie przez telepa ;-), na totalnie zamazanego Marsa (nisko nad horyzontem, luna od Wawy)... i na niebo, na ktorym widzialem (golym okiem) 2x mniej gwiazd niz zwykle. wiec pytanie - to wszystko wina Ksiezyca? ;-)

 

pozdro

JoeyB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mimo lysego ok. polnocy zasieg w zenicie +-4.5M. W N F4 150 dalo sie ladnie wyciagac Hihotki, NGC663, ITiego, M34, M39, M29. Generalnie jako taka przyjemnosc daja gromady otwarte i kuliste. Mglawice i galaktyki lysy gasi bardzo skutecznie. M31 byla ledwo do wychwycenia w lornetce 10x50. Tak wiec jak ktos na glodzie to sie da (byle lookac w przeciwnym kierunku niz lysy) ale to taka dieta o chlebie i wodzie :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w Berlinie zamierzasz obserwować? Byłem dwa razy w tym roku w stolicy Niemiec i jakoś nie widzi mi się, żeby były tam dobre warunki. Ale co tam, ja sam obserwuję z centrum Wrocławia i coś tam widać.

 

Nie napalam sie na jakies wielkie obserwacje (jedynie ksiezyc i to co sie da zobaczyc ; ) , a "reszte" mam nadzieje ogladac poza miastem.Jedyny + jest taki , ze nie mieszkam w centrum tylko na obrzezach wiec nie jest az tak tragicznie.

Mie mniej jednak spodziewam sie tego , ze nie wiele zobacze tymbardziej , ze obserwacje beda "balkonowe" :/

 

 

A co do astrodziadka to skad on wzial taki sprzet ? :Boink:

Ten teleskop wyglada jak jakas wyzutnia rakiet :)

 

Pozdr.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj to była kicha ale w tej chwili obserwuję LAZUROWE NIEBO NAD LUBLINEM!

Najpewniej nastąpi KSIĘŻYCOWY TEST RUBINARA i sprawdzian punktowy na gwiazdach!

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.