Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Nazywam się Kamil jestem z Gliwic. Mam 18 lat. Aktualnie chodze do 3 klasy technikum elektronicznego.

 

Astronomia ciekawiła mnie od dłuższego czasu ale jakoś nigdy nie mniałem okazji zająć się tym bardziej serio ( brakowało mi ludzi którzy tez się tym interesowali i nie wiedziaęłm jak zacząć ) Od kilku miesięcy zaczełem więcej czytać książek ( Niebo poradnik uzytkownika - Davida Levyego pierwsza ksiażka od której zaczołem ) prenumeruje kwartalik " Vademecum miłośnika astronomi ". jakiś czas temu kupiłem mały teleskop 76/700 no ale troche się zawiodłem ( myślałem ze bedzie więcej widać ) Aktualnie zastanawiam się na sprawieniem sobie juz jakiegoś większego teleskopu i mysle ze jak znajda sie pieniazki to coś doradzicie. Jak by ktoś był jeszcze z gliwic to prosiłbym o kontak :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako obserwator ( chwilowo ) na AstroForum chciałbym się przedstawić. Nazywam się Mirosław Bobak i mieszkam w Nowm Sączu. Lat 28. Sprętu narazie nieposiadam ale planuje na dniach kupić Seben Big Boss 1400 x 150 plus motor. Astonomią zajmuje się pasywnie, zaledwie od trzech miesięcy. Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie (prawie moje rodzinne okolice :D ). Pogodnego nieba i niezwykłych astro-przygód życzę.

Ten drugi post to przypadek czy nie mogłeś się dczekać? :lol:

 

Pozdrawiam

Radek

Edytowane przez rkamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako obserwator ( chwilowo ) na AstroForum chciałbym się przedstawić. Nazywam się Mirosław Bobak i mieszkam w Nowm Sączu. Lat 28. Sprętu narazie nieposiadam ale planuje na dniach kupić Seben Big Boss 1400 x 150 plus motor. Astonomią zajmuje się pasywnie, zaledwie od trzech miesięcy. Pozdrawiam :Salut:

 

 

też jestem nowa, i witam serdecznie:)

jeśli mogę coś poradzić na wstępie to ... nie kupuj sebena!

mam go od niedawna i rednio jestem zadowolona.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Beer:

ten telep ma pokombinowane w optyce i nie uzyskasz nim porownywalnych obrazow z klasycznym Newtonem. Lustro sferyczne i korektor z barlowem w wyciagu aby jako tako bylo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako obserwator ( chwilowo ) na AstroForum chciałbym się przedstawić. Nazywam się Mirosław Bobak i mieszkam w Nowm Sączu. Lat 28. Sprętu narazie nieposiadam ale planuje na dniach kupić Seben Big Boss 1400 x 150 plus motor. Astonomią zajmuje się pasywnie, zaledwie od trzech miesięcy. Pozdrawiam :Salut:

 

Skoro pasywnie interesujesz się astronomią, to lepiej kup lornetkę.

Jakby astronomia nie wypaliła, to lornetka się jeszcze przyda, a teleskop będzie sie kurzył...

I poczytaj "niebo na weekend", "Niebo przez lornetkę", ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako obserwator ( chwilowo ) na AstroForum chciałbym się przedstawić. Nazywam się Mirosław Bobak i mieszkam w Nowm Sączu. Lat 28. Sprętu narazie nieposiadam ale planuje na dniach kupić Seben Big Boss 1400 x 150 plus motor. Astonomią zajmuje się pasywnie, zaledwie od trzech miesięcy. Pozdrawiam :Salut:

No to pozdrawiam na forum :Beer:

Darek Bobak :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

Mam na imie Paulina, mieszkam w Wieliczce. Astronomią interesuję sie od 2 lat, chodzę na kółko astronomiczne i astrofotograficzne do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach (przy okazji jak tu jest ktoś znajomy to pozdrawiam :D ). Poza tym posiadam kota i papużkę falistą. I LOVE IRA :lol: a moim narzędziem do obserwacji są oczka, teleskopy MOA oraz teleskop Faulkesa i INO B)

no i to chyba tyle...

pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Paula my juz na chacie sie zapoznałyśmy :D

Witaj na forum - to ta część oficjalna powitania ;)

Czuj sie jak u siebie i nie zapomnij podzielić się z nami swoimi osiągnieciami...

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

Mam na imie Paulina, mieszkam w Wieliczce. Astronomią interesuję sie od 2 lat, chodzę na kółko astronomiczne i astrofotograficzne do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach (przy okazji jak tu jest ktoś znajomy to pozdrawiam :D ). Poza tym posiadam kota i papużkę falistą. I LOVE IRA :lol: a moim narzędziem do obserwacji są oczka, teleskopy MOA oraz teleskop Faulkesa i INO B)

no i to chyba tyle...

pozdrawiam wszystkich :)

 

 

Witam serdecznie :banan:

Wieliczka to moje rodzinne miasto. :banan:

Edytowane przez grzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASTRONOMIA ZAJMUJE SIE OD DZISIAJ.

MAM 30 LAT, OBECNIE MIESZKAM W STRZELINIE k/WROCLAWIA,

JESTEM AMATOREM W TEJ DZIEDZINIE ALE W MIARE WOLNEGO CZASU CHCE ZOBACZYC CO TAM JEST

W TYM KOSMOSIE,

SZKODA ZE DOPIERO DZISIAJ SIE DOWIEDZIALEM ZE POWINIENEM KUPIC SOBIE NA POCZATEK LORNETKE BO

WCZORAJ KUPILEM JUZ OPTISAN STAR 800203.

JAK NARAZIE TO NIC PRZEZ NIEGO NIE WIDAC I NIE WIEM JAK TO POUSTAWIAC (SKAPA INSTRUKCJA)

CZY JEST MOZE KTOS KTO BY MI DORADZIL? EWENTUALNIE UDZIELIL PLATNYCH KOREPETYCJI?

 

PROSZE O POMOC.

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pauloss: miałem kiedyś Optisana 800/203 i jak na początek to nie jest najgorzej, ale wybór mógłby być zdecydowanie lepszy.Z pewnością powinieneś zainwestować w nową lunetkę celowniczą (tzw. szukacz) bo ten który jest w standardzie do niczego się nie nadaje.Napisz co dam Ci dorzucili jeszcze w standardzie lub co ew. dokupiłeś do kompletu (okulary itp.)Napewno spróbujemy Cię czegoś nauczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!!!

Absolutnie się nie przejmuj. Mój pierwszy teleskop to był Optisan 114/900 i naprawdę zobaczyłem przez niego więcej niż do tej pory mi się udało przez Celestrona (fakt , że teraz mam mniej czasu :D ).

Z pewnością wypatrzysz sporo ciekawych rzeczy.

Pogodnego nieba i udanych obserwacji.

 

pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.