Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na imię Patrycja. Interesuje się wszechświatem wystarczająco długo. Kocham się uczyć o zjawiskach zachodzących w przestrzeni kosmicznej. Uwielbiam czytać książki o tej tematyce i nie tylko lubię poznawać zagadki galaktyk, gwiazd, planet itp. ale i więcej np. Czy świat równoległy istnieje? Czy biała dziura istnieje? Co się dzieje w czarnej dziurze poza horyzontem zdarzeń? Jaki jest koniec wszechświata, a jaki początek? Jaki jest sens życia? Czy kosmici są wśród nas? itp. Zamierzam zostać ASTRONOMEM (pod warunkiem, że polecę na Marsa), KOSMOLOGIEM albo PLANETOLOGIEM. Marze by móc porozmawiać z kimś kto to kocha tak jak ja. Mam nadzieje, że dzięki tej stronie, znalezionej w gazetce ,,Astronomia- poradnik na wakacje'' znajdę moją bratnią duszę. :astronom::astro:
:astro::albert::alien2::banan:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim poście nie dopisałam ile mam lat, więc mam 12 lat. Mieszkam w Kielcach. Jak wcześniej wspomniałam interesuje mnie kosmos. Nie sądzę, że kiedykolwiek mi się znudzi. Uwielbiam czytać książki, a nawet je pisać w wolnym czasie, a mam go mało bo musze się uczyć lecz gdy mam czas czytam książkę o wszechświecie zatytułowaną ,,Astronomia i kosmos''. Szukam osoby z podobnymi zainteresowaniami. Mam nadzieję, że chcielibyście mnie poznać! :-)

 

:Astrobrać: :drinks: :astronom: :respect: :alien2: :thmbup:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kosmici są wśród nas?

 

Cześć Patrycja?

Einstein ponoć powiedział, że największym dowodem na istnienie pozaziemskiej inteligencji jest to, że nie chcą się z nami kontaktować.

Jakoś lubię tą odpowiedź. :P

 

Witamy wśród kosmitów

Edytowane przez zdzichu
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Mam zagadkę specjalnie dla was! A więc...Co znajduje się między księżycem a ziemią???

Kto zgadnie? Będą oklaski! :helo: :Boink:

:icon_question: :icon_question:

:g: :g: :uhm:

Mam nadzieje, że odgadniecie! Wysyłajcie odpowiedzi, a w następnym poście napisze jaka jest odpowiedź i kto odgadł.

Edytowane przez patrycja12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników astronomii. Nie jestem z tych co lubią o sobie się rozpisywać ale coś tam na bazgrzę.

OK Mieszkam na Śląsku blisko granicy z Czechami właściwie prawie przy samej granicy w dość malowniczej wsi Dzięgielów. Jestem początkującym w dziedzinie astronomii a więc na razie się uczę i czytam posty by w przyszłości też móc podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Posiadam Sky-Watcher Dobson 8 jest to mój drugi teleskop. Mój pierwszy to Celestron AstroMaster 130 EQ.

Jeszcze raz witam wszystkich i dzięki za przywitanie.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich użytkowników forum. Jest to moje pierwsze forum w życiu na którym się zarejestrowałam, do tej pory tylko czytałam różne fora.
:) Mieszkam w Kotlinie Kłodzkiej - a dokładniej w Kudowie-Zdroju, także chyba mam nie najgorsze warunki do obserwacji nieba, które zawsze mnie fascynowało:)

a teraz mam okazję by bardziej zagłębić się w temat astronomii dzięki mojej córeczce, która kocha patrzeć w gwiazdy i zamarzył jej się teleskop. Sąd też poniekąd zdecydowałam się m.in. na ten krok by zarejestrować się na AstroPolis.

Pozdrawiam.

 

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pierwszy raz na tym forum. Mam 36 lat, mieszkam w B-stoku.

 

Co do astronomii. Był to mój ulubiony dział fizyki w ogólniaku. Przez kolejne lata jedynie czytałem od czasu do czasu wiadomości o tej tematyce na różnych portalach.

W międzyczasie zainteresowałem się fotografią.

Trafiłem tu całkowicie przypadkiem.

Tydzień temu kupując starego poczciwego Zenita usłyszałem od jego dotychczasowego posiadacza, że zbiera na astrokamerę. Podyskutowaliśmy chwilę i w tym czasie podjąłem decyzję o powrocie do tego tematu. Tak że stwierdziłem, że chciałbym połączyć fotografię i obserwację ciał niebieskich. Obecnie szukam teleskopu który by mi pomógł wystartować z tym tematem (ale to inny dział :)). Na razie czytam i próbuję poznać Wasz język, bo na chwilę obecną czasami nie wiem co autor wątku ma na myśli. Im więcej czytam tym więcej pytań się pojawia. Co tu ukrywać- liczę na Waszą pomoc :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników astronomii. Nie jestem z tych co lubią o sobie się rozpisywać ale coś tam na bazgrzę.

OK Mieszkam na Śląsku blisko granicy z Czechami właściwie prawie przy samej granicy w dość malowniczej wsi Dzięgielów. Jestem początkującym w dziedzinie astronomii a więc na razie się uczę i czytam posty by w przyszłości też móc podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Posiadam Sky-Watcher Dobson 8 jest to mój drugi teleskop. Mój pierwszy to Celestron AstroMaster 130 EQ.

Jeszcze raz witam wszystkich i dzięki za przywitanie.

 

Witaj.

Cieszyn się kłania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

 

Napisz kilka słów o sobie, skąd taka pasja, skąd dowiedziałeś się o naszej społeczności? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się u nas i pozostaniesz z nami na dłużej.

 

Więcej informacji o Astro-Forum.org znajdziesz tu:

 

INFORMACJE O ASTRO-FORUM.ORG

 

Pozdrawiamy,

Rada Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry.

Pozdrawiam wszystkich miłośników astronomii. Jestem zupełnym nowicjuszem i większość nocnego nieba to dla mnie kropki ale rozróżniam kilka gwiazdozbiorów i zdążyłem poczuć ogrom przestrzeni i fascynację energią nad naszymi głowami.

Początkowo nie wiele będę mógł pomoc innym użytkownikom ale mam nadzieje ze dam radę szybko nadrobić zaległości by przydać sie w promocji tej świetnej dziedziny poznawania swiata.

 

Z poważaniem Slavkos

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Jestem z Ełku a zainteresowanie astronomią wzięło się od ... mojego 8 letniego syna, który próbuje mi wygłaszać wykłady na temat kwazarów, czarnych dziur itp. ;) Mam nadzieję, że mimo totalnego braku wiedzy na ten temat będę mógł, wspólnie z nim, zapoczątkować swoją przygodę z astronomią.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

 

Marcin.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ancientcdr

Hej

 

Od jakiegoś czasu interesuje sie astronomią i zawsze chciałem zobaczyć wiecej niż tylko z gałek ocznych, oświetlonych promieniami cywilizacji z miasta Wrocław. W planie mam do tygodnia nabyć lornetke. w zwiażku z czym proszę o porady i pierwszy wypad jeśli jest ktoś z Wrocławia na obserwację na szersze zapoznanie z tematem w celu uniknięcie wtopy z zakupem sprzętu.

 

pozdrawiam

Edytowane przez ancientcdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim.

 

Mam na imię Grzesiek.

Od jakiegoś czasu, myślę o obserwacji nieba. Fascynuje mnie to niesamowicie. Na razie oglądam zdjęcia i filmy w sieci. Z teleskopem czekam do świąt. Podaruję go córce która ma 10 lat. Mam nadzieję że, jej również spodoba się to co skrywa niebo.

 

Jeszcze raz witam i pozdrawiam serdecznie wszystkich obserwatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.