Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem nowym posiadaczem teleskopu Synta 8", który wybrałem między innymi dzięki opiniom użytkowników forum. Pierwsze obserwacje jakie w swoim życiu przeprowadziłem odbyły się przy użyciu niwelatora budowlanego :) - a było to naście lat temu, wtedy też widziałem pierwszy raz satelity Jowisza. Na tyle zrobiło to na mnie wrażenie, że zainteresowałem się niebem i w ogóle tematyką budowy wszechświata ale później jakoś entuzjazm opadł, inne zajecia, itp. aż temat powrócił po studiach. Żona obiecała mi teleskop, tyle że z braku kasy i miejsca by go trzymać (wtedy to byla 26m2 kawalerka i nas w pewnym momencie 4 osoby) nie było to realne. Po zmianie lokum i poprawie sytuacji ekonomicznej zdecydowałem się w końcu na zakup w/w Synty.

Jak na razie jeden raz wyszedłem z nią na podwórko przy dużej poświacie Księżyca (parę dni przed pełnią) by polukać w niebo. Efekt taki sobie ze względu na takie sobie warunki, ale miło było sobie posiedzieć na stołeczku gapiąc się w Kosmos. Niektórzy gapią się w spławik no ale ja do nich nie należę więc nie mogę się już doczekać następnego pogodnego nieba by sobie "wyjść na łowy" ze swoją armatą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze obserwacje jakie w swoim życiu przeprowadziłem odbyły się przy użyciu niwelatora budowlanego :)

 

 

No niezły hardcore! To się nazywa determinacja do obserwacji. :Beer:

 

Chyba jeden z mocniejszych tekstów jakie czytałem na forum.

 

Witaj na pokładzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za miłe przyjęcie. Fajnie, że sie spodobał wątek "od niwelatora do obserwatora" - służę radą :).

A tak serio to pewnie się niedługo pojawię w innych wątkach, bo coraz więcej pytań mi się rodzi w głowie.

Rozumiem również, że emotikon :Beer: ma jakieś praktyczne znaczenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Jak to powiedziała moja kobieta,żartobliwie zresztą..."a więc zostałeś astronautą" ;)

 

Króciutko o sobie...astronomią interesowałem się od wielu lat,choć niezupełnie rozwijałem tą pasję.Miałem co prawda w przeszłości jakieś dwa zabawkowe teleskopy no ale sami wiecie...co najwyżej sąsiadki można było nimi podglądać.Dziś również nie posiadam żadnego ciekawego sprzętu ale w przyszłości...kto wie... Na tą chwilę sytuacja wygląda tak ,że za darmo dostałem od kolegi zabytkowy teleskop Alkor TAL i jestem miło zaskoczony jego możliwościami.

 

Jeśli jest ktoś z Poznania kto znalazłby i poświęcił chwilę czasu na wprowadzenie mnie w arkana wiedzy astronomicznej byłoby mi miło.Jeśli zaś ktokolwiek z Was jest zainteresowany tuningiem samochodów służę doświadczeniem i warsztatem.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Przede wszystkim czytaj forum. Dowiesz się dużo rzeczy, także o tym kiedy są duże zloty, i te mniejsze np. wypady na jednonocne obserwy grupy osób z Poznania.

 

Sorry za Off'a: Apropo tuningu. Da się fajnie przerobić Fiata Punto?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kuba

 

Dzięki za cenną uwagę apropos forum.Co do Fiata Punto-ja myślę,że każdy samochód można przerobić tak aby odróżniał się od innych aut.Akurat Fiat Punto jest dość wdzięcznym samochodem do tuningowania bo nietrudno go uatrakcyjnić wizualnie.Nie wiem co prawda,którą wersją dysponujesz ale w sumie wszystkie są stylistycznie ciekawe.Nie wiem też czy chodzi Ci tylko o tuning optyczny,czy też chciałbyś żeby lepiej się tym samochodem jeździło.W każdym razie wszystko jest do zrobienia,granicą są tu tylko pieniądze i...odrobina dobrego smaku.Najważniejsze żeby tuningowanie auta dobrze zaplanować a potem ten plan po prostu realizować.W ten sposób można uniknąć pewnej przypadkowości,której niestety sporo widać na naszych ulicach.Jeśli będziesz potrzebował jakiejś konkretniejszej porady,chętnie pomogę.

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Astronomią interesuję się od dawna. Obserwowałem niebo jeszcze w XX wieku ;) Chociaż przerwę obserwacyjną miałem "dość sporą". Zaczęło się od Alkora z 6,5 cm lustrem kupionego na bazarze od przyjaciół ze wschodu, ale potem czas zajęły inne zainteresowania. Alkora wyjąłem z szafy już w XXI wieku i po jakimś czasie (wystarczającym do zdecydowania się czego chcę) stwierdziłem, że przydałby się większy teleskop koniecznie na paralaktyku... i tak moje fundusze około rok temu znalazły się w dysku akrecyjnym czarnej dziury o nazwie astronomia amatorska :szczerbaty:

 

Mieszkam w Krakowie, a obserwuję z miejsca oddalonego kilkanaście km na północ od miasta (gdy pozwala czas, pogoda i Księżyc). Niestety łuna przyćmiewa południowe niebo, ale w pobliżu zenitu NELM do 6.0, więc nie jest źle.

 

Ponieważ astrofotografia (jeszcze) szczególnie mnie (i mojego portfela) nie pociąga, zajmuję się szkicowaniem obiektów DS i dział Szkice obserwacyjne zachęcił mnie do zarejestrowania się w końcu na Astroforum, ponieważ czytelnikiem byłem już od dawna.

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Niedawno postanowiłem kupić swój pierwszy teleskop. Zawsze o tym marzyłem. Udało się. Na dobry początek sprzęt jak w opisie. Kilka obserwacji też udało się zorganizować. Jedne były bardziej inne mniej owocne. Wciąż jednak jestem kompletnie zielony. Wszystko mam nadzieję przede mną.

 

Pozdrawiam

Grześ

 

PS Organizujecie jakieś spotkania i wspólną obserwację nieba? Chętnie się wybiorę (jeśli czas pozwoli). Chciałbym podejrzeć jak to robią specjaliści :notworthy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

dużo czytaj, na forum jest kopalnia wiedzy.

 

Jesli chodzi o wyjazdy to umawiamy się na podforum wrocławskim. Specjalistów nie ma, sami amatorzy.

Z reguły Tąpadła, Jordanów, ale czasem bywa tez przeł. Walimska, a to od Ciebie już rzut beretem.

Niestety chyba już przyszła do nas zimowa szaruga, i teraz wycelować w wyjazd w czasie pogodnego nowiu nie jest łatwo.

 

!ciemnego nieba!

i dużo samozaparcia.

 

pozdr

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.