Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Studiuję geologie na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych, jestem z Piontkowa. Teleskopu nie posiadam ale mam lunetę. Dziękuje za miłe powitanie. :D

 

 

He, he to masz obok kolegę z forum niejakiego Malka on studiuje geografię na UAM jest na II roku.

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showuser=435

 

www.joa.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Rozumiem, że wszyscy odpowiadający wcześniej zrozumieli tę sentencję w tytule? Bo ja niestety nie, chociaż pojedyncze słowa wyglądają znajomo, i bardzo chciałbym prosić o przetłumaczenie.

 

Salvae Atque Vale Ride Si Spais

 

Witaj i Bądź Pozdrowiony, Uśmiechnij Się Gdy Rozumiesz :-]

post-2146-1128682470_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Johnny :Beer:

 

Jak wyznaczyłeś współrzędne podane w stopce? GPS-em? Pytam ze względu na dokładność - aż dwa miejsca po przecinku(!) (sekundy).

 

 

Witam Witam.

 

Wyznaczylem poprzez program Google Earth. Mysle ze blad jest w granicach dwoch czy jednego metra hehe.

 

Polecam jest troche lepszy od NASA World Wind poniewaz duzo miejsc w Europie jest zrobione w ORTHO, takze samochody, znaki poziome na ulicach widac!!!

 

Pozdrowienia

post-2146-1129235772_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Witam.

 

Wyznaczylem poprzez program Google Earth. Mysle ze blad jest w granicach dwoch czy jednego metra hehe.

 

Polecam jest troche lepszy od NASA World Wind poniewaz duzo miejsc w Europie jest zrobione w ORTHO, takze samochody, znaki poziome na ulicach widac!!!

 

Pozdrowienia

 

Dzięki Johnny. Twoja podpowiedź umozliwiła mi wyznaczenie swoich współrzędnych. Program jest super - widać nawet kolor kafelek na tarasie.

Masz wielkie piwo u mnie. :Beer:

Edytowane przez rerekumkum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Astro-formumowców! :)

 

Mam na imię ..., mam ...lat, studiuję...

 

Na razie tyle...

 

Jak się lepiej poznamy, to może nieco zdradzę o sobie. Na razie bacznie będę się przyglądał starszym kolegom i koleżakom z forum i uczył na ich przykładzie (a jest z czego... tyyyyle postów...).

Pozdrawiam!...

 

P.S. ...szczególnie Poznaniaków, bo z tam studiuję... ale nie astronomię! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam z Białegostoku. Moje imię to Roman. Pracuję w straży pożarnej. Lornetki miałem już sporo czasu, ale dopiero niedawno dostrzegłem ich użytecznosć w astro. Sprawiłem sobie TAŁa jedynkę, robi mi za newtona i refraktor, czyli do DS i do planet. Mam celestronka 102/500, takie małe coś, co można wziąc pod pachę i wyjść poza osiedle, żeby sobie popatrzeć. Mam trzy lornetki (jak w stopce). Apollo wystawiam do sprzedaży, bo żuraw, który sam skonstruowałem nie może go udźwignąć. Kronos śmiga na nim ładnie. Mam jeszcze parę statywów od lekkich po pancerne (wążace około 6 kg). Mam użyczoną do obserwacji lornetę wojskową 10x80, pisałem o niej w dziale lornetki.

Jestem jeszcze laikiem w astro, ale Wam powiem, iż sam się przekonałem, że o wiele lepiej parę godzin spędzić na oglądaniu gromad i mgieł gwiezdnych niż przed odbiornikiem TV.

Oprócz obserwacji astro jestem także miłośnikiem obserwacji ziemskich dziennych. Mam parę fajnych punktów widokowych w okolicy, z których najbardziej cenię te w Narwiańskim Parku Narodowym.

Hejka astromaniacy :):Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już umieracie... to zdradzę, że studiuję medycynę. :)

 

A tak serio to mam na imię Antek i mieszkam w Poznaniu (tzn. tam studiuję, ale mieszkam w akademiku).

 

Pozdrawiam!

 

W ktorym? Przy ul. Andrzejewskiego na Gorczynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH MAM NA IMIĘ GRZESIEK MIESZKAM W MAŁYM MIEŚCIE KRASNYSTAW 50KM OD LUBLINA ,KTO LUBI PIWO TO WIE ŻE TAM CO ROKU ODBYWA SIĘ ŚWIĘTO PIWA CHMIELAKI,NIGDY W ŻYCIU NIEWIDZIAŁEM NIEBA PRZEZ TELESKOP ALE MAM CHĘĆ TO ZMIENIĆ ,NIEWIEM TYLKO OD CZEGO ZACZĄĆ I NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ.

PROSZĘ O POMOC POZDRAWIAM SIWY99.

Edytowane przez siwy99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam na imię Piotrek, astronomią pasjonuje się od dziecka (już ponad 20lat) obecnie mieszkam poza granicami naszego pięknego kraju ale mam nadzieje że szybko czas zleci i nie będe musiał pisać z anglii.

Obecnie posiadam niewielki teleskopik Celestron C90Mak na montażu EQ3-2 (na razie bez napędu) dwa okularki Celestron 32mm i Antares 7,5mm, lornetke 10x50 (żadne cudo) i "polski hit" PZO 40x64 ale mam go zamiar przerobić w Astrokraku żeby jednak zwiększyć jego możliwości jako sprzęt astromaniaka.

Foceniem się jeszcze nie zajmuje bo nie mam mocowania ale mam nadzieje że wkrótce coś zaczne focić.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i powiem krótko: Panowie tak trzymać! :Beer::Beer::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Właśnie przeżywam wielki powrót do astronomii jako mojego starego hobby (jeszcze za czasów młodzieńczych - podstawówka). Wtedy to obserwowałem refraktorem od Pana U 60/600 i lornetką 12x40. teraz "na początek" kupiłem sobie reflektor Celestrona firstscope 114 EQ. Mam go od 1,5 tygodnia. Na temat obserwacji poszedł mars (widać niewelkie przebarwienia tarczy), saturn (bez przerwy cassiniego), ksieżyc, mgławica w orionie, galaktyka w Andromedzie, hi-ha persei. Tyle dało rady zobaczyć z balkonu w Katowicach Tysiącleciu. Mam na razie duże problemy z posługiwaniem się współrzednymi niebieskimi, szczegónie z osią godzinową (podobno w dziale download była instrukcja na ten temat ale dział nie działa) oraz właściwie nie mam użytku z dołączonego szukacza. Zastanawiam się nad szukaczem od astrokraka 6x30, ale niestety nie znalazłem jednoznacznych opinii na jego temat. Może ktoś z forumowiczów używa takowy... . Może ewentualnie inny szukacz? Planuję dokupić okular o ogniskowej 30 mm i 6 mm - nie wiem tylko jakiej konstrukcji (Plossl, ortroskopowy) i jakiej firmy. Jakiej używacie mapy ksiezyca. w astrokraku jest przegladowy plakacik i jakiś atlas za ok. 130 zł. Może coś pośredniego.

 

Wspaniałego seeing'u

Grzegorz

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj na forum :)

tych podziałek na montażach to nikt chyba nie używa, a jak już, to raczej poglądowo,

natomiast dobry szukacz to jest to, czego Ci potrzeba chyba bardziej :)

oraz jakiś atlas nieba, ale najlepiej w postaci programu komputerowego,

w internecie jest ich mnóstwo, tych darmowych również.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.