Skocz do zawartości

Irys na szeroko


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, sidiouss napisał:

Na moje trochę kaszkowato wyszło (ale to może przez mnogość gwiazd)

Ja bym tego nie nazwał kaszką, po prostu mocno widać gwiazdy. Nie chciałem ich bardziej zmniejszać, bo nieco wpływało to na szum mgławic, no i w pewnym momencie tworzyła się właśnie ta kaszka.

Przynajmniej ja kaszką nazywam takie stłumione, malutkie gwiazdki, takie niewyraźne. Na zdjęciu uważam że nie ma tego efektu, są one wyraźne i kształtne. No ale za duże.

7 godzin temu, sidiouss napisał:

i w telefonie bije mi magenta i zielony, w pracy zobaczę jeszcze na monitorze ;)

Zobacz na monitorze :) Możesz mieć rację, cóż z kolorystyką całości zawsze mam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2019 o 23:29, MateuszW napisał:

Mam nadzieję, że jakoś w miarę utrafiłem z kolorystyką, ale ocenię to pewnie jutro :) Martwi mnie, że nie udało się wyciągnąć więcej.

200kl to już bardzo dużo. Mierzyłeś może jakość nieba ? Nie jestem przekonany, że dodatkowe klatki dadza Ci więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Selmak napisał:

Co na to Carboni make star smaller ?

Użyłem takiej funkcji z AstronomyTools, Carboni to chyba są inne akcje? W każdym razie chciałem tamtego użyć jeszcze ze dwa razy, ale powoduje to pogorszenie struktury szumu w tle.

9 godzin temu, MaPa napisał:

200kl to już bardzo dużo. Mierzyłeś może jakość nieba ? Nie jestem przekonany, że dodatkowe klatki dadza Ci więcej.

Jakości nie mierzyłem, ale niebo jest takie powiedzmy przeciętne wiejskie. Z tym że obiekt był raczej nisko, fociłem na początku nocy, a dopiero później się wznosił.

5 godzin temu, gryf188 napisał:

Cefeusz to trudny przeciwnik jeśli walczy się z uwidocznieniem pyłów. Nie wiem czy robiłeś tu operację zrobienia takiego pseudo LRGB, to trochę pomaga uwypuklić mgławice pyłowe.

Właśnie, trudny. Nie, nie robiłem. Chodzi o to, żeby wydzielić sobie czarnobiałe zdjęcie i na nim operować, a potem nałożyć RGB zrobione osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MateuszW napisał:

 

Właśnie, trudny. Nie, nie robiłem. Chodzi o to, żeby wydzielić sobie czarnobiałe zdjęcie i na nim operować, a potem nałożyć RGB zrobione osobno?

Z RGB robisz L , który obrabiasz i wklejasz potem jako L nad RGB z mieszaniem Luminancja.

http://www.astronomersdoitinthedark.com/dslr_llrgb_tutorial.php#Introduction

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekDw napisał:

Może jednak coś jest ze stackiem nie tak, u mnie środek irysa źle wygląda.

A tak, zapomniałem. Nie mam pojęcia, czemu tak wyszło, stackowałem kappa-sigma, może to jej wina? Albo tego, że dwie połowy materiału różniły się wartością ISO. DSS co prawda jakoś mądrze podzielił materiał na jakby dwa etapy i wyglądało to, że "wie co robi", ale może nie do końca to działa. W każdym razie, centrum Irysa podmieniłem z innego stacka, z jednej nocki w medianie: https://drive.google.com/file/d/1jZfw8yJsXR5Zect3R7JFjzrh-pI2P-Qv/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.