Skocz do zawartości

Messier 63 z miasta


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wessel

 W ramach testów po kolimacji FS 128 pyknąłem sobie Słonecznika. Myślałem że wyjdzie  gorzej mówiąc szczerze. Jakoś nie mam zaufania do nieba w Wesołej, szczególnie że to LRGB.

L: 70x300 sekund, RGB: 28x300 sekund na każdy kolor.

FS 128 i ATIK ONE 6.o na ASA DDM 60.

Uwagi biorę na klatę.

_D8MBi7plBZl_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel

Śrubki od kolimacji obiektywu się poluzowały i oś zmieniała się w zależności od położenia teleskopu :) gwiazdki miały właściwie każdy kształt tylko nie kółko  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wessel napisał:

Śrubki od kolimacji obiektywu się poluzowały i oś zmieniała się w zależności od położenia teleskopu :) gwiazdki miały właściwie każdy kształt tylko nie kółko  :)

 

No to majzel, młotek i do roboty :) teraz już tylko w PSie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, wessel napisał:

 W ramach testów po kolimacji FS 128 pyknąłem sobie Słonecznika. Myślałem że wyjdzie  gorzej mówiąc szczerze. Jakoś nie mam zaufania do nieba w Wesołej, szczególnie że to LRGB.

L: 70x300 sekund, RGB: 28x300 sekund na każdy kolor.

FS 128 i ATIK ONE 6.o na ASA DDM 60.

Uwagi biorę na klatę.

_D8MBi7plBZl_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

Wyostrzony obraz obiektu jak dla mnie super . Natomiast czemu gwiazdki tak jak by za mgla byly ? Tak specjalnie czy tak wyszlo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Meiser napisał:

Wyostrzony obraz obiektu jak dla mnie super . Natomiast czemu gwiazdki tak jak by za mgla byly ? Tak specjalnie czy tak wyszlo ?

Maciek to robi specjalnie w PS  stosując rozmycie aby ukryć niedoskonałości optyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel

Nie muszę niczego ukrywać, optyka jest ok. Po prostu lubię takie gwiazdki a nie wyjarane do bólu ostre placki. Mogę taką wersję pokazać, ale dla mnie jest ona nie do przyjęcia, gwiazdy dominują nad galaktyką. Tak jak poniżej.

Ponieważ to galaktyka jest tematem zdjęcia wolę nieco przygasić gwiazdy .

F8demo.thumb.jpg.fa864e2450b3c29632a54ea6d7b87ca0.jpg

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wessel napisał:

Nie muszę niczego ukrywać, optyka jest ok. Po prostu lubię takie gwiazdki a nie wyjarane do bólu ostre placki. Mogę taką wersję pokazać, ale dla mnie jest ona nie do przyjęcia, gwiazdy dominują nad galaktyką. Tak jak poniżej.

Ponieważ to galaktyka jest tematem zdjęcia wolę nieco przygasić gwiazdy .

F8demo.thumb.jpg.fa864e2450b3c29632a54ea6d7b87ca0.jpg

 

A no to OK kazdy cos tam lubi . Jak na Twoje warunki i panujace w Twojej okolicy LP na ktore nie raz narzekales uwazam , ze wyszlo GIT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.