Skocz do zawartości

Pacman ze zlotu


Sebo_b

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Każdy kto był, wie ile było nieba na zlocie. Ja prawie do północy robiłem wizual, później przeniosłem się na foto - czasu zostało mało, a chmury i noga od montażu nie pozwoliły na dopalenie koloru. Jest co jest, materiału 100 min (w subach po 120s i 180s), do złożenia nadało się 3/4 materiału.

 

Setup: MN190, EQ6-R, ASI1600mm-pro

 

2019-09-28_pacman_bw_small.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam, nie ciągnąłem tym. Możesz rozwinąć, co jest nie tak? 

 

Obrabiane od a do z w pixie, integracja drizzle + local norm. Pozniej odszumianie metodą ze zlotu (chyba miała nazwę "nawet Wessel do szumu się nie doczepi" :) Później histogram i kontrast, nic więcej. 

 

PS: na innych zdjęciach pacmana widzę, że jest więcej szczegółu. Nie wiem czy to kwestia bardziej agresywnego wyostrzania, czy może kontrastu, czy Ha... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt agresywne odszumianiu przez co polecial detal, a przynajmniej tak mi to wygląda. 

Największe gwiazdki jakby sporawe, niezaznaczone przez star mask przy ich redukcji. O ile to wykonałes. 

 

Metoda Jona Risty jest bardzo efektowna i efektywna, ale również bardzo trzeba uważać, ponieważ łatwo robi paćkę ze zdjęcia. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Wessel do szumu się nie przyczepi, a ja bym się przyczepił do otoczek wokół jasnych gwiazd i mdłej, bez kontrastu mgławicy.

Jest wiele sposobów, żeby to poprawić. Zrobił bym tak: przed wyciągnięciem usuń gwiazdki, wyciągnij samą mgławicę krzywymi dbając o zachowanie kontrastu i jej detalu, potem wstaw gwiazdki i walcz dalej z szumem. Wyciągając mgławicę razem z gwiazdami wygląda tak, jak byś focił przez zaparowany obiektyw.

 

A tak w ogóle to ten obiekt zdecydowanie lepiej się prezentuje w paśmie Ha

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odszumianie nie było zbut agresywne, sprawdzałem co i jak się zmienia. Rzuciłem właśnie okiem na surowego stacka - i mgławica jest dość mdła, otoczki przy gwiazdach są znaczące. Myślę, że Grzędziel trafił w 10 i pewnie zaparowała mi soczewka Maskutova (co się już wcześniej zdażyło tej nocy, chyba przyszedł czas na grzałki). Wstawiam "surówkę" (tylko wyciągnięty histogramem i lekko krzywymi). Sprawdzę jeszcze ręcznie (ocznie?) wszystkie suby, jeśli zaparowało to powinno być widać w pewnym momencie degradację.

 

Myślicie, że to może być zaparowana szyba?

pacman_raw.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Ty jechales bez grzalki tej nocy!!!!!!????!!!!

 

nie bardzo rozumie idee palenia materialu przez L przy takim obiekcie...

moze kontrast ucieka, bo paliles L i L tak wyglada?

 

zapewne uzyles MaskedStretch, bo jakos dziwnie wygladaja srodki gwaizdek i to za bardzo im nie sluzy.

mozesz uzyc np stempla aby usunac halo na jasnych gwiazdach, a pozniej na masce przywrocic jedynie ich akceptowalne srodki. jakies 20klikniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Tayson said:

to Ty jechales bez grzalki tej nocy!!!!!!????!!!!

Jak się nie ma to się jedzie tym co się ma :)

4 hours ago, Tayson said:

nie bardzo rozumie idee palenia materialu przez L przy takim obiekcie...

Napaliłem się na Plejady - przeniosłem teleskop, zmontowałem, wycelowałem i przypomniało mi się, dlaczego ich nie paliłem rok temu - no przecież się nie mieszczą. Więc szybka zmiana planów, co nie jest za drzewami, w miarę wysoko i nie na zachód bo od zachodu miały nadejść chmury (i nadeszły). Padło na Pacmana. Wiadomo, że nawet HaRGB było by lepsze...

 

4 hours ago, Tayson said:

zapewne uzyles MaskedStretch

Nie - tak jak pisałem HistogramTransf.

 

4 hours ago, MateuszW said:

Jeśli używałeś filtra L

Używałem, ale pewnie szyba z przodu mi zaparowała.

 

Dzięki chłopaki za pomoc! W takim razie skończę Bluetooth do focusera i się wezmę za grzałki.

Edytowane przez Sebo_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.