Skocz do zawartości

Irys


Łysy Łysy

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Łysy Łysy napisał:

nieśmiało wrzucam moje pierwsze zdjęcie DS,mgławica irys niemodowanym canonem 450d.Tak wiem koma i aberracja tragiczne,ale to tylko goły SW 80/400.całkowity czas naświetlania 25 *600 s,obróbki dopiero się uczę,więc proszę o wyrozumiałość

 

Zobacz ile można jeszcze wyciągnąć z Twojego zdjęcia :) Nawet jeszcze kolor tam siedzi na gwiazdach :)

Tak czy inaczej chwała Ci za to, że nie obciąłeś histogramu z lewej strony. Dzięki temu udało się uratować pyły z tła.

Zdjęcie ma potężną winietę, ale to też da się usunąć - ja zrobiłem proste usunięcie winiety Gradient XTerminatorem ale dobry flat zrobi to o wiele lepiej.

Jest szum, ale do ogarnięcia - pewnie większą ilością klatek.

Usunąłem też potężne niebieskie halo wokół jasnych gwiazd - no ale to achromat więc z tym nic nie zrobisz.

 

Podsumowując - całkiem niezły materiał na początek, ćwicz obróbkę i będzie super :)

irys2.thumb.jpg.cdd3985dbe7405f70948bb213e4cb970.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Łysy Łysy napisał:

jak ty to zrobiłeś??? meksyk

oj dużo nauki przede mną,byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi,chociaż troche

 

To w sumie była podstawowa obróbka - jedyne co potrzebujesz to odpowiedni arsenał oprogramowania i wiedzy jak je użyć :)

 

Po kolej co zrobiłem:

 

1) Digital Development (auto + lekka korekta) - zrobione w Maximie

2) Odszumianie (topaz denoise) w PS - ale delikatnie.

3) Gradient XTerminator w PS - wyrównanie tła

4) Dodałem warstwę i zaminiłem ją na kolor. Potem zwiększyłem saturację i vibrance a jednocześnie zrobiłem rozmycie medianą o promieniu 1pix co ładnie wydobyło kolor.

5) Zmniejszyłem nasycenie (saturation) tego środkowego obszaru pyłów (zmniejszone nasycenie tylko koloru żółtego)

6) Użyłem akcji z pakietu Annie's Astro o nazwie "Reduce Star Bloating" i zmniejszyłem delikatnie rozlane gwiazdy

7) na warstwie koloru użyłem też akcji "Reduce Large Blue halos" do usunięcia halo wokół jasnych gwiazd

 

I tyle :) To było około 5-10 minut pracy :) Oczywiście można to zrobić dużo lepiej mając pełny 16-bitowy stack i poświecając nieco więcej czasu.

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lukasz83 napisał:

To w sumie była podstawowa obróbka - jedyne co potrzebujesz to odpowiedni arsenał oprogramowania i wiedzy jak je użyć :)

 

Po kolej co zrobiłem:

 

1) Digital Development (auto + lekka korekta) - zrobione w Maximie

2) Odszumianie (topaz denoise) w PS - ale delikatnie.

3) Gradient XTerminator w PS - wyrównanie tła

4) Dodałem warstwę i zaminiłem ją na kolor. Potem zwiększyłem saturację i vibrance a jednocześnie zrobiłem rozmycie medianą o promieniu 1pix co ładnie wydobyło kolor.

5) Zmniejszyłem nasycenie (saturation) tego środkowego obszaru pyłów (zmniejszone nasycenie tylko koloru żółtego)

6) Użyłem akcji z pakietu Annie's Astro o nazwie "Reduce Star Bloating" i zmniejszyłem delikatnie rozlane gwiazdy

7) na warstwie koloru użyłem też akcji "Reduce Large Blue halos" do usunięcia halo wokół jasnych gwiazd

 

I tyle :) To było około 5-10 minut pracy :) Oczywiście można to zrobić dużo lepiej mając pełny 16-bitowy stack i poświecając nieco więcej czasu.

wielkie dzięki za to,dzisiaj przysiadę do obróbki jeszcze raz i zobaczymy:emotion-5:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Łysy Łysy napisał:

trudny,ale uczyć się to właśnie na takich:emotion-5: heq5

polemizowalbym......

do wyciagania pylow niezbedna jest kalibracja materiału flatem. Bez zdjetych gradientow optyki i nieba nie ma szans ladnie i bezstresowo obrobic materiału.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.