Skocz do zawartości

LBN552 i kilka LDNów


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, count.neverest napisał:

Rewelacja! Ciemne pyły grają pierwsze skrzypce. Świetnie pokazane. Unity gain?

Dzięki - UG - jak zawsze :-)

 

23 minuty temu, Selmak napisał:

Tym razem w Ryczywole palone ;-) ?

Nie złe tam niebo byłem ostatnio.

heh - tylko tam :-) A gdzie dokładnie byłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pav1007 napisał:

Dzięki - UG - jak zawsze :-)

 

heh - tylko tam :-) A gdzie dokładnie byłeś?

Byłem odwiedzić starego kumpla niedaleko szklarni ale ogólnie znam trochę te strony, kiedyś bywałem tam często.

Z którego miejsca focisz jeśli to nie tajemnica ? Tam jest sporo leśnych polanek lub leśnych parkingów że jest w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj...Panie,Panie...jak to ? Ciemne pyły takie jasne ? Coś nie tak :-)

 

Oczywiście żartuję. Super fotka.

Uwielbiam LDNy w takim wydaniu. Tutaj potwierdziłeś to co napisałem w swojej fotce, że trzeba duuużo Luminacji.

 

Tak swoją drogą, sądząc po gwiazdkach chyba mamy podobną technikę obróbki ciemnych mgławic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma się co dziwić, że na jutro zapowiedziano prace nad forum. Ostatnio tyle pyłów i kurzu, że trzeba trochę poodkurzać :D

 

Edek w dobrych rękach i wychodzi fajna fotka. Zastanowiłbym się tylko czy nie ciut za mocno odszumione, ale poziom i wygląd szumu to temat dzielący astrofotografów więc i tym razem pewnie kwestia gustu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Selmak napisał:

Byłem odwiedzić starego kumpla niedaleko szklarni ale ogólnie znam trochę te strony, kiedyś bywałem tam często.

Z którego miejsca focisz jeśli to nie tajemnica ? Tam jest sporo leśnych polanek lub leśnych parkingów że jest w czym wybierać.

O fajnie. Szklarni co prawda już nie ma, ale mają być jeszcze większe i nowocześniejsze.. więc "cieszmy się, bo ciemne niebo szybko odchodzi" :-(

 

4 godziny temu, Nowok76 napisał:

Oczywiście żartuję. Super fotka.

Uwielbiam LDNy w takim wydaniu. Tutaj potwierdziłeś to co napisałem w swojej fotce, że trzeba duuużo Luminacji.

Dziękuję, Luminancji trzeba zawsze dużo jak chce się dużo pokazać. Ja podszedłem do tego zdjęcia lekko eksperymentalnie - może to zabrzmi dziwnie ale uczę się obrabiać ciemne mgławice.

 

4 godziny temu, Nedved napisał:

Edek w dobrych rękach i wychodzi fajna fotka. Zastanowiłbym się tylko czy nie ciut za mocno odszumione, ale poziom i wygląd szumu to temat dzielący astrofotografów więc i tym razem pewnie kwestia gustu.

Dzięki, choć muszę Cię zaskoczyć. Zdjęcie było odszumione raz, na materiale liniowym i to nawet nie tak mocno jak robię to zazwyczaj.

 

18 minut temu, Jarzyna B. napisał:

Paweł nie obraź się ale Twoje Duchy przy tym zdjęciu to arcydzieło w najlepszym wydaniu to zaś zdjęcie wygląda bardzo sztucznie i nienaturalnie.

Do tego pierwszoplanowe gwiazdki rozsypane na zdjęciu niczym kolorowy brokat psują  odbiór.

Dzięki Bogdan, oczywiście, że się nie obrażę się i powiem Ci, że podświadomie czekałem na taki komentarz. Zdjęcie obrabiałem zupełnie innym workflow niż obrabiałem Ducha i nie dość, że przysporzyło mi sporo kłopotów to właśnie nie byłem przekonany do końca czy to jest takie zdjęcie jakie chcę. Znasz moment, kiedy jesteś przesycony obróbką i albo dzielisz się zdjęciem bo uważasz, że więcej nie zrobisz lub kasujesz materiał z obróbki i zaczynasz od zera... ja wrzuciłem.

 

Niemniej uświadomiło mi to, że podejdę jeszcze raz do tego zdjęcia - ze swoim, starym workflow'em i zobaczę co wyjdzie.

 

Dzięki!!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, w odniesieniu do Twojego niedawnego postu na forum. Chłopie, nie możesz odstawić astrofoto, lataj sobie tym dronem gdzie tam chcesz ostatnio, ale ani mi się waż przestać nocą zbierać fotony ;) ciekaw jestem za ile lat mój EDek urodzi takie projekty jak Ty robisz :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wessel napisał:

Ale ta Twoja mgławica gładka jak pupa niemowlaka

Co ja poradzę, że miałem tyle materiału... cholercia, mogłem nie odszumiać :-)

 

2 godziny temu, wessel napisał:

te obłoki mają taką ziarnistą strukturę i troszkę szumu pewnie by nie zaszkodziło

Do czego to doszło - będę dodawał szum :-) a tak na serio, mam podobne wrażenie, wolę jak na zdjęciu zostaje trochę szumu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.