Skocz do zawartości

Spotkanie astro w najbliższym czasie


ozokarol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!
Chciałem zapytać czy tej jesieni/zimy szykują się jakieś, jakże bardzo spontaniczne spotkania maniaków obserwacji astronomicznych?
Pochodzę z małopolski, a dokładniej Kraków.
Jestem bardzo początkujący w tym temacie, przeczytałem masę wątków co wybrać na pierwszy teleskop, ale wciąż mam z tym związany mętlik w głowie, w sumie -z każdym nowo przeczytanym wątkiem- coraz większy.
Pytam gdyż chciałbym właśnie korzystając z okazji popatrzeć przez różne typy teleskopów, porównać obrazy jakie dają, jakie mają możliwości- a następnie zadecydować w jaki teleskop dla siebie chcę celować, oraz co chcę nim obserwować.
Czy ktoś ma jakieś info gdzie, kto, kiedy itp.? :D
Z góry dziękuję bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spotykajcie się, wymieniajcie covida, narażajcie życie swoje i innych... 

Walka z wiatrakami. Ludzie, to nie jest czas na spotkania... 

 

To wygląda tak jak poniżej opisane, a nie tak jak w TV Info:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=165097132000911&id=113804740463484

 

Pytaj tu, pytaj na innych forach, ale bądźmy bardziej odpowiedzialni niż nasz rząd... 

  • Lubię 5
  • Haha 2
  • Zmieszany 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kjacek napisał:

A spotykajcie się, wymieniajcie covida, narażajcie życie swoje i innych... 

Walka z wiatrakami. Ludzie, to nie jest czas na spotkania... 

 

To wygląda tak jak poniżej opisane, a nie tak jak w TV Info:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=165097132000911&id=113804740463484

 

Pytaj tu, pytaj na innych forach, ale bądźmy bardziej odpowiedzialni niż nasz rząd... 

Nie zamierzam z nikim siedzieć w zamkniętym pomieszczeniu przez pół dnia (bądź nocy), czy się z nim całować itp. ;) Oczywiście maseczka obowiązkowo i z zachowaniem dystansu. Jednak no nie przesadzajmy, pracować muszę (nie zdalnie), sklepy małe czy duże- gdzie są tłumy, są czynne, ludzie masowo na jakieś protesty chodzą gdzie o 2m dystansu to można zapomnieć, a na otwartej przestrzeni kilka osób nie mogłoby się spotkać żeby popatrzeć wspólnie w niebo? Nie mówię absolutnie, że wirusa nie ma i żeby zrobić imprezę na 500 ludzi w remizie... Jednakże przesada w żadną stronę nie wskazana i jeśli zrobi się to z głową, to ryzyko jest raczej bliskie zeru. ;) Niemniej jednak szanuję Twoje zdanie.
Tak poza tematem- mam lekarza w rodzinie i wiem jak to wygląda. Leczyła już Covidowych nie wiedząc o tym i nawet podstawowa ochrona jak maseczka, i higiena rąk, spowodowała, że póki co nie złapała nic.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Paniki napisał:

Jak posiadasz jakiś talizman na dobrą pogodę, czy chociaż umiejętności szamańskie to kto wie :D

Kurka, wczoraj jechałem do pracy po północy, aż za Racławice... Jak spojrzałem na miejscu w niebo w tych ciemnościach, bez łuny miejskiej, to aż odechciało się wracać do domu, bo niebo tak od gwiazd świeciło :heart:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżyliśmy jakoś dwa zloty w czasie pandemii. Z tego co wiem, nikt się nie zaraził i nie zachorował w związku ze zlotem.

Oczywiście, to że udało się dwa razy nie oznacza, że uda się i trzeci raz.

Zwyczajowo na przełomie stycznia i lutego odbywał się zlot zimowy, jak będzie  tym razem zobaczymy.

 

  • Lubię 5
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr4d napisał:

Przeżyliśmy jakoś dwa zloty w czasie pandemii. Z tego co wiem, nikt się nie zaraził i nie zachorował w związku ze zlotem.

Oczywiście, to że udało się dwa razy nie oznacza, że uda się i trzeci raz.

Zwyczajowo na przełomie stycznia i lutego odbywał się zlot zimowy, jak będzie  tym razem zobaczymy.

 

Ślicznie dziękuję za info! Myślę, że bez problemu tyle wytrzymam, bo funduszy raczej z dnia na dzień nie wytrzasnę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebywając na powietrzu a nie w zamkniętych pomieszczeniach trudniej zarazić się wirusem. To prawda, co nie znaczy, że nie można. Dotykając cudzego sprzętu, a zwłaszcza patrząc przez okulary innych osób prawdopodobnieństwo wzrasta. 

Szacuje się, że dziennie zaraża się 100-200 tysięcy ludzi w Polsce. 

Jesteście dorośli. 

Sposób w jaki przechodzi się covid-19, jest różny. Większość osób ma szczęście przechodzić go stosunkowo łagodnie. Ale nie znamy odległych skutków tego przejścia. 

Osoby, które miały pecha i trafiają do szpitala, zwykle nie wychodzą z tego, tak to jest teraz. Bo trafiają tam za późno a leków nie ma. 

Gdyby to było jak z rosyjską ruletką, to nie napisałbym tego wszystkiego. Jednego głupca mniej, trudno. Ale to tak nie działa. Jeśli trafi się na jedną osobę, która zaraża, to po takim spotkaniu będzie zarażonych N osób. One zarażą kolejne. 

Nie musi tak być, może znowu będziecie mieli szczęście i nie trafi się chory bez objawów. 

Zrobicie to co uznacie. Na co pozwoli Wam rozum i sumienie.

Mi sumienie kazało napisać te posty, które oczywiście możecie zignorować, a rzeczywistość zakrzyczeć. 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kjacek napisał:

Szacuje się, że dziennie zaraża się 100-200 tysięcy ludzi w Polsce. 

Czyli średnio 150.000 dziennie i z tego wynika że do końca roku wszyscy będą zarażenia także problem znika :original:

 

W małym markecie (np lidl) codziennie przewija się z ponad 1000 osób i każdy dotyka lodówek, uchwytów ,koszyka a nawet biorą produkty i odkładają spowrotem i nikt nic w trakcie zakupów nie dezynfekuje. W czasie zakupów odbierają telefony grzebią w portfelach wcześniej zdezyfekowanymi dłońmi i dalej robią zakupy zostawiając to co w portfelu u na telefonie w sklepie....

 

Nie przesadzajmy, trzeba jakoś żyć...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda. W owym okresie przy liczbie wykrytych zakażeń rzędu 500, prawdopodobieństwo przywleczenia czegoś na zlot i wywiezienia ze zlotu było niewielkie. W obecnym czasie, to prawdopodobieństwo jest dramatycznie większe. Trzeba rozważyć zasadność organizacji zlotu, ale na podstawie danych, które będziemy posiadać na czas jego organizacji i na tej podstawie wdrażać adekwatne decyzje i środki.

 

Chrońmy siebie i swoich bliskich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ozokarol napisał:

Kurka, wczoraj jechałem do pracy po północy, aż za Racławice... Jak spojrzałem na miejscu w niebo w tych ciemnościach, bez łuny miejskiej, to aż odechciało się wracać do domu, bo niebo tak od gwiazd świeciło :heart:

 

No właśnie pojechaliśmy wtedy, było super, pięknie przez 5 minut. Szkoda było nawet sprzęt z bagażników wyciągać :D

Tu czasami coś skrobniemy

https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/20924-okolice-krakowa-miechowa-olkusza-spotkania-i-wypady-obserwacyjne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paniki napisał:

 

No właśnie pojechaliśmy wtedy, było super, pięknie przez 5 minut. Szkoda było nawet sprzęt z bagażników wyciągać :D

Tu czasami coś skrobniemy

https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/20924-okolice-krakowa-miechowa-olkusza-spotkania-i-wypady-obserwacyjne/

Dzięki, wczoraj dostałem info o tym wątku od jednego Pana, tak więc mam już zapisane. :D Niemniej jednak dziękuję :neat:

Edytowane przez ozokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.