Skocz do zawartości

ASI AIR Pro - wymiana informacji


krzkrz

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając neta, natrafiłem na ciekawy filmik odnośnie modyfikacji AsiAir Pro. Przeróbka polega na dodaniu gniazda i wyprowadzenia anteny WiFi na zewnątrz obudowy. Może posiadacze tego "cuda"  zdecydują się na taką modyfikację, zwiększającą poziom sygnału nawet o 20dB. 

 

 

Edytowane przez kiniu-13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawił sie nowy soft beta, a w nim coś na co pewnie wielu z nas czekało - All sky Polar Alignment! :)

 

 

[v1.8.2-9.03]

New Features

- Added All-Sky Polar Align (Experimental Feature)
- Added Auto Cooling option in Plan Settings
- Added Turn on Cooling after Main Camera Connected in Personalize Settings
- Added New Plate-solving Algorithm (Experimental Feature)

Optimization

- Optimized the storage path logic
- Optimized the Tonight's Best list
- Fixed known bugs

 

Wesołych! ;)

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam problem z połączeniem ASIAIR PRO z montażem EQ6R. 

Montaż i ASIAIR posiadam od nowości, zakupiłem je wiosną zeszłego roku. Do tej pory podłączałem montaż do ASIAIR przy pomocy kabla USB-B i nigdy nie miałem problemu z połączeniem. Jeszcze w czwartek, gdy zbierałem wodór w IC 1805, setup działał bez zakłóceń. Dzisiaj chciałem zebrać tlen jednak ASIAIR nie wyszukuje montażu po podłączeniu go poprzez USB-B. Próbowałem już zmiany kabla i podłączenia go pod inny port - bez skutku. Z ustawień (jak zawsze) wybrałem EQMod i Baud: 115200. Dodam, że wczoraj aktualizowałem aplikację ASIAIR. Sprawdziłem również czy aby żaden z portów USB nie jest uszkodzony - tu wszystko gra. Na CN natknąłem się na wątek, w którym użytkownicy wymieniają się podobnymi doświadczeniami i zalecają użycie kabla EQDir w zamian za USB-B, piszą również o aktualizacji sterowników ASIAIR. Czy ktoś z Was miał podobny problem z tym zestawem? 






 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowy soft Beta i nowa ciekawa funkcja SkyAtlas 

 

The new version v1.9 is out for public testing. Here we go!
iOS > Link
Android > Link
[v1.9-9.40]
New Features
- Added SkyAtlas 
- Added EFW filter name customization
Optimization
- Customize File Name added MM/MC to the ASI camera part
- Optimized black edge issue on the image in Live Mode stacking
- Optimized UI of some interfaces
- Fixed known bugs

 

skyatlas.thumb.jpg.cac8635efa8b71257fbaf9e51e558da1.jpg

Edytowane przez v3ctor
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.02.2022 o 21:44, Gravios napisał:

Mam problem z połączeniem ASIAIR PRO z montażem EQ6R. 

Montaż i ASIAIR posiadam od nowości, zakupiłem je wiosną zeszłego roku. Do tej pory podłączałem montaż do ASIAIR przy pomocy kabla USB-B i nigdy nie miałem problemu z połączeniem. Jeszcze w czwartek, gdy zbierałem wodór w IC 1805, setup działał bez zakłóceń. Dzisiaj chciałem zebrać tlen jednak ASIAIR nie wyszukuje montażu po podłączeniu go poprzez USB-B. Próbowałem już zmiany kabla i podłączenia go pod inny port - bez skutku. Z ustawień (jak zawsze) wybrałem EQMod i Baud: 115200. Dodam, że wczoraj aktualizowałem aplikację ASIAIR. Sprawdziłem również czy aby żaden z portów USB nie jest uszkodzony - tu wszystko gra. Na CN natknąłem się na wątek, w którym użytkownicy wymieniają się podobnymi doświadczeniami i zalecają użycie kabla EQDir w zamian za USB-B, piszą również o aktualizacji sterowników ASIAIR. Czy ktoś z Was miał podobny problem z tym zestawem? 






 

Ad 

Problem rozwiązany, faktycznie kabel EQDir okazał się pomocny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - tego już nie ma (przynajmniej w wersji pro która mam). Co prawda jest regulacja mocy wyjścia gniazda zasilania ale działa to na sterowaniu pwm. Zerknij na mój post w tym wątku - pisałem tam właśnie o tej funkcjonalności. U siebie wykorzystuję tą funkcjonalność przy grzałkach.

https://astropolis.pl/topic/75865-asi-air-pro-wymiana-informacji/?do=findComment&comment=917855

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba niestety w tym przypadku nie pomogę - w tym jestem zielony. Sugerowałem się informacją od Mateusza cytowaną poniżej. Nie zgłębiałem dalej tematu jak tylko do obsługi grzałek i tu się sprawdza.

 

W dniu 26.08.2021 o 14:44, MateuszW napisał:

Podejrzewam że jest tam sterowanie pwm i tak na prawdę masz tam prawie od 0 do 100% tylko miernik pokazuje głupoty (bo w istocie jest na zmianę 12v i 0v). Podłącz tam diodę z reztstorem to zobaczysz ten zakres. 

Edytowane przez simarik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2022 o 07:47, kubaman napisał:

Dzięki.

Dla laika, jak bredzę to się nie śmiej bo nie mam pojęcia - sterowanie PWM to sterowanie mocą? Czyli zależnie od poboru prądu wyjście reguluje napięcie tak by był constans?

 

To sterowanie długością impulsu  ,tzw "wypełnieniem"

 

Czyli napiecie masz 12v ale impuls trwa np 50% kolejne 50% ,w jednym cylku, nie ma napięcia.... miernik w tym momencie pokazuje 6v.  Im krótszy impuls a dlyższa przerwa tym miernik pokaże niższe napięcie. Ale ciągle jest to wyjsciowe 12v

Screenshot_20220408-113711.jpg.535a77f4ca94fd60b94dd1cbdb1e51b9.jpg

 

Do aparatu lepiej tego nie stosuj.

Bezpieczniej wlutuj w kabel przetwornicę wielkości paznokcia ustaw 7,8 -8V 

Ja do canona używam od kilku lat taką 

https://abc-rc.pl/product-pol-7020-Przetwornica-DC-DC-Step-Down-Mini-360-1-8A-1-17V-mini-uklad-zasilajacy-uniw.html?gclid=CjwKCAjwur-SBhB6EiwA5sKtjqevQCt9fjoH4ej3WSjNLjTmG-k2AfFsBz0n33W8cr67-MXm0nZzgRoCKasQAvD_BwE

 

 

Pozdr.

M.

Edytowane przez mirek01
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Kupiłem extender Vonets ale nie mam pojęcia jak to podłączyć. Na YT też brak filmów widać tylko ja jestem taki niepozbierany, a instrukcje Vonetsa nie dotyczą asiair.

 

Mam: AAP w trybie 2.4 GHz z połączonym przez WIFI montem AZGti (hostem jest sieć AAP). Chcę poprawić zasięg sieci AAP bo jest faktycznie dramatyczna.

 

Co ma zrobić?

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zwyczajnie podłączyłem dostępnymi kablami i działa, są dwa kable, które należy wpiąć. Nawet nic nie ustawiałem - sam wykrył itp, zasięg zwiększył się drastycznie :)

tu jest opis

https://astronomy-imaging-camera.com/product/zwo-wifi-extender

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.