Skocz do zawartości

ASI AIR Pro - wymiana informacji


krzkrz

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Herbert West napisał:

Panowie, pytanie dotyczące wersji nie PRO tylko zwykłej.

 

Jak kontynuować sesję kolejnej nocy, na tych samych współrzędnych, jeżeli po goto na obiekt nieco kadrowałem i wprowadzałem manualne przesunięcia?

 

Nie jestem w stanie znaleźć w dokumentacji jak to zrobić inaczej niż "na oko" i jest to dla mnie dużym problemem...

Możesz dodać obiekt jako custom. Zapiszą się współrzędne i potem wybierasz go z listy i wraca asiair na to samo miejsce. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OnlyAfc Dzięki. Muszę sprawdzić czy to działa na ASIAir V1 przy najbliższej okazji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, OnlyAfc napisał:

Możesz dodać obiekt jako custom. Zapiszą się współrzędne i potem wybierasz go z listy i wraca asiair na to samo miejsce. 

 

Po nowym update można zrobić plate solve zrobionego zdjęcia, co pozwoli nakierować dokładnie tam gdzie było sie wcześniej. Ale nie wiem czy działa to z innymi niż AsiAir Pro.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dominiksito napisał:

 

Po nowym update można zrobić plate solve zrobionego zdjęcia, co pozwoli nakierować dokładnie tam gdzie było sie wcześniej. Ale nie wiem czy działa to z innymi niż AsiAir Pro.

Jaki jest numerek updatu? Miałem ostatnio podłączoną Asię do netu i nic nie aktualizowało.  Aktualnie mam 1.5.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dominiksito napisał:

 

Zwracam honor, ale tak czy siak 1.5.3 jest już dostępna :)

Ciekawe co tym razem zgwałcili.... jak dla mnie to że nie umieją porządnie ogarnąć guidingu to policzek. Jeżeli wymaga to bardziej zaawansowanego ustawiania to powinien być tutek na co zwrócić uwagę i jak to zrobić bo to wciąż jest na czuja zresztą jak całe phd2  u tego lepiej tak a u tamtego siak.  Dziwię się że pomimo tak dużego wkładu pracy nie pofatygowali się o porządnego howto do guidu. Cała reszta to dodatek.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się cały czas nad sprzedażą ASIAir, kupnem taniego, używanego NUCa, zainstalowaniem NINY i sterowaniem za pomocą Remote Desktop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Herbert West napisał:

Zastanawiam się cały czas nad sprzedażą ASIAir, kupnem taniego, używanego NUCa, zainstalowaniem NINY i sterowaniem za pomocą Remote Desktop.


Ja ostatnio też mam takie przemyślenia, ale dopóki jeżdżę w teren, AsiAir jest the best ze swoją apką i obsługą przez tableta. NUC + NiNa to na bank w przyszłej astrobudce ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, beny said:


Ja ostatnio też mam takie przemyślenia, ale dopóki jeżdżę w teren, AsiAir jest the best ze swoją apką i obsługą przez tableta. NUC + NiNa to na bank w przyszłej astrobudce ;) 

 

Jak dla mnie kontrola z iPada z rysikiem jest niezwykle wygodna- zwłaszcza na mrozie- nie muszę zdejmować rękawiczek.

 

Jednakże NINA... Świetny program, niezwykle elastyczny i szybko staje się coraz lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, orlen said:

Nadal brak wsparcia dla canona eos R mimo ze już długo na rynku

O ile się orientuję, developerzy odbierają wiadomości.  Może warto do nich napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2021 o 10:45, Herbert West napisał:

Jak dla mnie kontrola z iPada z rysikiem jest niezwykle wygodna- zwłaszcza na mrozie- nie muszę zdejmować rękawiczek.

Kstars z Astroberry też daje się tak sterować. Wystarczy na iPadzie w przeglądarce wpisać adres Astroberry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2021 o 10:45, Herbert West napisał:

Jak dla mnie kontrola z iPada z rysikiem jest niezwykle wygodna- zwłaszcza na mrozie- nie muszę zdejmować rękawiczek.

No zasadniczo to nawet dowolny mikro-pc z windowsem i zwykłymi programami można tak używać przez teamviewera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, MateuszW said:

No zasadniczo to nawet dowolny mikro-pc z windowsem i zwykłymi programami można tak używać przez teamviewera...

Zgadza się, oczywiście. Natomiast dedykowana apka asiair na tablet ma wygodniejszy interface dotykowy. Nawet zmarzniętymi paluchami da się wygodnie obsłużyć.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szybkie pytanko dotyczące AsiAir Pro.

Czy ktoś z Was próbował podpiąć do AsiAir wifi repeater poprzez USB do AAP lub powerbanka celem zwiększenia zasięgu sieci. Niestety wersja Pro ma dużo słabszy zasięg niż wersja pierwsza. Wiem, że podpięcie rutera rozwiązuje sprawę ale chciałbym załatwić to bardziej kompaktowo.

Na forum cloudynights jeden z użytkowników napisał że rozwiązanie z repeaterem działa. Tutaj jego post:  https://www.cloudynights.com/topic/715745-asiair-pro-wifi-connection-problems/?p=10459042

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Myślę nad mini budką na teleskop, montaż i trochę piera i ustawienie "polarne" całego zestawu czyli na home position mocno zwiększa wielkość budki. Pytanie czy orientujecie się jak na koniec sesji ustawić teleskop na zenit i wyłączyć ASI ale tak żeby po podłączeniu albo z automatu albo z ręki wrócił do polarnego HP i co najważniejsze żebym nie musiał manualnie ponownie ustawiać biegunu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.