Skocz do zawartości

ASI AIR Pro - wymiana informacji


krzkrz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ale czytaliście mojego posta ?  :)

Z połączeniem sobie pewnie jakoś poradzę, ale temat jest grubszy.

A co z AZ Gti? Gdzie go łączyć?

 

 

a na deser SkySafari 6 Pro..

co mam z czym łączyć na jakich adresach i portach?

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jasne bo mnie to działa bez extendera super

 

Jednak nie o to pytam. Przecież w aplikacji asiair mam podany numer IP montażu (np. ten który podałeś, choć u mnie to 10.0.0.10) ale w sieci ASIAIR, a nie z Vonetsa..!

Vonets rozsiewa 192.168 itd. Ja jestem nieuczony w tych kwestiach, ale to się jakoś kupy nie trzyma.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dam Ci znać co i jak. Mam AzGti, AsiAir i Vonetsa, tylko, że AzGti podpinam przez kabel do AsiAir, więc problemów nigdy nie miałem. Jak do jutra nikt Ci nie podpowie co i jak, to spróbujemy zgłębić temat (dziś niestety nie mogę). Ale tak jak pisał @JustinSullivan , docelowo zainwestuj w kabelek.

Edytowane przez alinoe
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kubaman napisał:

wszystko jasne bo mnie to działa bez extendera super

 

Jednak nie o to pytam. Przecież w aplikacji asiair mam podany numer IP montażu (np. ten który podałeś, choć u mnie to 10.0.0.10) ale w sieci ASIAIR, a nie z Vonetsa..!

Vonets rozsiewa 192.168 itd. Ja jestem nieuczony w tych kwestiach, ale to się jakoś kupy nie trzyma.

W instrukcji obsługi Vonetsa masz wszystko dokładnie opisane. Musisz zalogować się do urządzenia i dodać je zgodnie z tym co jest napisane w instrukcji. Musi działać. 

Inna sprawa to fakt, że nie łączysz Vonetsa z montażem, a z ASIAIR, którego sygnał ma wzmocnić. Montaż komunikuje sie z ASIAIR a nie z extenderem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nic z tego nie jest prawdą

Extender podłączyłem, działa na obu zakresach, wcześniej z jakiegoś powodu nie przydzielał IP do ASIAIR

natomiast podłączenie montażu przez wifi przy włączonym extenderze nie jest możliwe niezależnie od różnych konfiguracji podłączenia.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem, tak odpowiadam. Przed chwilą sprawdziłem, działa:

 

Jak połączyć AsiAir Pro z repeaterem VONETS (i pewnie innymi też), Sky-Safari i AzGTi bezprzewodowo:

 

1) Jak podłączyć Vonetsa do AsiAir rozumiem, że połączyłeś i skonfigurowałeś (instrukcja obsługi)... powinieneś mieć zatem 2 sieci WiFi dostępne - jedną emitowaną z AsiAir, drugą z Vonetsa.

 

2) Masz uruchomione AsiAir oraz AzGti. Wchodzisz do aplikacji SynScan, którą masz pewnie zainstalowaną na telefonie/tablecie, łączysz się z AzGti, wchodzisz w Settings a dalej:

2.jpg.1bbf6aad21f948c3e46ec9310cfdc0e5.jpg

 

wyłączasz (lub nie :P ) Access Point Mode, włączasz (1) Station Mode. W SSID i Password wpisujesz dane sieci Vonetsa. Wyłączasz Use DHCP (2) i w Fixed IP wpisujesz jakiś IP, z którym sparujesz AsiAir, np. 10.0.0.10 i klikasz Apply! (3)

 

3) W AsiAir ustawiasz te opcje, co na ekranie poniżej:

3.thumb.jpg.00ec94a54d439cb52696f496cf68a757.jpg

 

gdzie, wiadomo, IP to ten adres IP, który wpisałeś przez SynScan. Nie zapomnij zamienić TCP na UDP. No i połącz. Jak widzisz, połączył się pięknie u mnie.

 

4) W SkySafari wpisujesz standardowe ustawienia:

4.thumb.jpg.ac1c423ea6139d3c7ba526894ac20b7f.jpg

 

które, domyślam się, już ogarnąłeś. Dajesz Connect i włala ... z poziomu SkySafari możesz nakierować sobie AzGti połączone bezprzewodowo z AsiAir wzmocnione Vonetsem w wybrany przez Ciebie rejon nieba.

 

PS: Posiłkowałem się tym: https://www.cloudynights.com/topic/703289-instructions-connecting-asiair-pro-and-azgti/ postem.

 

PS2: Ale kabelek i tak sobie kup.

Edytowane przez alinoe
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za pomoc ale od razu mówię że punkty 2,3 i 4 ustawione w ten sposób nie działają. Bez extendera - owszem mam to normalnie ustawione właśnie tak, ale z extenderem nie. Co zresztą wydaje się logiczne, bo nie mogę podawać ip z sieci asiair (10.0.0.10), skoro się z nią nie łączę (łączę się przecież z vonetsem, który ma zupełnie inną podmaske sieci i zakresy adresowe. )

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrobiłeś dokładnie tak jak napisałem? Sorry - ale u mnie to działa z Vonetsem właśnie (tak jak napisałem wyżej, że stestowane przeze mnie dziś). Inaczej bym nie wstawiał głupot na forum.

 

Jeśli Tobie to nie działa, to nie mam pojęcia co tam masz porobione...może coś nie tak skonfigurowałeś przy połączeniu extendera z AsiAir.

 

To oglądnąłeś?

 

od 6:37 gość pokazuje co i jak. W ScanHotspots wybierasz sieć, którą emituje AsiAir i żadną inną (akurat w filmiku on tego nie robi ale ja tak zrobiłem i działa, więc pewnie tak ma być). A w opcjach WiFiRepeater wiadomo, ustawiasz opcje swojej nowej sieci, nazwę, hasło itd. I dane tej sieci właśnie (SSID, password) potem wprowadzasz do SynScana. Ważne, żeby mieć ustawioną częstotliwość 2.4GHz inaczej (ponoć) będzie problem z połączeniem z AzGTi.

Edytowane przez alinoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem i jak piszę niestety nie działa. Ale rozpykałem to idąc logiką z mojego poprzedniego posta.

 

1.  Łącze się z montem i ustawiam na sztywno adres. Jest to jednak adres z podmaski Vonetsa. Ponieważ standartowo ASIAIR loguje się u mnie w Vonetsie na 192.168.254.100

To montaż dostał z palca na sztywno 192.168.254.150

jako że AZGti obsługuje tylko 2.4Gh więc dałem oczywiście taką nazwę sieci VONETS_2.4G_80D

 

2. Łącze się z Vonets 2.4G i w ASIAIR w ustawieniu montażu daję ethernet ale adres musi być takie sam jak w Synscan, czyli 192.168.254.150. Nie można dawać adresu podmaski ASIAIR bo się z tą siecią nie łączymy.

 

3. Tak jak w wersji bez extendera Skysafari nie gada z montem (brak instrukcji dla eqmod) tylko z ASIAIR która nim steruje. W tym przypadku adres AAP to 192.168.254.100 ale adres jest przydzielany dynamicznie więc za każdym razem trzeba sprawdzać w ASIAIR przydzielony adres.

 

Działa

Bingo!

 

P.s. linkowany wyżej film pokazuje jak się zalogować do sieci domowej, to inny temat.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to muszę na coś się poskarżyć. Asi air działa bajka, to jest pi prostu miłe w użyciu, ale mam problem z zasięgiem sieci. Jestem w domu w pokoju odległym jakieś 7 metrów od telepa i łącze nie działa. Zasięg na ikonce pokazuje połowę, czasami 60%, ale zaraz po połączeniu zrywa. Muszę stać przy oknie, czyli może ze 4 metry od telepa. To wyglada jakby ten vonets miał jakiś tryb oszczędzania energii czy uspienia... A to wszystko na 2.4G, czyli miało niby być 100 metrów.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

9 godzin temu, kubaman napisał:

Dzisiaj pierwszy test z ASIAIR pod niebem.

Jedno słowo - cudo.

A nie mówiłem  -  ;) AsiAir to najlepsza rzecz jaką kupiłem w astro.

Niestety kulą u nogi wersji Pro jest właśnie zasięg. Także siedząc w pokoju parę metrów od urządzenia zrywa zasięg. Nawet z vonetsem nie jest za fajnie. co prawda pomaga otwarcie okna, ale w zimie to nierealne.
Miałem kiedyś także wersję 1 AsiAir i tamto pudełko z plastikową obudową generowało dużo większy zasięg - w mojej ocenie zasięg był porównywalny jak wersja pro z vonets'em. Żeby poprawić zasięg to spróbuj może przełączyć vonetsa w tryb 5G i ustawić większa moc nadajnika - tak jak pisał kiniu: https://astropolis.pl/topic/81563-asiair-pro-vs-plus-porównanie/?do=findComment&comment=936513

Ciekaw jestem jak spisuje się wersja Plus jeśli chodzi o zasięg.

 

P.S. W vonetsie wkurzała mnie bardzo ta dyskoteka generowana przed diody w urządzeniu. Teraz stosuje w wersji pro takie rozwiązanie - Xiaomi Mi Wifi Repeater 2 (można wpiąć bezpośrednio w asiair, w 230v poprzez ładowarkę z telefonu, itp.)

https://www.cloudynights.com/topic/715745-asiair-pro-wifi-connection-problems/page-2#entry10459042 - moim zdaniem jest lepiej - odkupiłem to za 25zł na olx'ie.

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kubaman napisał:

OK, to muszę na coś się poskarżyć. Asi air działa bajka, to jest pi prostu miłe w użyciu, ale mam problem z zasięgiem sieci. Jestem w domu w pokoju odległym jakieś 7 metrów od telepa i łącze nie działa. Zasięg na ikonce pokazuje połowę, czasami 60%, ale zaraz po połączeniu zrywa. Muszę stać przy oknie, czyli może ze 4 metry od telepa. To wyglada jakby ten vonets miał jakiś tryb oszczędzania energii czy uspienia... A to wszystko na 2.4G, czyli miało niby być 100 metrów.

Kup 10m skrętki, przełóż przez okno i łącznie się z  AsiAir przewodowo.

 

Powiem Ci tak, 100 flatów robi 2 minuty :) to wiele  powinno Ci wyjaśnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo można je ze sobą łączyć, jeden zostawić przy montażu (ja mam zasilanie usb w zestawie), drugi zostawić kilkanaście m dalej np w powerbanku a zestawem sterować jeszcze dalej podłączając się do drugiego.

Prędkość pobierania zdjęć 3-7 Mb/s. Sygnal na spokojnie przebija grube ściany tam gdzie vonets nie dawał rady już przed ścianą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.