Skocz do zawartości

Łańcuch Markariana


MichałK

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, MichałK napisał:

Dark: 8 * 180 sec, ISO 800

8 sztuk - więcej szkody nie pożytku .

Zdjąć zieleni i koniecznie resize - prezentowanie w 10 000x źle wygląda o obciążeniu serwera nie wspomnę.

Edit

Teraz zauważyłem że to jest podlinkowane z Astrobina. Sorry.

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze i rady :heart:

 

On 3/26/2021 at 9:33 PM, wieloch said:

Zwykle nie zwracam na to uwagi - ale w tym cropie jest coś nie tak z gwiazdami - czemu takie ... "po kielichu"?

Chodzi o wnętrza gwiazd? Nie rozumiem jak ma się crop do tego?... Chyba że crop w sensie zdjęcie :original: W każdym razie to kwestia nieodpowiedniej konfiguracji akcji "Increase Star Color" w Photoshopie. Trochę się z tym męczyłem i w końcu stwierdziłem, że poprawię przy następnym zdjęciu. Jeszcze jestem na takim poziomie, że każde zdjęcie to wiele problemów i nauczek, a w końcu trzeba powiedzieć dość i "dowieźć" projekt.

No i jest trochę nadmierna korekcja komy widoczna na brzegach, ale to chyba nie o to pytanie.

 

 

On 3/26/2021 at 9:29 PM, karp_killer said:

Nie zgodzę się.
Good job z m87!

Dzięki. Nawet nie zwróciłem uwagi, że złapał się relativistic jet, a to jest chyba najciekawsza rzecz w Markarianie. Ledwo widoczny, ale jest. Masz ciekawe kryterium jakości zdjęć Markarian Chaina ;) Jak już kiedyś przejdę na dłuższe ogniskowe to na pewno będę chciał powrócić do M87.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MichałK napisał:

Masz ciekawe kryterium jakości zdjęć Markarian Chaina ;) Jak już kiedyś przejdę na dłuższe ogniskowe to na pewno będę chciał powrócić do M87.

 

Lubię szukać drobnicy na zdjęciach. Np. UGC 2838 w Plejadach i UGC 4526 w w Ulu. Takie małe biedactwa, którymi nikt się nie interesuje. A w przypadku tego łańcucha aż się prosi o dużą rozdzielczość, żeby podejrzeć każdy obiekt osobno. Tam jest jeszcze bardzo urocze "S" w postaci NGC4440. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.