Skocz do zawartości
  • 0

Dostęp do giełdy?


tovot

Pytanie

Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi z dostępem do giełdy (min. 20 postów na forum) ? Jestem nowy na forum i raczkuję w astrofoto, dlatego głównie czytam i chłonę wiedzę. Z oczywistych względów nie mam za bardzo o czym pisać. Szukam głównie informacji na temat sprzętu i jak na ironię, gdy pojawi się oferta, z której chętnie bym skorzystał, to mogę sobie co najwyżej popatrzeć... Zastanawiam się gdzie tu sens i logika? Muszę teraz wyprodukować 20 postów (chociaż nie bardzo mam o czym pisać), żeby zyskać dostęp do giełdy :uhm:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Już więcej sensu ma chyba kryterium czasowe; może nie 3 miesiące, ale np. miesiąc - na tyle dużo, że może odsieje to potencjalnych oszustów liczących na szybki zysk, a jednocześnie raczej niewielu będzie nowych użytkowników, którzy od razu muszą coś tam sprzedać i nie mogą wytrzymać tego miesiąca. Plusem tego rozwiązania jest to, że nie będzie nikt bezsensownego spamu wrzucał tylko po to, żeby spełnić wymogi giełdy.

 

Oczywiście mowa o dziale "Sprzedam", do "Kupię" dostęp powinien być od razu.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kupując na portalach aukcyjnych macie jakąś ochronę, a na forum żadnej, za to z definicji kupujecie od ludzi sobie znanych

zadam wam teraz pytanie i sami sobie szczerze na nie odpowiedzcie

czy wyślecie komuś np. 1000 zł w ciemno, nie znając go zupełnie, nie mając pojęcia kim on jest i co sprzedaje, polegając jedynie na kilku zdjęciach zamieszczonych na forum?

 

ja ze swojej strony mogę napisać, że nie zaryzykowałbym nawet 50 zł na jakiś drobiazg. Kupuję tylko od osób, które od dawna znam z aktywności na forum lub jeśli ktoś znajomy go poleca

 

pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, ZbyT napisał:

kupując na portalach aukcyjnych macie jakąś ochronę, a na forum żadnej, za to z definicji kupujecie od ludzi sobie znanych

zadam wam teraz pytanie i sami sobie szczerze na nie odpowiedzcie

czy wyślecie komuś np. 1000 zł w ciemno, nie znając go zupełnie, nie mając pojęcia kim on jest i co sprzedaje, polegając jedynie na kilku zdjęciach zamieszczonych na forum?

 

ja ze swojej strony mogę napisać, że nie zaryzykowałbym nawet 50 zł na jakiś drobiazg. Kupuję tylko od osób, które od dawna znam z aktywności na forum lub jeśli ktoś znajomy go poleca

A ja się nie zgodzę. Może może jestem nowy na forum. Ale miałem taką nieprzyjemną sytuację z wieloletnim użytkownikiem forum. Musiałem się wręcz prosić o dostarczenie towaru, a jak sprawa miała wylądować na policji to jakoś znalazło się rozwiązanie. Sory ale nie którzy starzy wyjadacze trochę  wyzyskują nowicjuszy.

Edytowane przez Smorff84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszyscy widzimy, że nie ma rozwiązań idealnych, ani na etapie dopuszczania kogoś do giełdy, ani późniejszej weryfikacji. Z każdej strony to jakieś kompromisy, na co możemy sobie pozwolić, na ile pozwala silnik forum, itp...

 

To jest giełda grzecznościowa, gdzie domniemanie dobrej woli musi równoważyć się z ostrożnością i zdrowym rozsądkiem. Oczywiście w razie jakichkolwiek problemów, mamy nadzieję pomóc - jako administracja forum, ale również forum w całości. Często sama "presja społeczności" wystarczy, żeby ukrócić jakieś niecne zamiary sprzedawcy czy kupującego (szczególnie jeśli ten chce w przyszłości skorzystać z giełdy) jednak i tak zawsze jakieś ryzyko zostaje i trzeba je mieć z tyłu głowy.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja tez mam ten problem ze nie mogę odpisać na ogloszenie na giełdzie , co wiecej nie widzę nawet okienka WIADOMOSC jak wejdę na profil użytkownika. Poradziłem sobie tak że wchodze na wiadomości i tam mogę wpisać do kogo chcę wysłać wiadomośc, wiec przepisuję tam nazwe użytkownika i wysyłam.

A sprzedaję na Astromaniaku .

I kupujac 1 raz juz otrzymałem przedmiot nie do końca zgodny z opisem, paprochy ,zardzewiałe sruby o czym nie było wspomniane w ogloszeniu....Poczytałem regulamin zeby nie komentować tego pod ogloszeniem sprzedajacego...tylko na PW... Nie mam zatem pytań....  :icon_rolleyes:,bo na aliexpres moge wstawic nawet fotke tego co otrzymałem by przestzrec innych.    Nauczony wiekszosc rzeczy jednak kupiłem nowych w sklepie a zresztą  ceny na giełdzie bywaja i wyzsze niz w sklepie.Bywa ze na allegro jest taniej niz obecnie na ALI !!! (starsze dostawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.