Skocz do zawartości

Testowo M 51 z Warszawy


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

No i test chyba na plus, chociaż te średnie i duże gwiazdy chyba nie są idealnie okrągłe, albo to ja już fixuję z tymi gwiazdami.

Generalnie to jest naprawdę fajne jak na miasto.

Wymiana Astrodona na Astronomika? Hmm...ale to na stałe, czy też tylko w ramach testu.

Pytam o filtry, bo mam na razie HA i L2 Astronomika, więc chyba już pójdę w ten set do końca.

Edytowane przez Robson_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, isset napisał:

Zaraz się okaże że z miasta da się sensownie focić :)

Potrzebni są odważni, którzy do tego publicznie przyznają się. 

Da się, ja 80% swoich fotek robię z miasta.

Jeśli tą M 51 naświetlał bym nie 2 a 10-15 godzin bez Księżyca wyszło by całkiem przyzwoite zdjęcie. Pewnie bez tej uroczej drobnicy w tle, którą łapiemy w Bieszczadach, ale wstydu by nie było.

 

Godzinę temu, Robson_g napisał:

Wymiana Astrodona na Astronomika? Hmm...ale to na stałe, czy też tylko w ramach testu.

Pytam o filtry, bo mam na razie HA i L2 Astronomika, więc chyba już pójdę w ten set do końca.

Nie wiem na jak długo. Na razie testuję.

Astronomik to bardzo przyzwoite filtry. Mają nieco inną charakterystykę spektralną niż Astrodon. W doborze filtrow do danej kamery właśnie ten parametr jest bardzo istotny. Wydaje mi się, że właśnie ta charakterystyka bardziej będzie pasowała do matrycy w Atik One niż w przypadku Astrodona. Tam było zbyt dużo niebieskiego. Baader z kolei daje niebieskiego za mało.

Jeszcze jedna cecha Astronomika - są naprawdę parafokalne. Naświetlałem w cyklu RGBRGB... i nie było potrzebne refocusowanie. 

Edytowane przez Grzędziel
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robson_g napisał:

No i test chyba na plus, chociaż te średnie i duże gwiazdy chyba nie są idealnie okrągłe, albo to ja już fixuję z tymi gwiazdami.

Generalnie to jest naprawdę fajne jak na miasto.

Wymiana Astrodona na Astronomika? Hmm...ale to na stałe, czy też tylko w ramach testu.

Pytam o filtry, bo mam na razie HA i L2 Astronomika, więc chyba już pójdę w ten set do końca.

Fiksujesz :)

Zawsze można było focić z miasta, tylko małym FOV. Wtedy gradienty są łatwiejsze do opanowania. Trzeba tylko zamiast np. 30 palić 50-60 klatek. No i ciemnotek się raczej nie da.

Ja tez powoli przestawiam się na Astronomika, to jeszcze ma sens. Astrodony są po prostu za drogie jak na weekendowe hobby.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzędziel napisał:

Z pewnością @diver wyłapie duże odstępstwa w kolorystyce gwiazd.

 

Jest mi bardzo miło, że zostałem tutaj przywołany. Ale w odniesieniu do tak bardzo testowego materiału, w tym zakresie zachowam wstrzemięźliwość. ;)

 

3 godziny temu, gryf188 napisał:

I proszę ,można galaktyki fotografować z miasta

 

Marek, czy to naprawdę jakaś rewelacja? Większość fotek na tym forum została zebrana z miasta. Czasem z zadziwiająco niezłym rezultatem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, isset napisał:

Zaraz się okaże że z miasta da się sensownie focić :)

Potrzebni są odważni, którzy do tego publicznie przyznają się. 

Myślę że tacy są, ja do tego grona dołączyłem w jawny sposób w ub roku "celebrując" narodową kwarantannę.

Wszystkie wersje powstały w kolorze.

 

https://astropolis.pl/topic/72767-galaktyczna-tablica/?do=findComment&comment=830430

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.