Skocz do zawartości
  • 0

QHY 462C + sharpcap


Behlur_Olderys

Pytanie

Cześć,

Dziś zapukał do mnie kurier z przesyłką z Chin. Bardzo się ucieszyłem, że wreszcie mam swoją kamerkę QHY462C... Ale nie ma róży bez kolców najwyraźniej.

 

Mam Windowsa 7 dosyć aktualnego, Sharpcapa i najnowsze sterowniki od QHY zainstalowane. Podłączam kamerkę do laptopa - nic nie widać, ani Sharp, ani Firecapture.

Oczywiście restartowałem kompa parę razy.

 

Mam w planach:
- przeinstalować Sharpcapa (usunąć całkiem i z powrotem zainstalować)

- przeinstalować sterowniki QHY

Co jeszcze mogę zrobić? Coś z USB3 może? Już sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
17 minut temu, .zombi. napisał:

Sprawdz przynajmniej czy w liście urządzeń widać kamerę lub jakies niezainstalowane urządzenie, sprawdz czy są drivery pod win 7 

No właśnie nie ma.

Pamiętam na zlocie jeszcze podobny problem z kamerą chyba ASI miał @dobrychemik ale instalacja driverów + restart kompa załatwił sprawę. Tutaj nic.

 

18 minut temu, JaLe napisał:

Przede wszystkim sprawdzić na EZCAPie.

na razie nic mi tam się nie wyświetlało, identycznie jak w Sharpcap. Ale będę miał na uwadze, żeby sprawdzać w pierwszej kolejności na tym EZCAPie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz najnowszą wersję SharpCapa (albo przynajmniej tą wymaganą od obsługi 462)?

Pytam, bo miałem podobny problem z ASI492, z tym, że w ASICap czy jak tam się ten ichni program nazywa kamera działała.

Okazało się, że jak w SC wyskakuje okno z informacją o nowej wersji, to po włączeniu aktualizacji tak naprawdę nowa wersja się nie instalowała i miałem jakąś strasznie starą. Dopiero jak pobrałem instalator najnowszej wersji i zainstalowałem to ręcznie, to poszło.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, komprez napisał:

@Behlur_Olderys przyszła bez opłat ? :) coś wiecej napisz :D 

 

BTW powinno Ci znaleść chociaż nieznane urządzenie lub szukaj w Kontrolery Magistrali Szeregowej podejrzanych urządzeń 

 

Przyszła bez opłat ale na razie nie działa więc nie wiem, czy powinienem się cieszyć ;)

 

Właśnie najbardziej mnie martwi że nie ma żadnych nieznanych urządzeń, jakby w ogóle nie istniała.... ;/

 

 

A może być tak, że potrzebuję portu USB3? Ja mam w kompie tylko USB2.0. Sprawdzę jeszcze na innym kompie rzeczywiście.

 

25 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Dopiero jak pobrałem instalator najnowszej wersji i zainstalowałem to ręcznie, to poszło.

No ja właśnie ręcznie to załatwiłem, i po odpaleniu w okienku z wersją pokazuje się tą najnowsza wersja.

Zresztą Firecapture i ezcap mówią to samo. 

 

7 minut temu, apolkowski napisał:

Próbowałeś przez huba USB?

Nie, bo nie mam porządnego huba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.