Skocz do zawartości

Sh2-117 czyli Pelikan patrzy na Amerykę Północną


diver

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa interpretacja. Takie lekko mdłe, jak szarlotka z rana :)

No i błąd powtarzany przez większość fotografujących ten obszar: ten obszar czarny w centrum ma od cholery szczegółów a u Ciebie jest prawie jednolicie czarny drogi Sławku :):):)

Popatrz tutaj

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wessel napisał:

Ciekawa interpretacja. Takie lekko mdłe, jak szarlotka z rana :)

 

Rzecz gustu. ;) No a prezentowana przez Ciebie SHO to całkiem inna plastyka kolorystyczna.

 

41 minut temu, wessel napisał:

No i błąd powtarzany przez większość fotografujących ten obszar: ten obszar czarny w centrum ma od cholery szczegółów a u Ciebie jest prawie jednolicie czarny drogi Sławku :):):)

Popatrz tutaj

 

Popatrzyłem. Prezentujesz 20 godzin (4 x więcej) materiału w NB i chcesz to porównywać z moim skromnym materiałem w BB? Proszę... Zbierz tyle materiału co ja w kolorze BB z nieba SQM 19,58 w czerwcowe białe noce i zrób z tego obrazek obfitujący w szczegóły w LDN. :)

Tym razem jestem więc zupełnie niezrażony Twoją (raczej niebyt konstruktywną) krytyką. Jeżeli jesteś z tych, którzy jarają się wyłącznie super kolorami z SHO dającymi po oczach, to nic na to nie poradzę. ;)

Pozostaję więc w swoim samozadowoleniu, niemniej dziękuję za "barwną" odpowiedź drogi Macieju. :):):)

 

Ja póki co jaram się tym, że mój nowy TS76 rysuje całkiem nieźle, filtr STC Astro Duo działa sensownie, że udało mi się zrobić sensowne kolory gwiazdek tak dla mnie ważne. Więc się cieszę. :)

 

Edytowane przez diver
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, diver napisał:

 

Rzecz gustu. ;) No a prezentowana przez Ciebie SHO to całkiem inna plastyka kolorystyczna.

 

 

Popatrzyłem. Prezentujesz 20 godzin (4 x więcej) materiału w NB i chcesz to porównywać z moim skromnym materiałem w BB? Proszę... Zbierz tyle materiału co ja w kolorze BB z nieba SQM 19,58 w czerwcowe białe noce i zrób z tego obrazek obfitujący w szczegóły w LDN. :)

Tym razem jestem więc zupełnie niezrażony Twoją (raczej niebyt konstruktywną) krytyką. Jeżeli jesteś z tych, którzy jarają się wyłącznie super kolorami z SHO dającymi po oczach, to nic na to nie poradzę. ;)

Pozostaję więc w swoim samozadowoleniu, niemniej dziękuję za "barwną" odpowiedź drogi Macieju. :):):)

 

Ja póki co jaram się tym, że mój nowy TS76 rysuje całkiem nieźle, filtr STC Astro Duo działa sensownie, że udało mi się zrobić sensowne kolory gwiazdek tak dla mnie ważne. Więc się cieszę. :)

 

Nie miałem zamiaru Ciebie zrazić , a kolory też mnie nie jarają :) Ja patrzę na zdjęcie takie jakie jest i co przedstawia i piszę co mnie boli. A tak na marginesie - nie dało się zebrać nieco więcej materiału żeby nie było wymówek że czegoś tam nie widać bo mało materiału? :):):)

Nie odbieraj tego negatywnie, ot takie przemyślenia o pierwszej w nocy :)

No a kolory gwiazd - jak zwykle super.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wessel napisał:

Nie odbieraj tego negatywnie, ot takie przemyślenia o pierwszej w nocy :)

 

No wiesz, jak @wessel coś pisze, to pojawia się pewien poziom emocji. ;) Nie odbieram negatywnie. Nie porównuj tylko proszę materiałów, których porównywać nie ma sensu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też Sławku @diver muszę się zgodzić z Maćkiem @wessel, jeśli chodzi o brak szczegółów w cieniach. Jestem pewien, że jak podłubiesz jeszcze w stacku to je wyciągniesz, sprawdź.

 

Znalazłem swoją starą fotkę Pelikana, 3 godziny wodoru, palone z miasta (SQM 19.1) poczciwym KAF 8300 na APO 102Q f/5.1 i Trochę w cieniach widać.

 

955231162_170808PelikanHa12x900APO102Qw3.thumb.jpg.33ec53b93d256da4dbcff57a3663c304.jpg

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewazne tlo, ameryka, pelikan i pyly.

w koncu Twoje gwiazki zaczynaja WYGLADAĆ NATURALNIE. 

 

ja jednak pod rgb gwiazd wywalilbym wszystkie filtry. one sa na tyle jasne, ze nie ma potrzeby ograniczac LP. równomierne rozciągniecie kanałów zalatwi temat kalibracji koloru. im mniej grzebiesz przy gwiazdkach, tym lepiej dla koncowego efektu na zdjęciu.

 

edit.

z ciekawości zapytam, czy moglbys pokazac stacka RGB?

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wessel napisał:

nie dało się zebrać nieco więcej materiału żeby nie było wymówek że czegoś tam nie widać bo mało materiału? :):):)

 

Dałoby się, ale ten materiał traktuję w istocie jako próbny. Nie chodziło mi o to, żeby uzyskać super obraz ale raczej sprawdzić, jak mój TS76 z ASI294MC i filtrem STC Astro Duo. Doszedłem do wniosku, że ten setup radzi sobie całkiem nieźle.

 

11 godzin temu, Grzędziel napisał:

Też Sławku @diver muszę się zgodzić z Maćkiem @wessel, jeśli chodzi o brak szczegółów w cieniach. Jestem pewien, że jak podłubiesz jeszcze w stacku to je wyciągniesz, sprawdź.

 

Proszę nie porównujcie materiału NB zebranego na kamerze mono z moim materiałem. Nie uchodzi. Ale pogrzebałem i wyciągnąłem jeszcze trochę histogram. Obrazek jest żywszy, ale ubyło fajnych cieni w NGC7000 a słabych szczegółów w LDN935 nie przybyło. Musiałbym mieć więcej materiału i nieco inaczej go obrabiać. Ale z tym materiałem nie będę się już dłużej bawił. Kiedyś nazbieram dużo więcej lepszego materiału, to wrócę do zabawy.

 

NGC7000_f2_crop_4000_2800_resize_2000_1400.thumb.jpg.5aa852677d25625c5c5fcdf0e1847c48.jpg

 

 

7 godzin temu, Tayson napisał:

niewazne tlo, ameryka, pelikan i pyly.

w koncu Twoje gwiazki zaczynaja WYGLADAĆ NATURALNIE. 

 

W tym materiale wszystko było dla mnie ważne. I mgławice i gwiazdy. Eksperyment polegał na tym, żeby do mgławic wykorzystać filtr wąskopasmowy, a do gwiazd tylko LP. I tak też zrobiłem. Dzięki za pochwałę dla gwiazdek, też jestem z nich zadowolony. :original:

 

7 godzin temu, Tayson napisał:

ja jednak pod rgb gwiazd wywalilbym wszystkie filtry

 

No nie. Nie chodzi tutaj o ograniczenie LP, ale o odcięcie IR oraz UV, które zapewnia mi zastosowany Baader IR Cut. Bez niego klęska murowana - sprawdziłem to podczas zlotu, gdy razem z Oskarem zbieraliśmy Irysa.

 

7 godzin temu, Tayson napisał:

z ciekawości zapytam, czy moglbys pokazac stacka RGB?

 

Obydwa staki są RGB. Chodzi Ci o stacka materiału, z którego wziąłem gwiazdki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa strona trochę leci. Najbardziej rzuca mi się w oczy to, że gwiazdy w samym centrum są przygaszone (szare) i robią się coraz bardziej jasne w stronę brzegu. Wygląda to jak gaszenie i tak spalonego obszaru, podobnego do składania HDR, gdzie i tak najciemniejsza eskpozycja ma przepalone piksele i algorytm je gasi, bo tak został napisany. 

Kolorystyka tego obszaru "nie moja". Detal wyszedł bardzo fajny. Jak na tę ilość materiału i jakość nieba fotka jest ładna, szczególnie, że nie masz nocy astronomicznej, co na pewno nie ułatwia zadania.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.