Skocz do zawartości

Czego brakuje w ofercie polskich sklepów astronomicznych?


FilipOgorzelski

Rekomendowane odpowiedzi

Mi brakuje właśnie iOptrona... Przez to masz wybór, albo nowego z zagranicy z dodatkową opłatą albo na giełdzie jak będzie.
Również mi brakuje dużo rzeczy z Aliexpress w PL. Chodzi mi głównie o dobrej opinii statywy innorel, głowice kulowe oraz dużo drobiazgów takie jak różnego rodzaju maski, złączki itp. których tu nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ASTRF napisał:

Mi brakuje właśnie iOptrona... Przez to masz wybór, albo nowego z zagranicy z dodatkową opłatą albo na giełdzie jak będzie.
Również mi brakuje dużo rzeczy z Aliexpress w PL. Chodzi mi głównie o dobrej opinii statywy innorel, głowice kulowe oraz dużo drobiazgów takie jak różnego rodzaju maski, złączki itp. których tu nie ma. 

O właśnie, szukałem solidnego lekkiego statywu :) To dla mnie jakiś trop jeśli nie chcę wydać połowy wypłaty na Manfrotto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, FilipOgorzelski napisał:

O właśnie, szukałem solidnego lekkiego statywu :) To dla mnie jakiś trop jeśli nie chcę wydać połowy wypłaty na Manfrotto.

Innorel RT90C albo RT80C w zależności od potrzeb. Ja na RT90C wieszam CEM25 i daje bez problemy radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bas.sic napisał:

Innorel RT90C albo RT80C w zależności od potrzeb. Ja na RT90C wieszam CEM25 i daje bez problemy radę.

To czytasz mi w myślach bo planuję zakup CEM26. Już planowałem wywalić z niego stalowe nogi i wstawić rurki węglowe, ale taki statyw będzie łatwiejszy do ogarnięcia. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FilipOgorzelski napisał:

To czytasz mi w myślach bo planuję zakup CEM26. Już planowałem wywalić z niego stalowe nogi i wstawić rurki węglowe, ale taki statyw będzie łatwiejszy do ogarnięcia. :)

 

Spokojnie. Jak się odezwiesz na priv to ci wyślę projekt wydruku 3d do połączenia cem25 z rt90c - pewnie w cem26 jest tak samo.

pk

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dobrychemik napisał:

Za to podoba mi się, że teleskopy.pl zaczął sprowadzać też lepsze, droższe teleskopy, a nie tylko samą taniochę. Na dodatek zleca testy tych teleskopów i można kupić pewną sztukę. Tego zawsze brakowało i fajnie jakby stało się to standardem.

Pełna zgoda! Też to zauważyłem i nawet skorzystałem z oferty na APO. Cena o wiele niższa niż za granicą. 

 

Brakuje mi filtrów innych niż Baader i ZWO.

Brakuje innych montaży niż SW.

Brakuje osprzętu do obserwacji słońca.

Brakuje chociaż powoli się pojawia: sprawdzenie sprzętu przed wysyłką do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MateuszW napisał:

Z tymi ioptronami to o co chodzi? Przecież wszystkie są w ofercie Astroshop. Chyba że chodzi o stany magazynowe, ale podejrzewam że z tym jest problem też w innych europejskich sklepach. 

 

W tytule wątku mamy polskie sklepy, a Astroshop ma jedynie polską stronę internetową. Towar wysyłany chyba z Niemiec, płatność w Euro i ceny też niepodobne do tych z DO czy T.PL.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, everr said:

Brakuje chociaż powoli się pojawia: sprawdzenie sprzętu przed wysyłką do klienta.

 

Tu sie w pełni zgadzam. Wiem ze wielu nie wierzy w takie teleskop-spezialisten które to niby sprawdza i ustawia sprzet przed wysyłką, ale jakimś cudem teleskop który od nich kupiłem byl najlepszym jaki miałem.

 

Dobrychemik wprowadza na forum nowy standard...filtry z wykresem żeby nie kupować kota w worku. Chciałbym zobaczyć w ofercie jakiegoś sklepu taka opcje.

 

Wielu z was jest w stanie ocenić sprzęt zaraz po tym jak go dostanie i walczyć o zwroty. W moim przypadku brak mi doświadczenia. Jak coś jest nie tak, to najpierw zakładam że robie coś źle, a nie że sprzęt jest do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim różnorodności w markach (np. w wizualu dominuje GSO, SW, Bresser). 

 

Może lustra, pająki, blanki (marzenie) czy ogólnie produktów do ATM ? Generalnie coś z zakresu ATM ?

 

27 minut temu, rybek0s napisał:

Dobrychemik wprowadza na forum nowy standard...filtry z wykresem żeby nie kupować kota w worku. Chciałbym zobaczyć w ofercie jakiegoś sklepu taka opcje.

 

@dobrychemik może się orientuje jaki koszt jest spektroskopu, który jest odpowiednich do tych celów ? Jeśli to suma w stylu 50-100 tys zł to ja już wolę deklaracje producenta chyba (przecież koszt tego urządzenia i pomiaru wpłynie na cenę filtrów). 

Edytowane przez astrokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, astrokarol napisał:

 

@dobrychemik może się orientuje jaki koszt jest spektroskopu, który jest odpowiednich do tych celów ? Jeśli to suma w stylu 50-100 tys zł to ja już wolę deklaracje producenta chyba (przecież koszt tego urządzenia i pomiaru wpłynie na cenę filtrów). 

 

Sprzęt jest drogi. Taki, na którym ja mierzę, czyli mający szczelinę 0.1 nm, to ponad 100 kzł. Zdecydowanie tańsze są spektrofotometry ze szczeliną 2 nm - spokojnie można kupić za około 20 kzł. Jednak zamiast kupować prościej zawsze będzie znaleźć kogoś, kto już ma taki sprzęt. Na każdej uczelni czy też w jednostkach PANu jest od groma takiego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rybek0s napisał:

Dobrychemik wprowadza na forum nowy standard...filtry z wykresem żeby nie kupować kota w worku. Chciałbym zobaczyć w ofercie jakiegoś sklepu taka opcje.

 

Przed pomiarem każdy filtr jest dobry - z definicji, na podstawie deklaracji producenta. Po pomiarze część z tych filtrów przestanie być dobra i głupio je wtedy sprzedawać w pełnej cenie. Wcale się nie dziwię, że sklepy nie chcą sobie robić problemu. Zdecydowanie bardziej opłaca się utrzymywać przekonanie, że filtry są dokładnie takie, jak deklaruje producent.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dobrychemik napisał:

 

W tytule wątku mamy polskie sklepy, a Astroshop ma jedynie polską stronę internetową. Towar wysyłany chyba z Niemiec, płatność w Euro i ceny też niepodobne do tych z DO czy T.PL.

No nie tylko stronę, ale kontakt jest po polsku, jest oddział w Warszawie. Dla mnie to wystarcza żeby kupować "jak w Polskim sklepie". Co do cen to zależy co konkretnie, są rzeczy tańsze i droższe. Najtańszy zwykle jest TPL, a DO uchodzi za drogi sklep. Należy mieć na uwadze, że ceny w Astroshopie przeliczają się po aktualnym kursie na bieżąco, więc każde wahanie widać od razu, a w "Polskich" sklepach zwykle wraz z nową dostawą (ale po poprawie kursu wyższa cena utrzymuje się też dłużej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.