Skocz do zawartości

Meade 10x50


Gość mbodek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy poco się tak gorączkowac, każdy ma prawo własnego wyboru i chwała za to że na naszym rynku pojawiająsię sprzety do astronomi o nie astronomicznych cenach to chyba dobrze. A że trzeba sobie je obadać i wybrać lepszy egzemplaż to niewielka praca a oszczędności przynosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wypowiem się w tym watku.

Kupiłem tą lornetkę, bo nawet jesli ma to być przyszłościowe chybił/trafił, tzn. czas nie da jej szans/będzie wytrzymała i dobra ; to dla mnie i pewnie dla wszystkich, którzy kupili ryzyko warte jest 88 złotych. W końcu to tylko butelka tequili :wacko:

Dla mnie bomba, bo za 1000 zł kupiłbym pewnie MTO, a za 6000 zł teleskop newtona. A 88 zł. nie żal mi wydać na tą lornetkę. :Beer:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby Lidl był zarządzany przez filantropów. :D

 

Mamy tu do czynienia z przemyślaną polityką sklepów dyskontowych - aby przyciągnąć (stale przyciągać) klientów organizują stale akcje promocyjne (w przypadku Lidla dwa razy w tygodniu). W trakcie promocji określone towary są sprzedawane w cenach rzeczywiście "promocyjnych", często "po kosztach" czasami nawet poniżej. Ważne, żeby klient wszedł do sklepu; w większości wypadków kupi nie tylko promowany towar ale też inny, nie będący w promocji. Sprzedawca globalnie "wychodzi" na swoje.

 

Sposób, w jaki dystrybutor uzyskuje odpowiednią cenę zakupu, to już całkiem inna sprawa. Najczęściej są to jednak zakupy dużego wolumenu towaru bądź tzw. "złoty strzał". Zdarza się, że producent (właściciel marki) sponsoruje (czytaj: dopłaca do marży) partię towaru w, szeroko rozumianych, celach marketingowych.

 

Nie widze powodu, aby obawiać się ceny w przypadku lornetki "Meade 10x50". Współczesny handel chadza naprawdę różnymi drogami i prosta arytmetyka biorąca pod uwagę koszty produkcji i ceny detaliczne na różnych rynkach naprawdę niczego nie dowodzi.

 

Reasumując, jeśli towar i jego cena nam odpowiada, nie należy doszukiwać się "gwizdka pod choinką" tylko kupować... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teksty w tej aukcji wskazuja na to, że człowiek doskonale zapoznał się z tym wątkiem...

 

Arek

 

Dokladnie, a byla juz osoba ktora szukala jeleni na sasiednim forum, a moze nie szukala jeleni, tylko chciala dopomoc biednym forumowiczom, ktorzy nie maja na podoredziu sklepow Lidla... Tylko dlaczego nie podala zrodla tych lornetek, sadze ze to kolejny mily waszmosc ktory wspomaga "bezinteresownie" niczym Robin Hood...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris

Po prostu rzygac sie chce jak mozna w taki sposob handlowac...

Mam nadzieje, ze nikt od niego nie kupi, szczegolnie, ze to nowy uzytkownik patrzac na 0 (ZERO!) komentarzy...

Kupil, szybko sie zarejestrowal i ubija interes zycia :angry:

Coz... prawa kapitalizmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu do czynienia z przemyślaną polityką sklepów dyskontowych - aby przyciągnąć (stale przyciągać) klientów organizują stale akcje promocyjne (w przypadku Lidla dwa razy w tygodniu).

 

Szczera prawda. Nigdy nie byłem w Lidlu dopiero te lornetki oraz w przypadku kolegi sprzęt wędkarki spowodowały, że przekroczyłem próg tego sklepu. Częstym klientem nie będę ale napewno od czasu do czasu zajrzę do Lidla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt
Sposób, w jaki dystrybutor uzyskuje odpowiednią cenę zakupu, to już całkiem inna sprawa. Najczęściej są to jednak zakupy dużego wolumenu towaru bądź tzw. "złoty strzał". Zdarza się, że producent (właściciel marki) sponsoruje (czytaj: dopłaca do marży) partię towaru w, szeroko rozumianych, celach marketingowych.

 

 

Jest to argument, który wiele tłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cygnus
Ciekawe po ile te lornetki w Lidlu bez promocji.

Nie wiem dlaczego, ale nigdy nie spotkałemw Lidlu bez promocji tego sprzętu, który był promocyjnie oferowany. Może przerzucają go do innego rejonu geograficznego na następną promocję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerzucają towar z tych koszów pod lodówkami do tych bliżej kas, w tej samej cenie (lornetki pewnie jeszcze leżą). Czyli do środy 21:00 jeszcze można będzie je w lidlu znaleźć. Co się potem z nimi dzieje (??? ciekawe), pewnie pojawią się znów kiedyś w promocji w ramach wyprzedaży, lub pojadą dalej w świat :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie pochrzaniło bo już dzisiaj jest nowa oferta,czli to co napilsalem ze do srody do 21:00 jest nieaktualne :Boink:

 

Dostałem jednak cynka od kumpla, że był w lidlu dzisiaj i leżało jeszcze 10 lornetek !!! (były przełożone bliżej kas) :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu toczymy boje o lornetkę z Lidla a inni budują takie cacka http://www.page.sannet.ne.jp/mazmoto/bg125.jpg , http://www.page.sannet.ne.jp/mazmoto/15cmbino-e.htm .

 

pozdro

Krzysiek

 

ps. Taków u nas coraz więcej, może ktoś kiedyś...... :whistling:

Edytowane przez Krzysztof_TG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle tego wpompowywują w Europe :) Nie dziwi więc fakt, że cena jest niska bo przy tych ilościach to Meade i tak na tym zarobił (na pewno nikt tu do niczego nie dokłada tylko robią dobry interes). Teraz widać, jak masowa produkcja, może obniżyć ceny dla klientów detalicznych.

 

Ciekawe ilu Astrohobbystów w Europie zakupiło te lornetki. Pewnie jakby zorganizować zlot ludzi z UE połowa by miała na szyii Meada z lidla :D

 

 

U niemca były wcześniej niż u nas (w kwietniu), no i na ich forach jest dużo do czytania na temat zalet, wad, kolimacji itp. tej lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj miałem tę lornetkę w ręku (egzemplarz Jesiona), jak na tę cenę na pewno warto zainwestować (hehehe). Wykonanie jest mechanicznie dobre, pokrętła działają z własciwym oporem. Oczywiście jakieś tam niuanse są ale cena jest wiecej niż atrakcyjna. Mam pewne obawy czy lornetka miała rzeczywiście 50mm-rzecz do sprawdzenia, dobre, spore pole widzenia, nie ma się uczucia studni jak np. w 50mm pentaxie 10x50 za 1500 zł. Abberacja jest średnia, widać też że na sporej powierzchni obrzeży pola występuje nieostrość-to kwestia niskiej klasy okularów, chociaż pole jest niezłe. Egzemplarz miał dobrą kolimację. Cóż wiecej-miałem do niedawna bushnella, 7x50-to była jednak lornetka o klasę wyżej za to kosztowała jakieś 12x więcej. Nie ma się nad czym zastanawiać -w niskobudżetowym sprzęcie nic innego nie ma na rynku w tej chwili. Ten meade jest wart swojej ceny na 100% - fajny sprzęcik na bezstresowe ogladanie z ręki no i logo znanej na całym świecie firmy też przyjemnie się prezentuje na obudowie...

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.